Pokrywajace się podkreślenie i nadkreślenie.

Użytkowanie edytora równań
bogdans
Posty: 43
Rejestracja: wt paź 12, 2010 4:27 pm

Pokrywajace się podkreślenie i nadkreślenie.

Post autor: bogdans »

Czy istnieje sposób by uzyskać jednoczesne podkreślenie i nadkreślenie fragmentu formuły matematycznej. Bez nieeleganckich przerw. Obrazek
OpenOffice 3.2.1 na Windows XP
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokrywajace się podkreślenie i nadkreślenie.

Post autor: Jan_J »

Wg mojego rozeznania nie da się. Nadmierne odstępy da się skasować za pomocą słowa kluczowego nospace (patrz http://openoffice.org/bugzilla/show_bug.cgi?id=56746), ale to nie znaczy że redukują się one do zera. Zaś precyzyjnego sterowania odległościami przez użytkownika ani spacji o ujemnych wartościach w Math nie ma.

Spacje o dowolnej szerokości, w tym ujemnej, można opisać za pomocą MathML, który jest wykorzystany przez format OpenDocument. Więc niby by się i dało. Problem jednak w tym, że OO Math nie czyta kodu MathML, tylko jedno jego pole: annotation, z którego pobiera tekst źródłowy formuły zapisanej w swojej własnej quasi-programistycznej notacji. Reszta kodu MathML jest ignorowana.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
bogdans
Posty: 43
Rejestracja: wt paź 12, 2010 4:27 pm

Re: Pokrywajace się podkreślenie i nadkreślenie.

Post autor: bogdans »

Dziękuje, nospace rzeczywiście niewiele pomaga. Dodatkowo, we wzorze gdzie chciałem tego użyć (jak również w przykładowym wzorze na forum) czcionki w obu "nadkreślanych" grupach miały taka samą wysokość. Testując nospace napisałem underline b nospace underline c, i to już jest zupełnie nie do przyjęcia.
OpenOffice 3.2.1 na Windows XP
ODPOWIEDZ