korzystanie z bazy danych na kilku komputerach

Użytkowanie programu bazodanowego
Ran
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 18, 2016 7:40 pm

korzystanie z bazy danych na kilku komputerach

Post autor: Ran »

Witam
Chciałbym moją baze danych udostepnic na 3 komputery żeby z każdego można było wprowadzać dane .Szukałem w internecie takiego rozwiązania i znalezłem coś na temat połączenia z mysql ale nie do konca potrafię to zrobić.Może ktoś mi
potrafi troche wytłumaczyć albo pokaże gdzie moge o tym wiecej poczytać żeby zrozumieć.
OpenOffice 4.1.2 na windows 7
panA
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 08, 2016 12:02 am

Re: korzystanie z bazy danych na kilku komputerach

Post autor: panA »

Musisz po prostu wykorzystać sieć. Umieścić plik z bazą w sieci i tyle. Jeśli użyć baz typu MySQL, to jest to osobne zagadnienie. MySQL jest wtedy serwerem, a Base będzie tylko interfejsem.
OpenOffice 4.0.1 na Windows 10
mih
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 20, 2014 12:42 pm

Re: korzystanie z bazy danych na kilku komputerach

Post autor: mih »

https://www.youtube.com/watch?v=BdF7HUm ... V&index=80

tutaj jest to ładnie wyjaśnione prostym angielskim. Ten i parę kolejnych filmików tego kursu i wszystko powinno być jasne.
OpenOffice 4.1 na Windows 7
panA
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 08, 2016 12:02 am

Re: korzystanie z bazy danych na kilku komputerach

Post autor: panA »

Do tego instalacja MySQL Connector, ustawienie bazy danych w systemowym DSN i obsługa za pomocą Base. Niestety, czasem zdarzają się drobne, ale "złośliwe" cyrki podczas działania, więc dla mocno początkujących nie polecam. Dla bardziej ogarniętych, jak najbardziej :D
Niestety, OpenOffice/LibreOffice są strasznie dziurawe i lubi wywalać przy różnych akcjach dot. zewn. baz danych, więc to dodatkowe atrakcje przy pracy.

Dalej, instalacja nie może być na localhoście. Trzeba w sieci lokalnej ogarnąć sprawę publicznego dostępu do komputera. Najlepiej zainstalować pakiet z serwerem HTTP, bo Base przy zewn. bazach danych lubi się crashować przy niektórych operacjach (i to nie jakichś losowych, tylko konkretnych, więc do ich realizacji będzie potrzebne dodatkowe narzędzie, najlepszy wydaje się być PHPMyAdmin na Apache).

Jeśli zyski nie będą warte takiego zachodu, to najlepsze będzie ogarnięcie zwykłego udostępniania plików w sieci.
OpenOffice 4.0.1 na Windows 10
skibbbi
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 29, 2013 5:44 pm

Re: korzystanie z bazy danych na kilku komputerach

Post autor: skibbbi »

W razie problemów z kodowaniem UTF-8 i krzakami w danych przeczytaj rozwiązanie w tym wątku http://ooo-forums.apache.org/pl/forum/v ... 9c3#p16092
OpenOffice 4.01 na Windows Vista
ODPOWIEDZ