OO Base - brak obrazków na wydruku

Użytkowanie programu bazodanowego
positive_team
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 7:50 am

OO Base - brak obrazków na wydruku

Post autor: positive_team »

Witam wszystkich,

Kilka dni temu utworzyłem prostą bazę w OO Base, która ma być bazą etykiet do wydruku oznaczeń naszych produktów. Jako, że produkty muszą mieć konkretne piktogramy ADR (materiały niebezpieczne), to stworzony został formularz, który wszystko wyświetla poprawnie, bardzo prosta ale wystarczająca konstrukcja. Niestety podczas drukowania obrazki nie pojawiają się, bez względu jaką drukarkę wybierzemy. Dodam, że grafiki wczytywane są jako <object>, a obrazki sa w formacie png. Zaznaczona jest opcja wydruku obrazków itp.

Czy ma ktoś może rozwiązanie tego problemu? Szukałem na forum, lecz podobnego tematu nikt chyba nie zgłaszał:/ Proszę o pomoc.
Open Office 4.1.3 / Windows 7
positive_team
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 7:50 am

Re: OO Base - brak obrazków na wydruku

Post autor: positive_team »

Witam, problem po części został rozwiązany, okazuje się, że drukuje grafiki tylko jeżeli są w formacie JPG :?
Niestety nie radzi sobie z formatem GIF oraz PNG, którego używałem wcześniej.

Temat chyba do zamknięcia
Open Office 4.1.3 / Windows 7
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: OO Base - brak obrazków na wydruku

Post autor: Jan_J »

Niedoróba. JPG nie nadają się na piktogramy. Warto zgłosić błąd albo wishlist na bugzilli.
A czy eksport do pdf działa z png-owymi etykietami?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
positive_team
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 7:50 am

Re: OO Base - brak obrazków na wydruku

Post autor: positive_team »

Niestety nie, działa tylko w przypadku plików z rozszeżeniem .jpg
Open Office 4.1.3 / Windows 7
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: OO Base - brak obrazków na wydruku

Post autor: Jan_J »

Wart przygotować krótki przykład i zgłosić: albo błąd, jeśli dokumentacja mówi, że powinno działać, albo propozycję rozszerzenia / wishlist, jeśli takiego zapewnienia nie ma.
Na szybkie załatwienie wishlist bym nie liczył, błędy bywają poprawiane szybko.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ