Makro zmieniające pole wypełnianego formularza.

Użytkowanie programu bazodanowego
mdcs
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 05, 2015 5:07 pm

Makro zmieniające pole wypełnianego formularza.

Post autor: mdcs »

Witam.
Zrobiłem sobie bazę do obsługi serwisu jaki prowadzę i nie mogę się uporać z jedną pozornie prostą sprawą. Dla kogoś kto siedzi w temacie to zapewne drobnostka, ale ja już kilka wieczorów poświęciłem i nic.
Ad rem - w momencie przyjęcia sprzętu otwieram formularz NOWE ZLECENIE. Wypełniam, klikam Zapisz i Drukuj (automatycznie wstawia się nr kolejnego zlecenia, data i następuje zapis rekordu do tabeli 'zlecenia'). W tabeli tej jest komórka 'status' i jej wartość domyślna to 'czerwone".
Po naprawie sprzętu otwieram formularz KARTA NAPRAWY i podobnie jak wcześniej - wypełniam, klikam Zapisz i Drukuj. Automatycznie wstawia się data i następuje zapis do drugiej tabeli - 'naprawy'.
Problem w tym, że nie umiem zrobić makra, które w momencie kliknięcia Zapisz i Drukuj zmieni status naprawy na 'zielony', czyli zmieni zawartość komórki 'status' tabeli 'zlecenia' z 'czerwony' na 'zielony'.
Bardzo proszę o pomoc.
Za rozwiązanie problemu, podesłanie makra i krótkie objaśnienie jak odwoływać się w nim do konkretnych pól formularza przewiduję małą nagrodę.
Dołączam próbną bazę, na której eksperymentuję.
Z góry dziękuję!
Załączniki
ESbaza.odb
(61.86 KiB) Pobrany 219 razy
OpenOffice 4.1.0 na Windows 7
ODPOWIEDZ