Grupowanie wyników kwerendy

Użytkowanie programu bazodanowego
johny
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 11, 2015 8:37 am

Grupowanie wyników kwerendy

Post autor: johny »

Witam. W nawiązaniu do tego tematu https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... f=8&t=3270 proszę o podpowiedź jak rozwiązać problem. Mam już bazę i dane wklepane, ale cała robota może iść na marne jak nie poradzę sobie z wyciągnięciem pewnych informacji.

Zrobiłem bazę danych upoważnień i zbiorów danych osobowych:
Obrazek

Weźmy pod uwagę na razie taki problem. Jest tabela Zbiory, Upoważnienia Pracownicy, Pracownicy oraz Pracownicy Akta. Nadaje upoważnienie pracownikowi do pewnych zbiorów i chcę zrobić na podstawie tych tabel upoważnienie - czyli pismo o znaku sprawy (Pracownicy_Akta.Znak_Sprawy), że pracownik (Pracownicy.Nazwisko_Imiona) otrzymał upoważnienie do Zbioru X, Zbioru Y itp. Jeśli w jednym czasie mam nadać upoważnienie dla jednego pracownika ale dla kilku zbiorów to w tabeli Upoważnienia_Pracownicy daje wszędzie to samo ID_Nr_Sprawy oraz ID_Pracownika - ID_Upoważnienia_Pracownicy jest to klucz główny więc jest unikalny.

Jak zrobić kwerendę żeby mi pogrupowało wyniki wg np ID_Nr_Sprawy - tak, żebym w korespondencji seryjnej mógł utworzyć pisma:
Znak sprawy - BI.142.2.1.1.2015.IV
Pracownik - Jan Kowalski
Zbiory:
1. Zbiór_1
2. Zbiór_2
3. Zbiór_3

Można zrobić raport spod Base i wtedy jest grupowanie i działa to ok, ale bardziej mi zależy na bogatszych możliwościach edycyjnych - żeby to lepiej wyglądało:
Obrazek
OpenOffice 4.1.1
ODPOWIEDZ