baza danych bez otwierania BASE

Użytkowanie programu bazodanowego

baza danych bez otwierania BASE

Postprzez mih » N sty 01, 2017 9:44 pm

Witam,

mam już dość sporawą bazę danych podłączoną do MySql'a na serwerze z dużą ilością makr i z kilkoma użytkownikami. Czy jest możliwość przerobienia jej tak, aby nie otwierać modułu BASE z tymi wszystkimi tabelami, kwerendami itp? Jeśli tak to czy jest sens robienia czegoś takiego? Kiedyś czytałem na ten temat wątek na zagranicznym forum, ale wiem że były różne głosy odnośnie makr i ich przeszkadzania w tym wszystkim. Ale pamiętam że każdy formularz można zapisać jako osobny plik? Raport tak samo?

Będę wdzięczny za krótkie podsumowanie co można, a co nie.
OpenOffice 4.1 na Windows 7
mih

Re: baza danych bez otwierania BASE

Postprzez Astur » Pn sty 02, 2017 10:32 am

Manjaro – LibreOffice 6.1.6.3
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Astur

Postprzez mih » Wt sty 03, 2017 8:52 pm

Chyba jestem głupi, bo nie mam pojęcia jak ta strona ma się do mojego problemu.
OpenOffice 4.1 na Windows 7
mih

Postprzez Astur » Śr sty 04, 2017 5:46 pm

Nie chcesz używać Base z LO/OO to sięgnij po Krasnala. To taki skarbczyk z różnymi modułami do MySQL.
Manjaro – LibreOffice 6.1.6.3
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Astur

Powrót do Base