Pole obliczeniowe w formularzu

Użytkowanie programu bazodanowego
empe
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 28, 2009 9:47 pm

Pole obliczeniowe w formularzu

Post autor: empe »

Witam
Jak wykonać proste działanie w formularzu:
mamy pole1 i pole 2
pole3=pole1+pole2

pozdrawiam
wald3km
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 11, 2011 10:12 pm

Re: Pole obliczeniowe w formularzu

Post autor: wald3km »

Dobre pytanie, sam potrzebuję czegoś podobnego ale z tego co widzę i wyszukałem w Internecie to bez makr się nie obejdzie.
Dzięki temu: http://user.services.openoffice.org/en/ ... 39&t=25032 , szukaj postu z załącznikiem gridtable.odb coś drgnęło, ale i tak jestem na etapie rozpracowywania wielu rzeczy.

Co dokładnie potrzebujesz wiedzieć (poprzez analogie do arkusza kalkulacyjnego):

1.
A1+B1=C1
A2+B2+C2
itd.

2.
A1+A2=A3
B1+B2=B3
itd.

3.
A1+B2=C4
A3+B1+C2

Ja potrzebuję wykonać działanie jak w przykładzie 1. Metodą prób i błędów dowiedziałem się tylko, że realizuje to któreś makro z dokumentu gridtable.odb (jw.). Na razie kombinuję dalej.

Działań, jak w przykładzie 3. (na mój łeb) nie da się wykonać, bo tabele w bazie danych nie mają takich adresów jak arkusz kalkulacyjny. Bez eksportu do niego się nie obejdzie.
Drugi przykład wykonuje się za pomocą kwerend, wykorzystując funkcje takie jak Suma. Działa to podobnie jak funkcja =SUMA(A1:A2) w arkuszu kalkulacyjny z tą różnicą, że obejmuje całe kolumny a nie wybrane pola. Nie da się wykonywać działań na wybranych polach (albo jeszcze o tym nie wiem).
Jeśli potrzebujesz widzieć na bieżąco wprowadzane zmiany, dodajesz pole (wg. potrzeby, np. walutowe) do formularza i przypisujesz do niego kwerendę.
OpenOffice.org 3.2.1
Debian 6
Awatar użytkownika
czp
Posty: 47
Rejestracja: czw mar 04, 2010 5:38 pm

Re: Pole obliczeniowe w formularzu

Post autor: czp »

Witam

Podaję poniżej przykład malutkiego pliku bazy - wyliczałem tam przyszłe podwyżki i vat. Wyliczenia oparte na kwerendach. dane wpisywane z poziomu formularza.
Może się na coś przyda.
Załączniki
wyliczenia.odb
(23.1 KiB) Pobrany 531 razy
Windows 7 i openoffice 3.2
ODPOWIEDZ