Wybór odpowiedzi

Użytkowanie edytora prezentacji
karak67
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 15, 2013 4:20 pm

Wybór odpowiedzi

Post autor: karak67 »

Przykład: W skład prezentacji wchodzić będzie slajd, na którym będzie np. zdjęcie krowy. Poniżej będzie pytanie: Co to za zwierzę? Będą 4 odpowiedzi: a - krowa, b - koza, c - kura, d - koń. Jesli z klawiatury naciśnie się literki b - d pojawi się slajd z napisem "Błędna odpowiedź". Jeśli naciśnie się z klawiatury literkę a pojawi się napis "Poprawna odpowiedź" i prezentacja będzie kontynuowana (nie będzie kontynuowana do czasu naciśnięcia odpowiedniej literki z klawiatury). Jak to zrobić? Pozdrawiam.
NeoOffice 3.3 na MacOSX 10.8
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór odpowiedzi

Post autor: Jan_J »

Innymi słowy: chcesz zrobić z Impressa maszynkę do tworzenia testów. Nie wiem czy się da, ale szkoda zachodu. Będzie to wysilona ręczna dłubanina.

Jeżeli chcesz zadawać pytania, musisz przewidzieć różne ich rodzaje oraz banki odpowiedzi. Specyfika zadania sugeruje użycie bazy danych oraz narzędzia do formularzy. By pozostać w kręgu OO, możesz wykorzystać Base.

Ja bym się skłaniał do gotowych aplikacji webowych zorientowanych na tzw. zdalne nauczanie albo komunikację społeczną. Gotowe schematy baz, motywy graficzne i interfejsy projektowe. Dla (X)HTML istnieją szablony stylów typu “prezentacja ekranowa” (np. W3C Slidy).
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
karak67
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 15, 2013 4:20 pm

Re: Wybór odpowiedzi

Post autor: karak67 »

Nie chodzi o maszynkę do robienia testów. W Power Point (z pakietu Microsoft Office) można zrobić "Quiz" (tu link do video z instrukcją - http://video.about.com/presentationsoft ... uizzes.htm ). Chodzi mi o to, czy da się zrobić to samo w NeoOffice, LibreOffice czy OpenOffice
NeoOffice 3.3 na MacOSX 10.8
Minio
Posty: 323
Rejestracja: śr sie 01, 2012 1:48 am
Lokalizacja: (Poznań|Dziwnów), Polska

Re: Wybór odpowiedzi

Post autor: Minio »

Da się, właściwie identycznie jak w PowerPoincie. Tworzysz sobie niewidoczne obiekty za pomocą narzędzi na pasku (jeżeli ich nie widzisz, upewnij się, że Widok → Paski narzędzi → Rysunek jest zaznaczone) i przypisujesz do nich akcje poprzez zaznaczenie i wybranie z menu Pokaz slajdów → Interakcja.

Przy czym Jan_J ogólnie ma rację, że Impress (czy też PowerPoint) to nie jest dobre narzędzie do tworzenia testów. W zależności od tego, co tak naprawdę chcesz osiągnąć, być może lepiej skorzystać z innych programów.
Mój blog o używaniu LibreOffice
LibreOffice 4.2.6, Debian testing amd64
edyplo10
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 21, 2013 6:37 pm

Re: Uruchamianie makr

Post autor: edyplo10 »

Podbijam wątek!!

Potrzebuje zliczyć te odpowiedzi - ale jak? Myślalam o hiperłączach tu jest schemat dla 2 pytan:
1* Pierwsze pytanie / hiperłącze do slajdu 2. lub 3.
2* TAK / hiperłącze do do slajdu 4.
3* NIE /hiperłącze do slajdu 8.
4* Drugie pytanie / hiperłącze do slajdu 5. bądź 6.
5* TAK / Przechodzisz do slajdu 7.
6* NIE /przechodzenie do slajdu 11.
7* WIN / dobrych odpowiedzi 2 złych 0.
8* Drugie pytanie (2) / hiperłącze do slajdu 9. 10.
9* TAK / hiperłącze do slajdu 11.
10* NIE / hiperłącze do slajdu 12.
11* WIN / dobrych odpowiedzi 1 złych 1.
12* WIN / dobrych odpowiedzi 0 złych 2.

Tyle że ja mam 4 pytania a to jest za bardzo skomplikowane i nie na moją głowę.... Proszę was bardzo o pomoc !
Ostatnio zmieniony wt maja 21, 2013 8:11 pm przez Minio, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono z http://forum.openoffice.org/pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=1184
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
ODPOWIEDZ