Formularz w OpenOffice

Użytkowanie programu bazodanowego
maniek.a
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 29, 2010 10:39 pm

Formularz w OpenOffice

Post autor: maniek.a »

Witam! Nie jestem pewien czy piszę w odpowiednim dziale, jakby w złym to proszę o przesunięcie tematu. Potrzebuje stworzyć formularz do następującego dokumentu:

Kod: Zaznacz cały

Nagłówek(ze skomplikowanym formatowaniem),
Imię i nazwisko pracownika: Imię nazwisko,
Numer dowodu pracownika: Numer dowodu pracownika,
Szczegóły nt. pracownika: Szczegóły pracownika,
Godzina i data początku: Godzina i data początku,
Godzina i data końca: Godzina i data końca,
Data wystawienia: Data wystawienia.
Stopka.
Chciałbym, aby po otworzeniu dokumentu pokazał się formularz w którym polem wyboru wybiorę Imię i nazwisko pracownika (numer dowodu i szczegóły same się wybrały), a kalendarzami wybiorę po kolei daty, oraz żeby obok był przycisk drukuj który zapiszę mi te dane oraz od razu wydrukuje dokument. W jakim programie to najlepiej zrobić - czy w Base czy w Writerze? Wstępnie myślałem nad wykorzystaniem Base i stworzeniem dwóch tabel:

Kod: Zaznacz cały

*Pracownicy
- Id,
- Imię nazwisko,
- Numer dowodu,
- Szczegóły pracownika,
*Urlopy
-Id pracownika 
- Data1
- Data2
- Data3
Jednak nie wiem jak wygenerować gotowy dokument - raportem? Liczę na jakieś wskazówki, miło by było jakby ktoś pokazał jakiś podobny przykład, szukałem, jednak nic nie znalazłem.
Edit:
Pokombinowałem trochę i stworzyłem bazę danych tylko teraz nie wiem jak to elegancko wydrukować (Dokument ma wyglądać mniej-więcej tak: Klik) bazę danych wrzucam w załączniku.
Załączniki
Nowa Baza Danych1.odb
(13.61 KiB) Pobrany 237 razy
openoffice 3,4 na windows xp
toivio
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 2:14 pm

Re: Formularz w OpenOffice

Post autor: toivio »

pobaw się tworzeniem raportów,
ja doinstalowałem wtyczkę SUN REPORT... (starsza ale lepsza od ORACLE REPORT BUILDER) stwórz raport (najlepiej na podstawie kwerendy)
stałą treść wpisujesz i tam gdzie mają się pojawiać dane zmienne wstawiasz odpowiednie pola przypisane do odpowiednich komórek
można to też uzyskać za pomocą KORESPONDECJI SERYJNEJ Writer'a, dane ustawiasz na pobieranie z Twojej bazy, przypisujesz odpowiednie pola konkretnym miejscom i powinno działać, osobiście wolałbym to zrobić na raporcie.

przyciskami się nie bawiłem, prawdopodobnie też można to tak zrobić poprzez makra żeby się to robiło automatycznie.
OpenOffice 3.1 na Windows 7
ODPOWIEDZ