Makro dodające nowy wiersz w bazie danych

Użytkowanie programu bazodanowego
osioł123
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 15, 2016 11:02 am

Makro dodające nowy wiersz w bazie danych

Post autor: osioł123 »

Witam,
Właśnie tworzę swoją pierwszą bazę danych ;) Jest to innymi słowy spis części, jakie posiadam na warsztacie. Posiadam kilka kolumn:
1. Lp
2. Producent
3. Dostawca
4. Przedmiot
5. Lokalizacja
6. Ilość
7. Stan
Chciałbym dodać makro, które dopisywałoby mi do kolumny kolejne pozycje. Problem w tym że chciałbym też, aby np. w kolumnie producent w okienku wprowadzania można było wybrać z listy(nie mam tego dużo). Drugi problem polega na tym że jestem całkowicie zielony i nie wiem pojęcia jak takie makro napisać... W sieci są, ale nie działa mi takie makro...
Proszę o pomoc z góry dziękując za odpowiedzi.
Microsoft Windows XP Professional SP3
Open Office 3.3
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: Makro dodające nowy wiersz w bazie danych

Post autor: belstar »

osioł123 pisze:w kolumnie producent w okienku wprowadzania można było wybrać z listy
Wstawiasz pole listy i we właściwościach formantu na karcie ogóle w pole zawartość listy wpisujesz swoje dane.
osioł123 pisze:Drugi problem polega na tym że jestem całkowicie zielony i nie wiem pojęcia jak takie makro napisać... W sieci są, ale nie działa mi takie makro...
Do wstawienia nowego rekordu nie jest ci potrzebne żadne makro, trzeba wykorzystać to co już jest zaimplementowane. Po wstawieniu przycisku na tej samej karcie właściwości formantu co wyżej w polu akcja wybierz nowy rekord
Załączniki
Przykład_Spis_Czesci.odb
(12.53 KiB) Pobrany 219 razy
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
ODPOWIEDZ