Jak dodać numery slajdów w istniejącej prezentacji

Użytkowanie edytora prezentacji
kwietek
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 23, 2019 11:38 am

Jak dodać numery slajdów w istniejącej prezentacji

Post autor: kwietek »

Jak w tytule. Oczywiście przy utworzeniu szablonu z numerami sprawa jest prosta. Jednak przy już utworzonej prezentacji, nie zawierającej numerów slajdów, próby ich dodania kończą się fiaskiem. Prośba o wskazówki.
LibreOffice 6.2.4.2, Win7, 64 bit
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Jak dodać numery slajdów w istniejącej prezentacji

Post autor: Jermor »

Nie robię prezentacji. Z ciekawości jednak zajrzałem do Impressa. Jest tam taka możliwość:
"Wstaw -> Główka/stopka" W dolnej części okienka dialogowego zakładki "Slajdy" znajduje się opcja "Numer slajdu". Należy ją zaznaczyć i kliknąć przycisk "Zastosuj do wszystkich".
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
kwietek
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 23, 2019 11:38 am

Re: Jak dodać numery slajdów w istniejącej prezentacji

Post autor: kwietek »

Gdyby to było tak proste, to nie zawracałbym głowy, ale dziękuję za chęci :) Otóż ta opcja nie działa w przypadku już istniejących prezentacji.
LibreOffice 6.2.4.2, Win7, 64 bit
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Jak dodać numery slajdów w istniejącej prezentacji

Post autor: Jermor »

Otóż jest tak. Wziąłem jakąś swoją starą prezentację zrobioną jeszcze w PowerPoint 2007, zastosowałem tę opcję i numery slajdów dodały się bez problemów.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ