Błąd zapisu prezentacji w LibreOffice

Użytkowanie edytora prezentacji
wixon
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:31 pm

Błąd zapisu prezentacji w LibreOffice

Post autor: wixon »

Orientuje się ktoś może dlaczego przy zapisywaniu prezentacji w Libre Office wyskakuje "Błąd zapisu"?
Jest dla mnie strasznie ważne, żeby tę prezentację zapisać, ale za każdym razem wyskakuje to (jpg poniżej), robiłam ją już chyba 3 razy od początku i za każdym razem dzieje się tak samo.
Nie ma w niej nic poza jakimiś zdjęciami, tekstem i jednym hiperłączem.
Załączniki
tower.PNG
tower.PNG (16.35 KiB) Przejrzano 8647 razy
LibreOffice 5.2.3.3, Windows 10
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Błąd zapisu prezentacji w LibreOffice

Post autor: Astur »

Czy posiadasz prawa do folderu, w którym chcesz zapisać ten plik?
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
wixon
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:31 pm

Re: Błąd zapisu prezentacji w LibreOffice

Post autor: wixon »

Astur pisze:Czy posiadasz prawa do folderu, w którym chcesz zapisać ten plik?
Chciałam go po prostu zapisać na pulpicie, jeśli o to chodzi, a poprzednie dwie zapisywałam w tym folderze co wszystko inne do szkoły i jeszcze nigdy nie miałam takiego problemu.
LibreOffice 5.2.3.3, Windows 10
geda
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 26, 2018 9:40 am

Re: Błąd zapisu prezentacji w LibreOffice

Post autor: geda »

Witam
czy udało się rozwiązać ten problem?
Nigdy nie używałam LibreOffice, mój syn dostał nowy komp i chciała wczoraj zrobić prezentację do szkoły. Zrobił piękną ale nie idzie jej zapisać :-( Błąd zapisu i tyle. Powklejal tam jakieś zdjęcia, nawet jak je usunęłam to nie działa. Zmieniałam lokalizację, nazwę, rozszerzenie pliku i nic. Wyskakuje okienko że błąd. Raz niby zapisał na pulpicie, ale jak chciałam to otworzyć to pyta czy odzyskać plik. Pomocy! Szkoda mi ciężkiej pracy 8 letniego syna.. ;-)
Dziękuję!
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd zapisu prezentacji w LibreOffice

Post autor: Jan_J »

Jaki system? (Vista?); jaki Libre (OpenOffice 3.1? na nowym kompie?); jaki format zapisu?
Dla porządku jeszcze warto znać nazwę pliku oraz dokładną treść komunikatu.
Dla większego porządku: czy pusty dokument też nie może być zapisany pod domyślną nazwą? (Plik/nowy>Prezentacja; Plik/Zapisz [potwierdź])
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Błąd zapisu prezentacji w LibreOffice

Post autor: Astur »

Raz "udało" mi się uzyskać taki efekt. Kiedy antywirus przyczepił się do soffice.exe, wybrałem (jak ostatni głupek) opcję uruchamiania w piaskownicy.
Od tego momentu, aż do wskazania pliku jako bezpiecznego, nie mogłem zapisać żadnego dokumentu.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
geda
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 26, 2018 9:40 am

Re: Błąd zapisu prezentacji w LibreOffice

Post autor: geda »

Program sprawdzę.
No własnie że nowej prezentacji też mi wczoraj nie chciała zapisać.
Błąd: "Błąd przy zapisywaniu dokumentu test: Obiekt niedostępny. Nie można uzyskać dostępu do obiektu z powodu niewystarczających uprawnień."
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd zapisu prezentacji w LibreOffice

Post autor: Jan_J »

No to czy się da zapisać nowy/pusty dokument Writera?
Komunikat pokazuje brak uprawnień. Tak jakby Libre był uruchamiany z niższymi uprawnieniami niż domyślne dla użytkownika.
Ciekawe, czy da się zapisać na pendrive.
Vista to najmniej udany z Windowsów. Może trzeba coś w jego konfiguracji poprawić, nie wiem co bo go nigdy nie miałem.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ