Etykieta danych wykresu - dzielenie tekstu

Użytkowanie edytora prezentacji
almin
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 10, 2013 1:37 pm

Etykieta danych wykresu - dzielenie tekstu

Post autor: almin »

Witam,
mam problem, z etykietami danych do wykresu. Tekst opisu jest długi - chciałbym go podzielić, przerzucić do następnej linijki aby na wykresie jakoś to wyglądało. Nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiednich opcji. Zmniejszenie "ręczne" ramki powoduje jedynie ściśnięcie tekstu. Dokopałem się do zakładki 'edycja stylu', ale tam w zakładce 'tekst' opcja 'zawijanie tekstu' jest niedostepna.

w załączeniu dwa skany:
jak bym chciał aby to wyglądało i jak to wygląda obecnie u mnie

Dzięki z góry za pomoc
Załączniki
impress2.JPG
impress1.JPG
LibreOffice 4.1
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Etykieta danych wykresu - dzielenie tekstu

Post autor: Jan_J »

Łamanie zawartości komórki z opisem (przez Ctrl+Enter) jest widoczne w etykiecie wykresu. Ale formatowanie już nie. Same etykiety też są na wykresie nieedytowalne, więc np. kombinacje z fontem odpadają. Chyba żeby dodać te same dane jeszcze raz jako drugą serię, której sformatujemy opisy etykiet (nie próbowałem).
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
almin
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 10, 2013 1:37 pm

Re: Etykieta danych wykresu - dzielenie tekstu

Post autor: almin »

Kiedy ja tej komórki z opisem nijak edytować nie mogę,
a przy 'danych wykresu' się nie da

edit:
wymyśliłem - wstawiam zwyczajnie pole tekstowe z opisem na kilka linijek i pozycjonuje obok wybranej części wykresu, ewentualnie wstawiam strzałkę. A oryginalne etykiety z wykresu usuwam :)
LibreOffice 4.1
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Etykieta danych wykresu - dzielenie tekstu

Post autor: Jan_J »

almin pisze:Kiedy ja tej komórki z opisem nijak edytować nie mogę,
a przy 'danych wykresu' się nie da. Sorry, piszę i sprawdzam z rozpędu na arkuszach w Calcu; wykresy z autonomicznymi danymi mają bardzo uproszczony edytor, w którym rzeczywiście się nie da.
komórka -> w arkuszu, nie na wykresie
wstawiam zwyczajnie pole tekstowe z opisem na kilka linijek i pozycjonuje obok wybranej części wykresu, ewentualnie wstawiam strzałkę. A oryginalne etykiety z wykresu usuwam
To jest rozwiązanie doraźne, do zaakceptowania tylko jeżeli robimy wykres jednokrotnie. W przeciwnym razie warto się zastanowić, czy nie straci aktualności przy zmianie wartości danych. Jeśli tak, to można się na nim paskudnie przejechać w przyszłości.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ