Problem z wyświetlaniem rekordów

Użytkowanie programu bazodanowego
daman
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 28, 2011 6:21 pm

Problem z wyświetlaniem rekordów

Post autor: daman »

Witam,

mam problem z wybieraniem rekordów z bazy .mdb, np. Miejscowość = 'warszawa' i wszystkie rekordy które odpowiadają temu warunkowi
co prawda baza ma sporo rekordów bo blisko 500k ale nie wiem czy to było by problemem,
jedyny przypadek w którym działają kwerendy to jeśli wybiorę określony ID = n pojawi się rekord, w innych przypadkach wybierając wg. innych pól żadnej reakcji :/
nawet nie działa opcja filtrowania

dla pewności ściągnąłem małą bazą .mdb i w jej przypadku wszystkie kwerendy i filtrowanie działa bez problemu

w czym może być problem?
OpenOffice 3.3 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z wyświetlaniem rekordów

Post autor: Jan_J »

daman pisze:mam problem z wybieraniem rekordów z bazy .mdb, np. Miejscowość = 'warszawa'
w czym może być problem?
W bałaganie? 'warszawa', 'Warszawa', ' warszawa', 'Warszawa '?
Sprawdź Miejscowość like '%arszawa%'
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
daman
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 28, 2011 6:21 pm

Re: Problem z wyświetlaniem rekordów

Post autor: daman »

ok, dzięki za podpowiedź, sposób działa :)

ale jeszcze jedna rzecz, próbuję również wybrać rekordy o określonym polu, tym razem liczbowe, potrzebuje z liczba większą lub równą 10; >=10 i teraz jak dam kryterium np. >= 11, lub: >11 and <1000 i nie wybiera tych co trzeba, w sytuacji >= 10, jest 10 ale i 9,8,... również :/
OpenOffice 3.3 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z wyświetlaniem rekordów

Post autor: Jan_J »

daman pisze:ok, dzięki za podpowiedź, sposób działa
W takim razie sugeruję poprawienie wpisów, tak by były jednolite.
ale jeszcze jedna rzecz, próbuję również wybrać rekordy o określonym polu, tym razem liczbowe, potrzebuje z liczba większą lub równą 10; >=10 i teraz jak dam kryterium np. >= 11, lub: >11 and <1000 i nie wybiera tych co trzeba, w sytuacji >= 10, jest 10 ale i 9,8,... również :/
Hahaha: zapewne nie są to liczby, tylko ciągi cyfr w tekstowej kolumnie.
W zbiorze liczb 1 < 2 < 9 < 10 < 11 < 20.
W zbiorze tekstów '1' < '10' < '11' < '2' < '20' < '9'.

Albo OOBase źle importuje typy z pliku mdb, albo sama baza jest źle zdefiniowana. Podejrzewam raczej to drugie.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ