Otwieranie formularza z wybranym rekordem

Użytkowanie programu bazodanowego
hansikkk
Posty: 9
Rejestracja: sob lip 20, 2013 5:49 pm

Otwieranie formularza z wybranym rekordem

Post autor: hansikkk »

Witam,

Mam bazę danych jak w załączniku. Baza posiada dwa formularze:
fGlowny - gdzie znajduje się formant tabeli zawierający Imię i Nazwisko, oraz przycisk przycisk "Edytuj" który otwiera formularz fKlienci,
fKlienci - posiada wszystkie pola powiązanej tabeli Klienci.

Co chcę uzyskać:
W fGlowny wybieram dowolny rekord i po naciśnięciu przycisku "Edytuj" otwiera mi się formularz fKlienci z wybranym aktualnie rekordem w tabeli z Imieniem i Nazwiskiem formularza fGlowny.

Prosiłbym o pomoc, albo gotowe rozwiązanie (może być inna baza która pomoże mi rozwiązać to zadanie), albo co wpisywać w google by odnaleźć podobne wątki.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Załączniki
przyklad.odb
(21.72 KiB) Pobrany 238 razy
OpenOffice 3.4
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: Otwieranie formularza z wybranym rekordem

Post autor: belstar »

LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
hansikkk
Posty: 9
Rejestracja: sob lip 20, 2013 5:49 pm

Re: Otwieranie formularza z wybranym rekordem

Post autor: hansikkk »

Dzięki za odpowiedź.

Czy chodziło Ci o coś takiego (plik w załączniku)?

Po kliknięciu "Edytuj i filtr" pojawia się okno w którym podajemy np ID Klienta.
Mnie chodzi o automat:
Po kliknięciu "Edytuj i filtr" przypisuje ID Klienta aktualnie wybranego do zmiennej i ta zmienna od razu podaje się w filtrze - tak mi się wydaje że powinno to działać.

Problem:
Jak przypisać do zmiennej aktualnie wybraną wartość rekordu (np. ID Klienta)? I użyć jej w otwieranym formularzu jako parametr filtru?

Nie znam API z LO. Nie chciałbym też teraz całej dokumentacji przerabiać, jakieś tam proste programy w życiu napisałem, więc powinno mi się udać przerobić coś jakbym miał konkretny przykład.
Załączniki
przyklad.odb
(31.14 KiB) Pobrany 243 razy
OpenOffice 3.4
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: Otwieranie formularza z wybranym rekordem

Post autor: belstar »

Wstawiam ponownie, bo coś mi się pomyliło. Formularz Szukaj_rozszerzone, po zaznaczeniu rekordu naciśnij przycisk Pokaż kartę wskazanego klienta.
Załączniki
BazaSh.odb
(181.93 KiB) Pobrany 353 razy
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
ODPOWIEDZ