Problem z rozpoczęciem

Użytkowanie programu bazodanowego
Marcus32
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 5:43 pm

Problem z rozpoczęciem

Post autor: Marcus32 »

Witam!

Chciałem popróbować baz danych w OpenOffice 3.4 ux, ale po próbie utworzenia bazy program wywala się dając komunikat, że "program wykonał błędną operację i nastąpi jego zamknięcie" - no i zamyka. Wprawdzie tworzy plik bazy (chyba pusty) ale otworzyć go Base także nie chce, co kwituje identycznym komunikatem. Bardzo proszę, czy koś ma pomysł co jest nie tak? No i jak temu zaradzić.... Nie jestem wybitnym komputerowcem...

Serdecznie pozdrawiam
Marcus32
OpenOffice 3.4 na WidowsXP SP3
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z rozpoczęciem

Post autor: Jan_J »

Sprawdź, jakiej wersji Java używa Twój OpenOffice: Narzędzia->Opcje->Java.
Próbowałbym zdobyć i zainstalować Javę 6 (na java.com już chyba się nie da) w wersji 32-bitowej (tak samo jak OpenOffice).
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Marcus32
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 5:43 pm

Re: Problem z rozpoczęciem

Post autor: Marcus32 »

Hm... Dziękuję za podpowiedź. Jak tam wszedłem to owszem w opcji "Używaj środowiska JAVA" ptaszek stoi, ale tabelka poniżej jest pusta.... a chyba powinna coś wykazywać? Generalnie to jawę mam instalowaną i nawet jakiś czas temu coś krzyczało o aktualizacje, to i ją jakoś robiłem...

Pozdrawiam i proszę o dalsze sugestie.
OpenOffice 3.4 na WidowsXP SP3
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z rozpoczęciem

Post autor: Jan_J »

Tak, i w oknie poniżej będą widoczne wszystkie zainstalowane maszyny Java; trzeba wybrać jedną z nich przełącznikiem wielopozycyjnym (radio switch). Skoro wpisów nie widać, sądzę, że chodzi o niezgodność architektur 32/64. Java zapewne 64, tak jak system, a Open 32, bo innego nie ma. Wziąłbym JRE 1.6.x 32-bitowe i spróbował.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ