[SOLVED] Libre Impress scieżki do filmów i zdjeć

Użytkowanie edytora prezentacji
termostatic
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 01, 2013 9:34 am

[SOLVED] Libre Impress scieżki do filmów i zdjeć

Post autor: termostatic »

Witam

Jak można znaleźć ścieżkę do filmu lub zdjęcia którą dodałem do prezentacji, nie zauważyłem aby ta informacja gdzieś się wyświetlała
Ostatnio zmieniony sob mar 02, 2013 12:28 pm przez termostatic, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 4.1.0.4 Windows 7 64bit/Mint 15 Mate
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Libre Impress scieżki do filmów i zdjeć

Post autor: quest-88 »

Jeśli materiały wsadzałeś (a nie linkowałeś), to otwórz plik .odp archiwizatorem (np. 7zip) i tam masz folder \Pictures
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
termostatic
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 01, 2013 9:34 am

Re: Libre Impress scieżki do filmów i zdjeć

Post autor: termostatic »

super zdjęcia są, ale pliku video nie widzę :( a chodzi mi głównie o ścieżkę do video bo tych plików było dużo i są bardzo podobne.
Czy wogóle plik.avi można dodać do Libre Impress bez linku ??
LibreOffice 4.1.0.4 Windows 7 64bit/Mint 15 Mate
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Libre Impress scieżki do filmów i zdjeć

Post autor: Jan_J »

Do pliku OpenDocument technicznie da się dołączyć dowolną zawartość, wszak jest to zip. Będzie ona że tak powiem “uważana” pod warunkiem dodania odpowiedniego wpisu w pliku META-INF/manifest.xml. Na pliki osadzone w dokumencie powinno dać się powołać za pomocą względnego adresu url.
Inna sprawa, czy interfejs użytkownika w danej aplikacji umożliwia wykonanie tej czynności.

// Szybki test pod LO 4.0
film wstawiony metodą Wstaw → Film i dźwięk został osadzony w pliku dokumentu w katalogu Media. W manifest.xml widnieje wpis

Kod: Zaznacz cały

<manifest:file-entry manifest:full-path="Media/mojfilmik.mpg" manifest:media-type="application/vnd.sun.star.media"/>
Więc można jak najbardziej.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Minio
Posty: 323
Rejestracja: śr sie 01, 2012 1:48 am
Lokalizacja: (Poznań|Dziwnów), Polska

Re: Libre Impress scieżki do filmów i zdjeć

Post autor: Minio »

Normalnie takie rzeczy powinny być widoczne w menu Edycja → Łącza..., ale LO Impress (przynajmniej w wersji 3.6.5) nie wyświetla tam filmów. Jak na mój gust jest to błąd, ale kłócić się nie będę.

Pozostaje (tak jak doradził Quest) rozpakowanie pliku ODP i podejrzenie w pliku content.xml ścieżek. Szukaj atrybutów xlink:href elementów draw:plugin.

Żeby zagnieździć element wideo, należy go dodać przez Wstaw → Film i dźwięk... i odznaczyć „Łącze”. Przy czym spowoduje to zwiększenie rozmiaru pliku wynikowego o rozmiar elementu wideo — w większości przypadków następuje wzrost o przynajmniej kilkanaście tysięcy procent.
Mój blog o używaniu LibreOffice
LibreOffice 4.2.6, Debian testing amd64
termostatic
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 01, 2013 9:34 am

Re: Libre Impress scieżki do filmów i zdjeć

Post autor: termostatic »

Dziękuję za pomoc tak właśnie zrobiłem, wyedytowałem ten plik content.xml i tam zobaczyłem nazwę pliku i katalog w którym się znajduje zmieniłem nazwę tego katalogu i przegrałem plik avi do niego i wszystko poszło. Z ciekawości sprawdziłem na Linuxie jak to pójdzie i znowu nie widzi pliku avi w projekcie ale to chyba przez inne nazwy montowania pendrive albo starsza wesje 3.6 Libreoffica.Ale nie sprawdziłem jeszcze czy ruszy prezentacja bo zauważyłem że plik avi może być dodany jednak nie wyświetla obrazka w projekcie filmu tylko pytajnik na czarnym tle, natomiast jak dam F5 to film idzie ?( Jakaś anomalia?)Zrobie tak odinstaluje 3.6 zainstaluje 4.0 może chodzi o prawa do pliku nie wiem, dam znać po reinstalce.
LibreOffice 4.1.0.4 Windows 7 64bit/Mint 15 Mate
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Libre Impress scieżki do filmów i zdjeć

Post autor: quest-88 »

Zamiast kombinować, po prostu wrzuć prezentację + wideo do jednego folderu. :-)
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
termostatic
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 01, 2013 9:34 am

Re: Libre Impress scieżki do filmów i zdjeć

Post autor: termostatic »

Właśnie zainstalowałem na Linuksie Libreoffice 4.0 i po dodaniu pliku.avi do projektu odrazu pokazał się w nim filmik bez wciskania F5.
Jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich co pomogli, temat do zamknięcia.
Ps. Przydałby się w następnej wersji Libreoffice odnośnik do ścieżek z nazwami wcześniej podlinkowanych filmów czy też zdjęć aby nie trzeba było używać 7zipa
pzdr.
LibreOffice 4.1.0.4 Windows 7 64bit/Mint 15 Mate
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: [SOLVED] Libre Impress scieżki do filmów i zdjeć

Post autor: quest-88 »

Właśnie zainstalowałem na Linuksie Libreoffice 4.0 i po dodaniu pliku.avi do projektu odrazu pokazał się w nim filmik bez wciskania F5.
To pewnie zasługa Gstreamera 1.0, którego obsługę dodano w LO 4.0. Nie wiem jednak jakie będą efekty podczas przenoszenia tego na Windows.

Swoją drogą, wczoraj wydali 4.0.1 RC2, które za za kilka dni zostanie ogłoszone jako wydanie stabilne.
http://www.libreoffice.org/download/pre-releases/
Ps. Przydałby się w następnej wersji Libreoffice odnośnik do ścieżek z nazwami wcześniej podlinkowanych filmów czy też zdjęć aby nie trzeba było używać 7zipa
pzdr.
Zgłoś takie życzenie na bugzilli.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Minio
Posty: 323
Rejestracja: śr sie 01, 2012 1:48 am
Lokalizacja: (Poznań|Dziwnów), Polska

Re: [SOLVED] Libre Impress scieżki do filmów i zdjeć

Post autor: Minio »

Brak obiektów wideo w okienku Edycja → Łącza... zgłosiłem jako #61686.
Jeżeli ktoś czuje potrzebę pokazania ścieżki gdzieś jeszcze (np. po najechaniu kursorem myszki na obiekt), niech wyśle osobne zgłoszenie.
Mój blog o używaniu LibreOffice
LibreOffice 4.2.6, Debian testing amd64
ODPOWIEDZ