odg to dwg

Rajzoló
Avatar
kameleon2
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012. április 29., vasárnap 0:34

odg to dwg

Hozzászólás Szerző: kameleon2 »

Sziasztok!

Már nem tudom kitől kérdezzek, de mivel alapvetően a LibreOffice draw-ról van szó, gondoltam, legalább szerencsét próbálok itt.
A Google nem volt velem kegyes a problémával kapcsolatban.

Gyakorlatilag 1998 óta nem használok már mást, mint StarOffice, OpenOffice és már LibreOffice programokat.
A Draw az egyik leghasznosabb része a csomagnak. Ezért minden rajzunkat már ebben készítjük el, mivel szinte minden formátumba átkonvertálható és akár tovább is szerkeszthető.

Azonban egy ügyfelünk a fejébe vette, hogy a közel 250 oldalas adatokkal jócskán teletűzdelt rajzainkat neki kizárólag Autocad DWG-ben vagy DXF-ben lehet átadni - ráadásul szerkeszthető formában.

Windows XP és Autocad LT2004 esetében ez működött simán vágólapról és szerkeszthető is volt.

Most a Win10 alól azonban bár átemelhető AutoCAD 2015-be a rajz és még a betűtípust is megkérdezte, sőt vektorosnak is tűnik az eredmény, de nem szerkeszthető.

Próbáltam már mindenféle online konvertert és letölthető fizetős változatot is, de nem sikerült előrébb jutnom.

Tud valaki egyszerű átjárást az Autocad felé? Vagy rajzoljunk újra 250 oldalt?

Már nagyon el vagyok keseredve, mert egy nagyon jó platformon és jó fájlmérettel dolgozó programból kell szemetet gyártani, de sajnos ez a feladat.

Már próbáltam odg > svg > dxf konverziót az Inkscape közbeiktatásával is. De a dxf miatt gondolom vonalakká konvertálódnak a betűink.
:crazy:

Minden ötlet és segítség jól jön.

Köszönöm.
OpenOffice4.1.10 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4043
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: odg to dwg

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jó lenne egy ki példafájl. (egy .odg, hogy milyen tartalmat kéne dwg-be alakítani.)

Vannak online konverterek, a minőségüket ki kell próbálni, a biztonság tekintetében meg reménykedni lehet csak...
https://products.conholdate.app/conversion/odg-to-dwg
https://www.zamzar.com/converters/image/odg/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4043
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: odg to dwg

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

De a dxf miatt gondolom vonalakká konvertálódnak a betűink.
Ha esetleg a Layereket olyan szerencsésen menedzseltétek, hogy a szövegek másikon vannak, mint a grafikus elemek, akkor talán érdemes azzal próbálkozni, hogy szöveg Layer(ek) kikapcsolása (vagy fájlmásolatokból történő törlése) után, a szövegek nélkül exportáljátok a rajzokat dxf-be... Akkor nem kéne mindet újrarajzolni, csak szövegekkel ellátni.

Ezért kértem volna a példafájlt...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése