.xls kiterjesztésű file-t drawként nyit meg a libre office , mi az oka?

Táblázatkezelő
vasonyg
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008. december 15., hétfő 14:22
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

.xls kiterjesztésű file-t drawként nyit meg a libre office , mi az oka?

Hozzászólás Szerző: vasonyg »

néhány nagyobb file-ommal, ráadásul mind fontos adatokat tartalmaz, s emiatt jelszóval védettek, azt tapasztalom, hogy draw-ként kezeli, annak ellenére hogy .xls kiterjesztésűek.Ráadásul a drawban semmi sem látszik az adatokból. :(
A file-okat legalább 8-10 éve használom, eddig hiba nélkül, s nagy bajban lennék, ha nem lenne .bak file-om, Pendrive-on tárolom őket, s eddig a libre office 4-5 alatt használtam nemrég frissítettem 7.6-ra, de azzal se tudom megnyitni. A pendrive-ot és a PC-m végig vizsgáltattam az esettel, de nem jelzett vírust.(WIN10 alatt vagyok)Van vkinek ötlete ?
Windows 7 Prof, Libre Office 4.3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .xls kiterjesztésű file-t drawként nyit meg a libre office , mi az oka?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

annak ellenére hogy .xls kiterjesztésűek.
És biztos, hogy a formátumuk is a régi Excel fájlformátum? Mert a kiterjesztés csalóka lehet: az lehetséges, hogy nincs összhangban a belső leíró "fejléccel", amit a LibreOffice vizsgál.
És azt tudod, hogy milyen .xls verzióba voltak mentve? mert abból is volt vagy 6-8 al-verzió legalább. A nagyon-nagyon régi .xls formátumokat a legújabb LO verziók már lehet, hogy nem nyitják meg, ilyenkor meg kell próbálni egy jóval régebbi AOO vagy LO verziót (hordozható változatban, hogy ne kelljen a napi szinten használt verziódat letörölni), és konvertálni a fájlt ODF formátumba.

Alapszabály, hogy a fontos dokumentumaidat MINDIG ODF formátumban tárold, és csak ha nagyon muszáj, akkor csinálj egy másolatot (exportot) az idegen, elavult fájlformátumokban. És ha megint szerkesztened kell, akkor is az ODF változatot vedd elő, és azzal dolgozz.
Pendrive-on tárolom őket
És mindig készíts biztonsági másolatokat!!! Ne csak egyet, hanem többet, többféle médiumra. (Felhő, e-mail saját magadnak, pendrájv, wincseszter, másik gép tárolója, CD, meg amit még el lehet képzelni. (két-három hely már "biztonságosnak mondható.)

Ettől bővebben csak akkor lehet bármit nyilatkozni, ha van a kezemben legalább egy ezek közül a fájlok közül, amit meg tudok vizsgálni, és kísérletezni tudok vele.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
vasonyg
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008. december 15., hétfő 14:22
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Re: .xls kiterjesztésű file-t drawként nyit meg a libre office , mi az oka?

Hozzászólás Szerző: vasonyg »

Kösz a tanácsokat, de sajnos nem tudtam megoldani. Ezek ősrégi még open office eredetű file-ok, melyeket folyamatosan használok cca 2008 óta, vagy még régebben! Az Excel változatok, melyben mentettem őket 1997-2003, majd később 2007- xlsx. ben is, igazából erre nem nagyon figyeltem, néha .odf 1.1, 1.2. ra is mentettem. Szerencsére backuppokkal elég jól állok, de idegesít, hogy ez megtörténhet, főként a jövőt illetően. :crazy:
Találtam portable open office 4-est, letelepítettem a pedrive-ra, sajnos az se nyitotta meg konvertálni akarta. Küldök egy file-t hátha notepad-ban vagy hasonló szerkesztőben látható, hogy mi a gond, ehhez nem értek .
Csatolmányok
!Heti teendők lista.xls
(21 KiB) Letöltve 39 alkalommal.
Windows 7 Prof, Libre Office 4.3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .xls kiterjesztésű file-t drawként nyit meg a libre office , mi az oka?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az .xls fájlokból nem lehet semmit kibányászni, mert azok nem zip sűrítmények, a MicroFos binárisra lefordított eljárást alkalmazott a régi fájljainál, azt nehéz (gyakorlatilag lehetetlen) "kézzel" visszafejteni.
Próbálj meg más formátumot feltölteni ide.

Valóban a Draw nyitja meg valamiért, és ha ODF fájlformátumba (.odg) mentem, nem is lesz benne más, csak egy kép, ami az IrfanView-val készült.
Azt gondolom, hogy ezt a fájlt nem az OpenOffice vagy a LibreOffice "rontotta el", hanem te mentettél egy képet rá véletlenül az eredeti .xls fájlra, fals (a képformátumhoz nem illő) fájlnévvel.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .xls kiterjesztésű file-t drawként nyit meg a libre office , mi az oka?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A fájlodat .jpg kiterjesztésűre átnevezve az alapértelmezett képnézegető program gond nélkül megnyitja a fájlnéven történő dupla kattintással. Csak a képet, nem a Draw lapot! (Nálam az alapértelmezett képnézegető éppen az IrfanView: az nyitja meg).

Ez megerősíti azt a feltételezésemet, hogy valamilyen fájlkezelővel rámentettél egy képet az .xls fájlodra. Azaz, hogy ez Felhasználói hiba.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése