[LibreOffice 5.0] Błędny odczyt pdf

Użytkowanie edytora grafiki
MRogs
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 21, 2015 5:16 pm

[LibreOffice 5.0] Błędny odczyt pdf

Post autor: MRogs »

Witam,
Mam spory problem z odczytywaniem pdf w LibreOffice i przytrafiło mi się to już kilkakrotnie.
Po pobraniu pdf z maila mogę poprawnie odczytać go w Adobe Readerze, jednak gdy otworzę go w LibreOffice Draw, niektóre teksty zaczynają na siebie nachodzić. Nie potrafiłem znaleźć nic w opcjach a LibreOffice niestety nie posiada opcji importowania plików pdf.
Czy ktoś na forum spotkał się z podobnym problemem i czy udało mu się go rozwiązać?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
LibreOffice 3.5.0 na Windows 7
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: [LibreOffice 5.0] Błędny odczyt pdf

Post autor: Astur »

W LibreOffice Draw zawartość pdf traktowana jest jako układ obiektów rysunkowych (przezroczystych prostokątów zawierających tekst), co się podobno przydaje, ale ja nie wiem do czego.

Jeżeli chcesz przetwarzać cały tekst, lepiej go skopiować w Adobe Reader i wprowadzić do Writera. W ten sposób dobrze pracuje się z dużymi partiami materiału.
Jeżeli natomiast chcesz edytować małe fragmenty tekstu, używaj odpowiednich funkcjonalności Readera, albo (lepiej) PDF-XChange Viewer:
http://www.tracker-software.com/product ... nge-viewer
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ