A 4.1.15 belefagy az XLXS file nyitásába.

Táblázatkezelő
Boss61
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024. január 7., vasárnap 15:19

A 4.1.15 belefagy az XLXS file nyitásába.

Hozzászólás Szerző: Boss61 »

Sokadik próbálkozásra, még az előző 4.1.14-et is vissza tettem de így sem jó üdv: László

- feltölteni nem tudom a mintát mert 1,66Mb
OpenOffice 4.1.15 a Windows 10 Pro 22H2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A 4.1.15 belefagy az XLXS file nyitásába.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

- feltölteni nem tudom a mintát mert 1,66Mb
Töltsd fel egy ingyenes fájlmegosztóra (pl. Google drive, ha van Gmail fiókod) és csak a linket írd be ide, egy üzenetbe.

Egyébként, ha .xlsx-et kell megnyitnod, akkor jobb választás a LibreOffice. Az AOO-t nem igazán fejlesztették párhuzamosan a Microsoft OOXML formátumának ad-hoc (ahogy esik-úgy puffan) metódusú "fejlesztésével" párhuzamosan. A LO-t megpróbálják ebbe az irányba is fejleszteni, de ez egyáltalán nem könnyű. Az MS írásban lefektetett OOXML szabvány Transitional változatát Microfosték úgy csűrik-csavarják, ahogy akarják. És tudtommal még most se álltak át alapértelmezettként a saját maguk által megalkotott Strict verzióra.
Ebből a szempontból is sokkal jobb az AOO és a LO ODF (Open Document Format) szabványa. De azzal is inkább a natív formátumokba mentsd a fontos dokumentumaidat!!! (Az AOO meg nem is tud OOXML-be menteni...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Boss61
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024. január 7., vasárnap 15:19

Re: A 4.1.15 belefagy az XLXS file nyitásába.

Hozzászólás Szerző: Boss61 »

OpenOffice 4.1.15 a Windows 10 Pro 22H2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A 4.1.15 belefagy az XLXS file nyitásába.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az én LibreOffice 7.5.8 verzióm megnyitja a fájlodat. Nem gyorsan, de megnyitja. Mentettem .ods formátumba, és máris csak 636 KiB lett a mérete. Aztán töröltem a kézi formázásokat (stílusokkal "illik" formázni, ha hatékony akarsz lenni).

Aztán megnéztem, hogy hány Cella stílust használ a fájlod: kettőt. Már ez is furcsa. A még furcsább viszont az, hogy ennek ellenére van a fájlban több száz, ha nem több ezer NEM HASZNÁLT, nem hierarchikus rendben tárolt Cella stílus.
Na, ez foglalta a helyet, mert ha a három Munkalap tartalmát (kézi formázás törlése után) átmásolom egy új fájlba, akkor a fájlméret a mellékletnél látható értékű lesz, és villámgyorsan megnyílik.

Mellékelem a redukált fájlt (azt fel tudom tölteni ide is).

A rengeteg "örökölt" stílus vagy a Microsofttól, Vagy a Google-től származik. Attól függően, hogy mivel szerkesztették előtte.
HP_Husegpontok_JAN másolata3.ods
(35.03 KiB) Letöltve 34 alkalommal.
Itt látható a stílusok neveinek egy kicsi része. Nézd a csúszkát is a jobb oldalon: annak a mérete mutatja, hogy a látható stílusnevek mekkora része a teljes listának... Szörnyű...
Arra ügyelj, hogy a LO 7.0.0 verziótól már az ODF 1.3 Extended formátumba menti az adatokat. Az AOO viszont még csak az ODF 1.2 Extended-ed ismeri. (az én feltöltött verzióm is 1.3 Ex. formátumú.)
Stílusok.png
Stílusok.png (63.28 KiB) Megtekintve 257 alkalommal
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A 4.1.15 belefagy az XLXS file nyitásába.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

...Gondolom, tudod azt a tényt, hogy mind az AOO/LO ODF formátuma, mind pedig a MS OOXML formátuma tulajdonképpen egy ZIP archívum, amibe további mappák és fájlok vannak becsomagolva.

Ezt a ZIP archívumot kézzel is ki lehet csomagolni, és ellenőrizni a tartalmát - persze csak "kódszinten":
- Csinálsz egy másolatot az.xlsx fájlodból (biztos, ami biztos...)
- A Másolatot átnevezed .zip kiterjesztésűre. (TotalCommander vagy egyéb fájlkezelővel)
- Ekkor a Fájlkezelő már bele tud lépni a ZIP archívum főkönyvtárába, azaz ki tudja azt csomagolni.
- a ZIP archívumon belül megtalálod a könyvtárszerkezetet, amiben az xl könyvtár igen nagy méretű.. Ezen belül pedig a styles.xml fájl az ami hatalmas: több, mint 9 MiB méretű. (A zip tömörítés miatt lesz "jóval kisebb" (1,7 MiB)méretű, amikor .xlsx a kiterjesztése.)
- Az .xml fájlokat pedig valami xml megnéző/szerkesztő programmal általában meg lehet nyitni. Ez lehet egy egyszerű text editor, programkód-szerkesztő, vagy a Windows beépített böngészője. Na ezt a fájlt képtelen voltam megnyitni normális időn belül, mert vagy hibás a szerkezete, vagy olyan karakterkódolást tartalmaz, amit nem képes megjeleníteni a nyugati tíypusű (latin betűs) megnéző/szerkesztő program.

Itt az én DoubleCommander-emmel megnyitott ZIP fájl belső könyvtárstruktúrája: és benne a nagy styles fájl:
zip.png
zip.png (21.81 KiB) Megtekintve 252 alkalommal
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése