Formularz do stanu magazynu

Użytkowanie programu bazodanowego
Krystian
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:25 pm

Formularz do stanu magazynu

Post autor: Krystian »

Witam, wyjaśnię po krótce o co w ogóle chodzi. Drukuję fotoobrazy i naciągam na krosna malarskie. Te krosna (ramki) mam poukładane na regale w częściach (1 profil - jeden bok) które w razie potrzeby dobieram według wymiaru i montuję.

Przygotowałem tabelę, w której mam bieżący stan ramek czyli 2 pola: w pierwszej kolumnie ramki (według rozmiaru) a w drugiej ich ilość.
Przykład:
Rozmiar | Ilość
30cm | 10

I wreszcie co do formularza. Usiłuję stworzyć go tak, żeby do wyboru były długości dwóch boków (czyli dla ramki 30x40, wybieram jeden bok 30, drugi 40).
Chciałbym, żeby formularz robił dwie rzeczy (nie wiem czy to w ogóle możliwe):
1. po wybraniu obu boków, chciałbym dostać wiadomość czy są one dostępne (czyli, żeby sprawdzało ilość w tabeli)
2. Jeżeli są dostępne to żeby po przyciśnięciu przycisku do zatwierdzenia, odjął te ramki które wybrałem i zapisał ten stan tabeli.

Udało mi się zrobić tabelę i projekt formularza ale tylko w takim sensie, że poukładałem obiekty, etykiety itp. Za to nie mam pojęcia jak to zaprogramować.
Jeśli ktoś wie czy to jest możliwe do zrobienia, proszę o informację, natomiast jeśli ktoś mógłby mnie jakoś nakierować, podpowiedzieć jakich funkcji użyć to będę bardzo dźwięczny.

Pozdrawiam :)
OpenOffice 3.4.1, MacOS 10.8.4
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: Formularz do stanu magazynu

Post autor: belstar »

Krystian pisze:I wreszcie co do formularza. Usiłuję stworzyć go tak, żeby do wyboru były długości dwóch boków (czyli dla ramki 30x40, wybieram jeden bok 30, drugi 40).
A czy tabela nie powinna zawierać pól: Wys, Szer i Ilość. W takim układzie za pomocą filtra lub kwerendy wynik dostaniesz bez problemu.
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
ODPOWIEDZ