szybsze działanie Base

Użytkowanie programu bazodanowego
mih
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 20, 2014 12:42 pm

szybsze działanie Base

Post autor: mih »

witam,

zaintersował mnie poniższy link:

https://pl.wikibooks.org/wiki/OpenOffic ... Office.org

chodzi o pierwsze 2 punkty, chciałbym aby Base, o ile to możliwe, działał szybciej. Minęło kilka lat kiedy powstał ten artykuł a dla sprzętu komputerowego to wiele. Czy ktoś może podpowiedzieć do ilu MB można zwiększyć pamięć na grafikę w ustawieniach? Mam obecnie 4GB RAM i kartę graficzną z 2GB RAM. Mój plik Base "waży" 1,2 MB, jest tam około 40 tabel, 30 formularz , 50 kwerend i 20 raportów. Plik jest połączony z MySql. Czy można jeszcze coś zmienić w ustawieniach aby zwiększyć szybkość oprócz tych wymienionych w linku? Czasami gdy włączam Base program lubi się zawiesić na próbie otwarcia pierwszego formularza i jest to trochę irytujące.

I jeszcze jedno pytanie...jeśli mam w Base formularze, które wyszukują rekordy to za szybkość ich działania odpowiada Base czy MySql?
OpenOffice 4.1 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: szybsze działanie Base

Post autor: Jan_J »

mih pisze:jeśli mam w Base formularze, które wyszukują rekordy to za szybkość ich działania odpowiada Base czy MySql?
Jeden i drugi. Base odpala formularz, pozwala go wypełnić i zatwierdzić, a żądanie pobrania danych przesyła do bazy, np. MySQL. Zadania obu podsystemów są rozdzielone. Trudno powiedzieć, który potrzebuje więcej czasu. W praktyce, przy umiarkowanym rozmiarze i stopniu komplikacji bazy, system zarządzania tabelami będzie działał szybko. Za to Java, działający w niej Base oraz sterownik jdbc bywają wołowate. Zresztą sprawdź, wysyłając podobne pytanie do MySQL innym klientem.
PS. Zapomniałeś zapytać o czas zużyty na transmisję;;;
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mih
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 20, 2014 12:42 pm

Re: szybsze działanie Base

Post autor: mih »

dzięki za odpowiedź.

A jesteś w stanie cokolwiek doradzić jeśli chodzi o pierwszą cześć mojego postu?
OpenOffice 4.1 na Windows 7
ODPOWIEDZ