[SOLVED] Praca domowa z OpenBase

Użytkowanie programu bazodanowego
JohnGreim
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 26, 2013 9:43 pm

[SOLVED] Praca domowa z OpenBase

Post autor: JohnGreim »

Dzień dobry :)

Wczoraj otrzymaliśmy pracę domową z informatyki, którą mamy wykonać w OpenBase. Mianowicie chodzi o stworzenie raportów, wcześniej miałem kwerendy z którymi dosyć szybko sobie poradziłem i nie miałem problemu, tutaj spotykam się z ciągłymi. Po pierwsze, grupowanie w tabeli mam podane wartości według których chciałbym pogrupować i posortować dane, niestety po wykonaniu program grupuje mniej więcej w taki sposób:
Dane o ID 1
Dane o ID 3
Dane o ID 2
Dane o ID 1.
W Internecie nie znalazłem rozwiązania tego problemu, mam nadzieję że tutaj otrzymam pomoc. Próbowałem również wykorzystać kwerendy i o ile ona sprawdziła się w 100% tak raport odczytał mi tylko jedną wartość, do tego wziętą z nieba (żeby nie mówić wulgarnie:P). W załączniku podsyłam treść i potrzebne pliki, jeśli znajdzie się jakaś dobra dusza która pomoże to niech Bóg Ci w dzieciach wynagrodzi. http://www.sendspace.pl/file/0fa48ea4131fc72a1c2a6fd

Z góry dzięki za wszelką pomoc, pomysły, rozwiązania.
Ostatnio zmieniony sob kwie 27, 2013 2:23 pm przez JohnGreim, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 3.4.1 na Windows 7
Raknor
Posty: 509
Rejestracja: pt lut 19, 2010 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Praca domowa z OpenBase

Post autor: Raknor »

Kancelaria na a) - nie mam pomysłu.
Telefony trzeci akapit - nie mam pomysłu.
Załączniki
raporty.zip
(72.83 KiB) Pobrany 182 razy
LibreOffice 5.1.6 (64bit)
Kubuntu 16.04 (64bit)
Wszelkie uwagi lub chęć udziału przy polonizacji LibreOffice proszę kierować na adres: pol_lo at pro.wp.pl
JohnGreim
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 26, 2013 9:43 pm

Re: Praca domowa z OpenBase

Post autor: JohnGreim »

Dzięki i tak za pomoc. :)
OpenOffice 3.4.1 na Windows 7
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: [SOLVED] Praca domowa z OpenBase

Post autor: belstar »

Raknor pisze:Telefony trzeci akapit - nie mam pomysłu.
Może tak

Kod: Zaznacz cały

SELECT "nazwisko", "imie", "nr_tel" AS "Abonenci Plus-a" FROM "Pracownicy" WHERE "nr_tel" LIKE '6%' AND MOD( LEFT( "nr_tel", 3 ), 2 ) > 0
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
ODPOWIEDZ