[Megoldva]Darabszám számolása

Táblázatkezelő
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

[Megoldva]Darabszám számolása

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Sziasztok!
Egy táblázatból volna szükségem kiszámolni, hogy bizonyos életkor közöttiekből (20-30, 30-40 stb.) hányan vannak. Az AB.DARAB2 függvény (gondolom) szolgál erre. Sajnos minden próbálkozásom Hiba:504 eredményt ad.

Próbáltam a https://help.libreoffice.org/7.0/hu/tex ... _id3156123 oldalon található példát is lefuttatni ... de az ottani eredmény helyett szintén ezt a hibaüzenetet kapom (lásd a mellékelt dokumentum második munkalapja).

Vajon mit csinálok rosszul? Vagy mi lehet a gond?
Csatolmányok
minta.ods
(19.66 KiB) Letöltve 20 alkalommal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szergio 2024. március 4., hétfő 22:54-kor.
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Darabszám számolása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sajnos minden próbálkozásom Hiba:504 eredményt ad.
El kell olvasnod a Hibakódok tételt is a Help-ben:

Kód: Egész kijelölése

502 Érvénytelen argumentum
A függvény argumentuma érvénytelen. Például negatív szám a SQRT() függvényben, 
ami helyett az IMSQRT() függvényt kell használni.
Ezután a DCOUNT() (AB.DARAB), illetve DCOUNTA() (AB.DARAB2)a függvény Help-jét (Bocs, de én a magyar nyelvű kezelőfelület mellett is az angolra állított függvényneveket használom, azokat ismerem jobban...):

Kód: Egész kijelölése

Szintaxis
AB.DARAB2(adatbázis; [adatbázismező]; keresési_feltétel)
Mivel nincs is a példafájlodban adatbázis mező és adatbázis se, így miért működne? Lásd a Navigátort!


De nem is értem, miért akarsz adatbázis-függvényeket használni egy egyszerű táblázatban?
Neked a leírt feladathoz valószínűleg a COUNTIF() COUNTIFS() függvény is elegendő.
Ha pedig egy művelettel akarsz adatokat (egyszerre több adatot) kigyűjteni egy tábla tartományból, akkor a Pivot tábla használatát javaslom. (Az nem cellafüggvény!)
Igaz, van valami cellafüggvénnyel megadható GETPIVOTDATA() is, de azt sose használtam. A Pivot táblát is csak itt, a Fórumokon próbáltam ki. A legtöbbször nekem is elég a COUNTIF() függvény, és még a COUNTIFS() függvényt se túl sokszor használtam...)

A COUNTIF()-re példa:
minta_Zizi64.ods
(19.55 KiB) Letöltve 18 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

Re: Darabszám számolása

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Neked a leírt feladathoz valószínűleg a COUNTIF() COUNTIFS() függvény is elegendő.
Így van! Teljesen igaz. Csak nem erre akadtam rá, keresgélés közben.

Köszönöm szépen!!
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Válasz küldése