Warunkowe źródło pola kombi

Użytkowanie programu bazodanowego
raducho
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 03, 2011 12:10 pm

Warunkowe źródło pola kombi

Post autor: raducho »

Witam.

Stworzyłem bazę danych pozwalającą analizować domowe wydatki.

Główna tabela o nazwie Zakupy zawiera pola:

ID(klucz)
Data
Numer paragonu
Sklep
Grupa
Podgrupa
Nazwa
Cena

Zrobiłem też formularz ,który wprowadza dane do tabeli Zakupy.

Data (wpisuję ręcznie)
Numer paragonu (wpisuje ręcznie)
Sklep (Pole kombi korzysta z tabeli Sklepy)
Grupa (Pole kombi korzysta z tabeli Grupy)
Podgrupa (Pole kombi korzysta z tabeli Podgrupy)
Nazwa (wpisuję ręcznie)
Cena (wpisuję ręcznie)

Chcę ,aby po wybraniu w Polu Grupa rekordu np Alkohol w polu Podgrupa można było wybrać tylko część rekordów (piwo wódka wino itd). Jak to zrobić?

Drugim uciążliwym problemem jest wpisywanie za każdym razem daty i numeru paragonu. Czy można by ustawić pole w formularzu tak ,że jak się wpisze wartość to zostaje ona w każdym rekordzie ,aż do zmiany?

Pozdrawiam.
OpenOffice 3.3 na windows XP SP3
tomsu
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 14, 2012 1:17 am

Re: Warunkowe źródło pola kombi

Post autor: tomsu »

podbijam, czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?
Mam podobny, otóż mam utworzoną bazę dotyczącą rozgrywkom piłkarskim (tabele, kadry, wyniki itp). Moja bazowa tabela wygląda następująco (nr kolejki, data, gospodarz gosc gole gosp, gole gosci). Chciałbym stworzyć formularz w którym po wpisaniu nr kolejki dostałbym możliwość wyboru w polu gospodarz drużynę która w owej kolejce była gospodarzem, podobnie z gośćmi. Marzyłoby mi się wiedzieć jak zrobić też, aby po wpisaniu ilości goli gospodarzy, automatycznie pojawi się tyle samo pól kombi co bramek z piłkarzami danej drużyny.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc!
Openoffice 3.3 Windows
mkf118
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 14, 2014 1:19 pm

Re: Warunkowe źródło pola kombi

Post autor: mkf118 »

Dołączam się do pytania.

Mam listę rozwijaną MIEJSCOWOŚCI, następnie w podformularzu ULICE, które mają być pobierane na podstawie ID MIEJSCOWOSCI.
LibreOffice 4.2.0.4, Windows 7
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: Warunkowe źródło pola kombi

Post autor: belstar »

raducho pisze:Chcę ,aby po wybraniu w Polu Grupa rekordu np Alkohol w polu Podgrupa można było wybrać tylko część rekordów (piwo wódka wino itd). Jak to zrobić?
Na to pytanie odpowiedział Jan_J. https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... =13&t=2473
raducho pisze:Drugim uciążliwym problemem jest wpisywanie za każdym razem daty i numeru paragonu. Czy można by ustawić pole w formularzu tak ,że jak się wpisze wartość to zostaje ona w każdym rekordzie ,aż do zmiany?
https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... =13&t=1414
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
ODPOWIEDZ