Dziwnie umierający BASE

Użytkowanie programu bazodanowego
Awatar użytkownika
terminus
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 11, 2013 2:58 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Dziwnie umierający BASE

Post autor: terminus »

Używam Base do łączenia się z MySQLem/MariaDB.
Są dwa koszmarne objawy:
1. Nagle, bez żadnych objawów przestaje działać klawiatura, wkleić tekst można ale wpisać już nie. W środowisku (inny program, np. edytor, Writer czy Calc) działa, w BASE zamrażarka.
2. Próba skopiowania wyniku zapytania do schowka kończy się padem programu, jeśli jest uruchomione w tle więcej niż base (np. calc) też pada, jakby błąd rozwalał jakiś proces macierzysty, tylko jaki.

Pytania:
1. Czy ktoś to miał i rozplątał??
2. Czy są jakieś logi działania i padaczkowania programu?? jeśli tak, to gdzie??

Mogę spróbować skasować konfigurację LO, tylko potem kupa ustawiania bez gwarancji że pomoże, więc nie bardzo mi się ten pomysł pasował.
openSuSE (zawsze najnowszy) i LibreOffice 4.1.3 - z głównego repo
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwnie umierający BASE

Post autor: Jan_J »

Uruchom soffice poleceniem z terminala tekstowego. Jak padnie, zostanie wydruk diagnostyczny na terminalu. Podejrzewam maszynę Javy, ale przyczyn może być wiele.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
terminus
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 11, 2013 2:58 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Dziwnie umierający BASE

Post autor: terminus »

Też mi to przyszło do głowy, wymieniłem javę oracla na openjdk i przestało padać, tyle że teraz nie działa klawiatura w całym LO jeśli jest uruchomiony base....
Terminal oczywiście pokazał że pada java, log jdk oraclowego w załączniku.
Załączniki
hs_err_pid1617.txt
(123.69 KiB) Pobrany 218 razy
openSuSE (zawsze najnowszy) i LibreOffice 4.1.3 - z głównego repo
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwnie umierający BASE

Post autor: Jan_J »

Java 1.6.x od Oracle'a; już nie do pobrania.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
terminus
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 11, 2013 2:58 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Dziwnie umierający BASE

Post autor: terminus »

Gdzie się człowiek nie obróci, pięty z tyłu.

Wsadziłem nowsze jdk oracla (było 0coś, jest 45) i póki co jakby odetkał, ale wymagało gimnastyki, ustawienia alternatives w systemie itp.

Inne pytanie jest czemu nie działa połączenia na nwtywnej bibliotece libmysqlclient_r.cośtam, mimo że plik jest wsystemie, bo instaluje się razem z libmysqlclient_r18.

Coś base idzie w maliny.
openSuSE (zawsze najnowszy) i LibreOffice 4.1.3 - z głównego repo
ODPOWIEDZ