[Megoldva] File listában a directoryk mind legyenek elöl, abc sorrendben

Szövegszerkesztő
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

[Megoldva] File listában a directoryk mind legyenek elöl, abc sorrendben

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Sziasztok, hát rém régen jártam itt... Időközben bedöglött a gépem, egy új gépre kellett költöznöm, feltettem a legújabb Lubuntut, alaposan átvariáltam, s elkezdtem használni a vele adott legújabb LibreOffice-t is... na ekkor ért a meglepetés.
Ez egy abszolút a legújabb LO, én meg a magam régijéhez voltam szokva ami legalább fél évtizedes ha nem régebbi. Ettől még tetszik, a baj csak az hogy teli van a számomra szükségtelen sőt káros újításokkal is. És nem mindegyiket sikerült kigyomlálni belőle még.
Például az egyik ilyen eszementsége, hogy ha meg akarok nyitni egy már meglevő doksit, ugye nyomom neki hogy Ctrl-O, feldob egy listát, amiben minden ABC sorrendben szerepel, ami oké is lenne, a baj csak az hogy így bele vannak keverve a directoryk (mappák) is a közönséges állományok közé!
Márpedig én olyan listát szeretnék hogy minden tartalomjegyzék legyen elöl, azaz felül a listában, ABC sorrendben, majd jöjjenek a többi fájlok, azok is ABC sorrendben.
Arra már rájöttem ha az állománytípus oszlop fejlécére kattintok, akkor elöl lesznek a tartalomjegyzékek (directoryk, mappák, fene se tudja melyik az elfogadottabb neve ezeknek manapság) de akkor meg nem lesznek névsorba rendezve és az is zavaró!
Tehát röviden: én azt szeretném ha gyszerűen egy olyasféle listát dobna fel nekem amilyent az mc is (Midnight Commander) nyújt. Az MC-t ismerem, szeretem, nekem az az egyetlen file managerem, nem is kell más.
Nem tudom az új LO-ban mire variálták ennyire át a fájlkiválasztó képernyőt, ami a régiben volt az sokkal megfelelőbb volt. Szóval miként is lehetne ezt elérnem, hogy az én fogalmaim szerint normálisan viselkedjék?

Köszönet előre is!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára violazoli 2023. november 13., hétfő 21:50-kor.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: File listában a directoryk mind legyenek elöl, abc sorrendben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ez egy abszolút a legújabb LO,
Könyörgöm, a verziószámot írd, ne azt, hogy "abszolút új"...
Fresh? Still? melyikből a legújabb? A LO 7.6.2 vagy LO 7.5.8? Mert ezek ma az abszolút legújabbak a Fresh és a Still verzióból.
https://www.libreoffice.org/download/do ... breoffice/
...Hacsak valamelyik Linux nem gondolja úgy, hogy a jövő évtől bevezetendő verziószámozás (24.x.y) szerinti legújabb Alfa - Béta változatot csomagolta neked...


ha meg akarok nyitni egy már meglevő doksit, ugye nyomom neki hogy Ctrl-O, feldob egy listát, amiben minden ABC sorrendben szerepel, ami oké is lenne, a baj csak az hogy így bele vannak keverve a directoryk (mappák) is a közönséges állományok közé!
Márpedig én olyan listát szeretnék hogy minden tartalomjegyzék legyen elöl, azaz felül a listában, ABC sorrendben, majd jöjjenek a többi fájlok, azok is ABC sorrendben.
Melyik "Open" ("Megnyitás") panelt használod? Az operációs rendszerét, vagy a LibreOffice-ét?
Átváltani az
Eszközök - Beállítások - LibreOffice - Általános - LibreOffice Párbeszédablakok használata
opció be/kikattintásával tudsz a két állapot között.

Nálam, Win10-en, LO 7.6.2-ben minden beavatkozás nélkül így rendeződnek a könyvtárak és a fájlok a LibreOffice saját párbeszédpaneljét használva (ezért aztán gyanítom, hogy nem a LO esett át nagy változáson, hanem a Linux, és annak a párbeszédpanelja):
OpenPanel.png
OpenPanel.png (33.02 KiB) Megtekintve 226 alkalommal
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Re: File listában a directoryk mind legyenek elöl, abc sorrendben

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Sorry, valóban túl hanyag voltam, tényleg és igazán a verziószámmal kellett volna kezdenem! Szóval:
7.6.2.1 (X86_64)
UI render: default, VCL: GTK3
Linux 6.2
Locale: EN_US.UTF8

De amúgy köszi, a javaslatod nagyon hasznos volt, mert ezzel a „Párbeszédablakok használata” beállítással tényleg már úgy rendezi a fájlokat és mappákat ahogy az szerintem normális és az egyetlen helyes és az „alapból elvárható” lenne! (Az „új” megoldás ugyanis az én ízlésem szerint csak egy gusztustalan perverziónak tekinthető).
Hajlamos vagyok tényleg azt hinni hogy igazad van és a Linux esett át nagy változáson (rossz irányba...) e téren is. Azért gondolom ezt, mert hogy most, hogy a laptopom bedöglött és egy tartalékgépet használok, ugye említettem is talán hogy nem a magam készítette LFS alapú linux disztrót használom (minthogy szegénykém körülbelül 10 éves azaz elég erősen régi) hanem a laptop tönkremenetelét felhasználtam ürügyként arra hogy áttérjek a legújabb Lubuntura... És úgy érzem magam mintha egy Trabantból egy űrkomp vezérlőfülkéjébe kerültem volna! Sajnos ennek nemcsak előnyei vannak de olyan idiótaságok is megkeserítik az életemet hogy a programnyelvem egyes libjeiben is egy csomó mindent át kellett állítanom. Mert miért is ne úgy legyen hogy például a /dev/proc könyvtárban linuxék egyszerűen átnevezték az eth0 interfészt valami marhaságra... A linkert is átvariálták, már nem mindegy neki milyen sorrendben adom meg a paramétereket. Ez még nem is lenne gond, de úgy képzeld el ha nem az új szabály szerint adom meg őket akkor se jelez hibát, simán lefordul a program, csak aztán néha működik, néha meg misztikusnak tűnő runtime errorokkal keseríti meg az életemet. A Moc zenelejátszónak nincs hangja a pulseaudio miatt, ha azonban azt kiirtom akkor a Firefoxnak nincs hangja Youtube filmek megnézésekor, mert a Firefoxot Pulseaudio függőséggel forgatták. (Nem értem, Poettering bitszeméthalmait minek kell beleerőltetni a világon mindenbe...) Emiatt használok most Palemoont... És így tovább, sokáig sorolhatnám, de attól félek offtopic volna itt. Ennyit is csak amiatt írtam erről, hogy igen, tökéletesen hihető ezek után a számomra amit írtál, hogy nem a LibreOffice kergült meg, hanem a Linux ment el rém rossz irányba.
Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a javaslatodat, mert ez úgy tűnik megoldja a gondomat!
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] File listában a directoryk mind legyenek elöl, abc sorrendben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én se véletlenül használom a LO beépített párbeszédpaneljét Win10 alatt (a cégnél is erre állítottam az összes (tizen-egynéhány) LO-t), mert a makró programozás során a Windows10 párbeszédpanel egy-két funkciója nagyon "máshogy" működik, mint a régebbi Windows-oké, vagy a LO-é.

Mondjuk a LO API makrókban az alapértelmezett Windows párbeszédpanel beállítása mellett is lehet erőltetni, hogy a makró mindenképpen a LO párbeszédablakát hívja meg, és ne az aktuálisan beállítottat.

A hozzá(nem)értésemen túl az ilyen, általad is említett rémtörténetek miatt nem merem erőltetni a Linuxra átállást a cégnél - pedig a gépeknek több, mint felén bőven elegendő lenne a tudása. Én az Ubuntuval próbálkozom meg néha, de azt is elég alaposan felforgatták az első próbálkozásaim óta.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Re: [Megoldva] File listában a directoryk mind legyenek elöl, abc sorrendben

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Nos, hogy azt írtad hogy ubuntuval próbálkozol... a helyzet az drága barátom hogy az én Lubuntum az teljesen ugyanaz mint a „közönséges” Ubuntu! A Xubuntu is. Tulajdonképpen minden *buntu nevű. Az egyetlen különbség szerintem abban van, hogy milyen default ablakkezelővel szállítják, és hogy milyen felhasználói programok vannak rátelepítve „alapból”, azaz készen az ISO fájlban amit letöltesz. De ott „alul”, azaz ami a LÉNYEG, ami a fő rendszerkomponensek, na az mindegyiknél tökugyanaz. Persze hogy ugyanaz, nem is lehet másképp, mert ha nem úgy volna, nem tudnának feltelepíteni ők is bármit a csomegkezelővel az „alap” Ubuntu repóiból!
Márpedig ami a felhasználói programokat illeti (de még az ablakkezelőt is), egy vagy legfeljebb két parancs a terminálban, s bármelyiktől megszabadulhatsz (mint én tettem a Pulseaudióval), illetve telepíthetsz is bármit ugyanígy egyetlen konzolos paranccsal. Nyilván grafikus felületen is megy ez, de meg ne kérdezd hogyan, már a látványára is olyan undor fog el hogy annak a kezelését nem tanultam meg... A grafikus felületek többnyire túlzsúfoltak látványelemekkel a számomra, meg funkciókkal amikre semmi szükségem, nekem az stresszes! Nekem a DWM fapados egyszerűsége való, most is addig kínlasztottam magamat amíg rávarázsoltam a Lubuntumra! Nagyon nem akarta a drága... de én nyertem, megoldottam!
Szóval mindegy melyik buntu, ha egyáltalán a Linux mellett döntesz, válaszd azt amelyik jobban tetszik neked, vagy kockadobással véletlenszerűen, hehehe...
Talán tudod rólam én régen megszállott linuxfanboy voltam... Végeredményben most is az vagyok olyan értelemben hogy nem tudnám elképzelni hogy valaha is visszatérjek a Windowsra vagy át az iOs-ra, de annyiból árnyalódott azért a hozzáállásom, hogy most már én se követnék el olyan böszmeséget hogy csak úgy rászabadítsam egy cégre a Linuxot előzetes „hatástanulmányok” nélkül! Az ilyesmit akkor szabad megcsinálni szerintem, ha már jóelőre le van tisztázva, hogy lesz ott a cégnél egy olyan muki, mondjuk rendszergizda, akinek FŐÁLLÁSBAN az a dolga, méghozzá CSAK és KIZÁRÓLAGOSAN, hogy az ilyen agymenéseket kezeli valahogyan, hogy mondjuk valami újabb verzióban a túl sokat szipózó fejlesztők úgy döntenek hogy átneveznek egy interfészt, vagy megváltoztatják megint a linker szabályait, vagy akármi. Hú, ne tudd meg mennyit káromkodtam amikor ez kiderült... Tudod talán, saját programnyelvet írtam. Már készen van, le is tölthető a forráskódja, stb. Irtó jó cucc, gyorsabb mynt a Python (JIT nélkül csak). Jelenleg is ez működteti a laptopom számos funkcióját. Mármint ebben írt szkriptek. És az új Linux alatt nem működött semmi olyan libje (általam írt libje) ami a grafkus felülettel, vagy a PNG képek feldolgozásával, vagy az audio-dolgokkal kapcsolatos! És nem értettem, miért nem. Mert ha hibát jelezne fordításkor, akkor oké. De csont nélkül lefordul! Csak runtime hibajelzések vannak. De azok se mindig. És amikor van runtime error, akkor arra utal hogy nem talál valami függvényt valami libben. És nem értettem miért nem, amikor én MEGADTAM a linkernek hogy mit szerkesszen hozzá!
Hú hogy én mit szenvedtem ezzel... és csak amiatt mert valaki a GCC teamben agylágyulást kapott és így variálta át a linker szintaxisát! És bánná a fene, de legalább reklamálna FORDÍTÁSKOR, ha szerinte a régi szintaxis már nem oké! De nem szól egy szót se...
Szóval az ilyesmik meg hasonlók lekezelésére FŐÁLLÁSBAN kell valaki egy céghez ami Linuxra akar áttérni. Ez nem megy úgy hogy te mondjuk hobbyból elintézed. Túl nagy szopás lenne. És akkor még nem beszéltem olyasmikről hogy mondjuk van egy program amit szerettek, használtok, de GTK2 a függősége, s amikor jön a dist-upgrade akkor már abban minden GTK3-ra dependál, s emiatt az a program egyszerűen nem működik már az új disztróban nektek, és az új verzióját a GTK3 alá még nem csinálták meg, s ha forrásból akarod forgatni nem fordul le a GTK3-mal, mert abban nincsenek meg bizonyos olyan függvények amik a GTK2-ben megvannak, vagy ha léteznek is, de már más a nevük! Esetleg a nevük ugyanaz, de nem teljesen úgy viselkednek, na ez a legrosszabb lehetőség... Vagy hogy mint a Python2 -> Python3 váltáskor, magának a programnyelvnek a szabályai változnak meg hirtelen, emiatt dobhatjátok a kukába az addig abban megírt összes forráskódot.
Emiatt egy disztróváltásnál még külön tesztgép is kell a céghez, ahová felteszik az új rendszert, s legalább egy hónapig azon dolgozik valaki megintcsak FŐÁLLÁSBAN, tesztelési céllal, hogy kijöjjön az új rendszer minden rákfenéje, s csak azután szabad rászabadítani a frissítést a produktív gépekre... Nagy költség, tudom, de nem lehet megúszni. És még így is csak akkor oké a dolog, ha mindenről van legalább féltucat különböző biztonsági másolat, más-más helyeken tárolva, offline, nehogy valami hacker hozzáférjen, s mindegyik másolatot ellenőrizték is úgy, hogy visszatöltötték belőle a rendszert a gépre, hogy tudják hogy istenbizony működik az a másolat!
Erre kell egy ember aki csak ezzel foglalkozik, mondom. Sőt, talán egy ember nem is elegendő, ha a cég igazán jókora. És istentelenül meg kell fizetni az ilyen muksót, mert ha gondol egyet és lelép, hatalmas káoszba szakad bele a cég, ha nem is rögtön másnap, de amint egy kis idő eltelik és a problémák felhalmozódnak.
Válasz küldése