Lábjegyzetből végjegyzet

Szövegszerkesztő
Fefe52
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021. december 26., vasárnap 14:15

Lábjegyzetből végjegyzet

Hozzászólás Szerző: Fefe52 »

A következő problémába ütköztem:
Ahhoz, hogy könnyebb legyen javítani a kéziratot, a törzsszöveg jegyzetelésekor a lábjegyzetet választottam. Így javításkor nem kell a doku végére ugrani, hogy ellenőrizzem a jegyzetet, csak a lap aljára. Gondoltam: egy mozdulat és máris végjegyzet lesz belőle. De nem sikerült.
Pontosabban.
A z Eszközök - lábjegyzetek és végjegyzetek beállítása ablakban ha a Lábjegyzetek fület választom, majd ott a pozíciónál a dokumentum végére, akkor sec-perc alatt átrakja az összes jegyzetet. Csak sajna ott is úgy jelenik meg, hogy lábjegyzet, így ha ezután egy lábjegyzetet akarok beilleszteni (csak arra az aktuális oldalra), besorolja a dokumentum végén lévő jegyzetek közé.
Csak utalok a MS Office-re, ahol volt egy választási lehetőség: Lábjegyzetből végjegyzet és viszont.
Itt erre nincs lehetőség?
Köszönettel,
Fefe
LibreOffice 7.2 a Pop! OS-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzetből végjegyzet

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy ODF típusú mintadokumentumot legyél szíves feltölteni ide, amin lehet kísérletezni. Céges dokumentumainkban gyakorlatilag sosem használunk láb- és végjegyzeteket, ezért nekem nem áll rendelkezésre ilyen minta.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzetből végjegyzet

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Itt a fórumon rákerestem a Lábjegyzet szóra és az egyik témánál
viewtopic.php?t=6456&hilit=l%C3%A1bjegyzet
talált mintadokumentumon próbáltam ki LO 6.1.6 verzióval:
FootnoteToEndnote.png
FootnoteToEndnote.png (20.18 KiB) Megtekintve 995 alkalommal

Megy ez, Context (Helyi) menüből. NE jelöld ki a Lábjegyzet jelülő karaktert, de kattints rá jobb egérgombbal. Ekkor a felugró menüben elérhető a Lábjegyzet és Végjegyzet funkció, ahol át tudod váltani a típusát. Persze ezt így egyenként kell végigcsinálni minden egyes Lábjegyzetnél.


Azt nem tudom, hogy egyszerre több (esetleg az összes) lábjegyzetet hogyan kell végjegyzetté alakítani egy menetben...
Azt már látom, hogy a nyilacskákkal tovább lehet ugrani a következő jegyzetre, és akkor azt is át tudod váltani végjegyzetté.

Pontosabban.
A z Eszközök - lábjegyzetek és végjegyzetek beállítása ablakban ha a Lábjegyzetek fület választom, majd ott a pozíciónál a dokumentum végére, akkor sec-perc alatt átrakja az összes jegyzetet. Csak sajna ott is úgy jelenik meg, hogy lábjegyzet, így ha ezután egy lábjegyzetet akarok beilleszteni (csak arra az aktuális oldalra), besorolja a dokumentum végén lévő jegyzetek közé.
Na, ezt nem értem. Ezért kellene a te példadokumentumod. Ebből úgy tűnik, te is megtaláltad a funkciót. De akkor mi nem működik???


Csak utalok a MS Office-re, ahol volt egy választási lehetőség: Lábjegyzetből végjegyzet és viszont.
Itt erre nincs lehetőség?
Utalhatsz, de a legutolsó MSO a '97-es vagy a 2002-es volt, amit használtam, kb. 15-18 éve nem láttam közelről ilyesmit...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Fefe52
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021. december 26., vasárnap 14:15

Re: Lábjegyzetből végjegyzet

Hozzászólás Szerző: Fefe52 »

Működik. Sőt!
A kis nyilacskával lehet lépkedni a lábjegyzetek között és lehet választani, hogy átalakítom-e végjegyzetté, vagy marad lábjegyzet. Jó, most van kb 400 lábjegyzetem, kissé időigényes, de ez van. :-))
A bibi: az így kiválasztott és átalakításra kerülő végjegyzetnek nem tudom "megmondani", hogy hova kerüljön. Most pld egy névmutatót vágott ketté és szépen elhelyezte.
De köszönöm az ötletet, kísérletezni fogok. Tudom, hogy kellene a mintaszöveg, de most nem tudok küldeni, de összeállítok egyet.
Amúgy még él bennem az MSO, de hál'Istennek halványodik.
LibreOffice 7.2 a Pop! OS-on
Fefe52
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021. december 26., vasárnap 14:15

Re: Lábjegyzetből végjegyzet

Hozzászólás Szerző: Fefe52 »

Szégyen vagy sem: feladtam.
Úgy tűnik, hogy az LO-nak nem az erőssége a lábjegyzet-végjegyzet kezelés. Olvastam az angol nyelvű kézikönyvet, ott sem találtam választ.
Egyébként nem küldök mintaszöveget, mert a teljes dokut lenne célszerű küldeni, de az már nagy méretű. Ha abból kivágok részt, már nem ugyanaz.
Egyébként, ha csak a végjegyzetet választom és készítem, egy idő után ugyancsak kettévágja (véletlen szerűen) egy előtte lévő oldalt. A végjegyzetet az oldal alján kezdi, majd tolja feljebb, végül átmegy az előtte lévő oldalra és beszúrja az oldal közepébe, kettévágva az ott lévő szövegtörzset.
Bizonyára hiba forrása lehet, hogy ha kapok anyagot bedolgozni, azt 99,9%-ban MSO formátumban kapom, így lehet, hogy van ami bezavar. De ettől még nem térek vissza az MSO-ra.
Majd a tördelő korrigál.
Köszönet a segítségért, mert most is tanultam.
Nem írom ki, hogy megoldva, mert nincs megoldva. Bár ha úgy gondolod, akkor be lehet jegyezni.
LibreOffice 7.2 a Pop! OS-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzetből végjegyzet

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha nincs megoldva, hát nincs megoldva...

MS dokumentumot meg egyébként se küldj. Azzal kínlódjon az, aki létrehozta.

A jövőre nézve célszerű - még ha ijesztően is hangzik - csak a formázatlan szöveget átemelni egy vadiúj ODF dokumentumba (vagy egy jól előkészített sablonba), ha sokszor kapsz hasonló szerkezetű dokumentumot, és ott a már meglévő Stílusokkal pár perc (néhány tízperc) alatt újraformázni. Sokkal jobban jársz, mint ha toldozol-foltozol órákig-hetekig. A szerkesztés folyamán MINDVÉGIG az ODF formátumban maradni, csak a végén csinálni egy (vagy több) másolatot az idegen formátumokba.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Fefe52
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021. december 26., vasárnap 14:15

Re: Lábjegyzetből végjegyzet

Hozzászólás Szerző: Fefe52 »

Isten ments, hogy MS dokut küldjek :-))
Egyébként szerencsére a tördelő kezeli az ODF formátumot, így nem is konvertálom az anyagot.
Nyilván, ha rájövök (mert teljesen azért nem adtam fel), jelzem
Köszönettel,
LibreOffice 7.2 a Pop! OS-on
Válasz küldése