Jak usunąć biały kwadrat na środku prezentacji.

Użytkowanie edytora prezentacji
PrzemekBP
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 28, 2019 2:31 pm

Jak usunąć biały kwadrat na środku prezentacji.

Post autor: PrzemekBP »

Po uruchomieniu prezentacji, wyświetla się duży biały kwadrat prawie na całą stronę.
Odinstalowałem LibreOfiica i dzisiaj pobrałem najnowszą wersję, ale problem nadal występuje tak jak poprzednio.
Jest tak też gdy zrobię całkiem nową prezentację.
Po uruchomieniu programu LibreOffice w trybie awaryjnym jest tak samo.
Na innym komputerze wszystko działa OK.
Zamieszczam PrintScreen z ekranu komputera.
Liczę na Waszą pomoc.
Załączniki
FOT.jpg
LibreOffice 6.2.4
Windows 10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak usunąć biały kwadrat na środku prezentacji.

Post autor: Jan_J »

Mi wygląda na pole tekstowe. Skoro występuje na jednym komputerze i w domyślnym dokumencie, zapewne jest wpisane w (domyślny) szablon.
Szablony przechowuje się na poziomie użytkownika, dlatego reinstalacja nic nie daje.

Test: spróbuj na tym samym komputerze ale z innym użytkownikiem (najlepiej nowym, który jeszcze nie uruchamiał LO; jeśli masz takie uprawnienia, możesz go utworzyć). Poprawa będzie świadczyła o tym, że chodzi o konfigurację użytkownika.

Wtedy wkraczamy:
* brutalnie - skasuj katalog konfiguracji osobistej LibreOffice (%userprofile%\appdata\roaming\libreoffice);
* łagodniej - nie kasuj, tylko zmień mu nazwę albo lokalizację, zwłaszcza jeśli przechowujesz tam ważne ustawienia.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
PrzemekBP
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 28, 2019 2:31 pm

Re: Jak usunąć biały kwadrat na środku prezentacji.

Post autor: PrzemekBP »

Dodam jeszcze, że na FOTO widać, że z lewej strony tego białego kwadratu jest kawałek slajdu poprzedniego, a z prawej strony kawałek slajdu obecnego.
(chyba wygląda to na jakiś błąd, ale jak go usunąć, skoro ponowna instalacja nie daje efektu)
Nie jestem pewien, ale kilka dni wcześniej wyświetlałem prezentację na projektorze z ustawieniem rozszerzonego ekranu i być może coś wtedy się kliknęło ?
ale do końca było dobrze, dopiero wczoraj zobaczyłem że jest coś nie tak
LibreOffice 6.2.4
Windows 10
PrzemekBP
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 28, 2019 2:31 pm

Re: Jak usunąć biały kwadrat na środku prezentacji.

Post autor: PrzemekBP »

usunąłem cały folder konfiguracyjny 4,
zainstalowałem najnowszą wersję LibreOffice i jest OK
Zarówno nowa, jak i wcześniej zapisana prezentacja działa bez zastrzeżeń.
Dzięki za pomoc i poradę.
LibreOffice 6.2.4
Windows 10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak usunąć biały kwadrat na środku prezentacji.

Post autor: Jan_J »

6.2.4 to wersja `Fresh`. Jeżeli nie uważamy się za pogromców błędów, to wersja `Still`, w tej chwili 6.1.6, będzie bardziej odpowiednia.
Na 6.2 warto przejść w chwili wypuszczenia 6.3.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ