Baza danych - poradnik

Użytkowanie programu bazodanowego
matt55
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 21, 2018 4:47 pm

Baza danych - poradnik

Post autor: matt55 »

Witam
To mój pierwszy post na tym forum, więc jak nie ten dział to z góry przepraszam.

Od jakiegoś czasu próbuję stworzyć własną bazę danych, jednak niezbyt mi to idzie bo nie bardzo wiem co i jak. Oczywiście podstawowe informacje były kiedyś w szkole, ale dla mnie to za mało. Czy znajdę gdzieś jakiś poradnik do tego?
OpenOffice 4.1.3 Windows 10 Pro
busik
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 26, 2018 9:24 am

Re: Baza danych - poradnik

Post autor: busik »

Doprecyzuj proszę. Chodzi Ci o malutką bazę danych np. swoich książek, czy relacyjną bazę danych - zaprojektowanie tabel i relacji, czy np. rozwiązanie zadania maturalnego w programie Base.
LibreOffice 5.4 na Widnows 10
matt55
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 21, 2018 4:47 pm

Re: Baza danych - poradnik

Post autor: matt55 »

Tylko co znaczy mała / duża? Rekordów może dużo nie będzie, ale tabel owszem, połączone ze sobą. Chodzi mi głównie o to by wszystkie materiały dotyczące pracy mieć w jednym miejscu. Powiedzmy coś na zasadzie bazy danych sklepu, towar, opis, cena, ale i też, kontakty, dostawcy, odbiorcy, zdjęcia towarów, kategorie towarów, zamówienia itd...
OpenOffice 4.1.3 Windows 10 Pro
matt55
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 21, 2018 4:47 pm

Re: Baza danych - poradnik

Post autor: matt55 »

Nie wiem dlaczego, ale nie publikuje tu mi moich postów.
Odpowiadałem już, trudno napiszę jeszcze raz.
Mała, czy duża, ciężko mi powiedzieć. Raczej nie malutka, na pewno kilka tabel powiązanych ze sobą. Chodzi mi coś na zasadzie: towar, zamówienia, kontrahenci, dostawcy, odbiorcy, jakieś zadania, przypomnienia itd.
Chodzi mi o bazę danych do własnego użytku.
OpenOffice 4.1.3 Windows 10 Pro
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Baza danych - poradnik

Post autor: Jermor »

Znalazłem kiedyś materiał szkoleniowy. Jest w PDF-ie i waży ponad 1 MB. Odpisz na mojego maila, to mając twój adres prześlę ci go.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Baza danych - poradnik

Post autor: Jan_J »

matt55 pisze:Nie wiem dlaczego, ale nie publikuje tu mi moich postów.
Trzy pierwsze posty podlegają ręcznej moderacji adminów, moderatorów albo wolontariuszy. Oszczędza nam to pracy przy wycinaniu spamu. Patrz https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... 344#p16344
Masz już 4 posty, a kto przeszedł przez sito, wypowiada się na własną odpowiedzialność, ku pożytkowi wszystkich. Powodzenia.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
matt55
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 21, 2018 4:47 pm

Re: Baza danych - poradnik

Post autor: matt55 »

Jan_J Teraz rozumiem o co chodzi :) już myślałem, że każdy post tak działa.
OpenOffice 4.1.3 Windows 10 Pro
ODPOWIEDZ