Zakończ na aktualnym slajdzie?

Użytkowanie edytora prezentacji
Awatar użytkownika
heillos
Posty: 164
Rejestracja: wt cze 02, 2009 8:19 am

Zakończ na aktualnym slajdzie?

Post autor: heillos »

Często mam potrzebę przerwania prezentacji i pokazania czegoś na kompie, a potem wrócenia do prezentacji. Niestety ESC nie kończy na aktualnym slajdzie, ale na pierwszym, z jakiego zaczął (f5 albo Shift_f5), masakra, bo za każdym przerwaniem muszę wracać potem do miejsca, gdzie przerwałem. Da się to jakoś obejść?
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Zakończ na aktualnym slajdzie?

Post autor: Astur »

Ee... [Alt]+[Tab]? Powinien być uruchomiony w tle jakiś menedżer plików, żeby się do niego gładko przenieść.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Awatar użytkownika
heillos
Posty: 164
Rejestracja: wt cze 02, 2009 8:19 am

Re: Zakończ na aktualnym slajdzie?

Post autor: heillos »

Jest to próba obejścia problemu, ale to nie zmienia faktu, że bardzo koślawa i nie zawsze możliwa do zastosowania. Byłoby miło, gdyby wyłączał się na aktualnym slajdzie. Znów czeka mnie śledztwo, do jakiej wersji się muszę cofnąć, bo kiedyś tak robił. Więc kolejna rzecz niestety zepsuta.

Zresztą w ogóle w wersji 6.x zepsuta jest masa rzeczy. Np. wklejanie w jedno miejsce powoduje zmianę formatu innych miejsc.

Na przykład tak: https://youtu.be/ronEOZejbFc

Tak że jeżeli chodzi o mnie, to jakość programu leci na łeb na szyję od czasu jak Oracle zabił OpenOffice, a ktoś tam próbuje ratować to pod nazwą LibreOffice.
ODPOWIEDZ