Drukowanie dokumentu z serią danych.

Użytkowanie programu bazodanowego
glucosum
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 11:25 am

Drukowanie dokumentu z serią danych.

Post autor: glucosum »

Witam.
Mam prośbę o pomoc.
Mam serie danych którą mozolnie wypełniłem, liczącą ponad 600 rekordów. W bazie utworzyłem Formularz i umiejscowiłem rekordy na odpowiedznich wysokościach a na spód dałem wzór dokumentu w RTF. To rozwiązanie działa wyśmienicie ale ja po skończeniu bazy która bedzie jeszcze 2 x większa, potrzebuje wydrukować każdy rekord na tym tle. Specyzuje bedzie 600 stron docelowo 1200
I tu pojawia się problem.
Wiem ze "Formularze" bazy nie służą do drukowania. Ale nie uśmiecha mi się 600 razy zmieniać na kolejny rekord żeby kliknąć drukuj. Nie po to baze robiłem zeby coś ręcznie robić.
Zgodnie z tym co znałazłem róznych forach utworzyłem Raport - tu sukces bo tym razem generuje wszystko na pojedyńczych stronach i to w miarę w dobrych miejscach ale za nić nie mogę zmusić żeby przyjął grafikę/pdf/tekst/rtf/dokument jako tło - tzn da się ale nie ma możliwości zrobienia go jako tło i rekordy otaczają go a nie chcą być na nim. Próbowałem już wszystkiego. Mam już konstruktora raportów oracle i za przeproszeniem nic. Dodatkowo mimo dość dobrego sprzętu i dużej ilości ramu ten konstruktor u mnie niemiłosiernie muli.
Każdy rekord ma 16 kolumn.

1) Szukałem po necie i nic sensownego nie znalazłem.
2) Dokument na tło jest dokumentem urzędowym i nie za bardzo mogę zmieniać jego parametry i wymiary
3) Nie mogę skorzystać z profesjonalnej firmy bo dane w basie nei są cenna ale wrażliwe i mógłbym mieć problemy

Czego oczekuje. Poproszę o pomysł rozwiązania lub wymyślenie jakiejś alternatywy. Może jakiś program.
OpenOffice 4.1.2 na Windows 7
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: Drukowanie dokumentu z serią danych.

Post autor: belstar »

Faktycznie w raportach tworzonych przy pomocy konstruktora nie ma możliwości ustawienia tła. Pewnym rozwiązaniem jest zapisanie raportu jako oddzielny dokument tekstowy i tam ustawić sobie tło strony przed drukowaniem. Natomiast jeśli zrezygnowałbyś z konstruktora i utworzył raport bez pomocy ulepszaczy typu accessowego to jest taka możliwość. W trybie edycji raportu, Format -> Strona -> Tło, z tym że tak sformatujesz tylko pierwszą stronę. Żeby to poprawić trzeba na karcie Organizator wybrać taki sam styl dla pozycji Następy styl jak jest w nazwie czyli Pierwsza strona
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
ODPOWIEDZ