[Megoldva] Nem tudom beírni a ^ karaktert, mert folyton a képtár jön be helyette

Szövegszerkesztő
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

[Megoldva] Nem tudom beírni a ^ karaktert, mert folyton a képtár jön be helyette

Hozzászólás Szerző: x00 »

Nem tudom beírni a ^ karaktert, mert folyton a képtár jön be helyette. Próbáltam AltGr+3 és Alt+Control+3-mal is. A Beállítások - Testreszabás - Billentyűzet részben semmi sincs hozzárendelve. LibreOffice 7.2.7.2. Win64. Folyton más programból másolom át vágólappal. Valami ötlet? Köszönöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára x00 2022. július 18., hétfő 21:03-kor.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem tudom beírni a ^ karaktert, mert folyton a képtár jön be helyette

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Beállítások - Testreszabás - Billentyűzet részben semmi sincs hozzárendelve.
De, van! A Ctrl-Alt-3-hoz. (Ami tudtommal azonos kódot küld az op.rendszer felé, az meg a LibreOffice felé, mint az AltGr-3).

Ctrl-Alt-3_LO734.png
Ctrl-Alt-3_LO734.png (19.52 KiB) Megtekintve 626 alkalommal
Csak nem a Writer szintjén van hozzárendelve, hanem a LibreOffice szintjén. (Mert a Galéria minden alkalmazásban "él".)
Sajnos a nemzetközi fejlesztőgárda nem képes minden lokalizált billentyűzetre külön odafigyelni. A "magyarító" fejlesztők figyelmét is elkerülte valahogy. Jelentheted a hibabejelentő oldalon, talán javítják az elkövetkező verziókban. (Itt a fórumon nincsenek fejlesztők)

De te magad is tudod javítani a dolgot felhasználói szinten:

- Teljesen eltávolíthatod a hozzárendelést,
- vagy alapos körültekintés után másik billentyűhöz rendelheted a funkciót, ha akarod.
- A LO6.1.6-ban még nem volt alapból hozzárendelve. Tehát downgrade-elhetsz is. De kisebb munkát jelentenek az előző tippek
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: Nem tudom beírni a ^ karaktert, mert folyton a képtár jön be helyette

Hozzászólás Szerző: x00 »

Természetesen mivel megtaláltam, a Ctrl+Alt+3-nál találtam meg, mivel AltGr említve sincs ott. A megoldás, hogy a jobb felső sarokban a Writer helyett a LibreOffice-ot kell választani, utána már a listában van, így van mit törölni. Köszi!
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Nem tudom beírni a ^ karaktert, mert folyton a képtár jön be helyette

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

...de például működik olyankor, amikor már éppen írsz egy szót. Mert olyankor nem a LibreOffice, hanem a Writer szintű gyorsbillentyűk érvényesülnek. De ha befejezed a szót/bekezdést, akkor megint nem működik. Jobb tehát eltávolítani, vagy áthelyezni a funkciót.

Még egy további lehetőséged lenne: az Automatikus csere funkciót felhasználva: Egy másik beírt "kód" segítségével beszúrhatod a szövegbe. De ez se szerencsés megoldás, mert az a funkció is eleve használná többféle Unikód-karakter megjelenítéséhez a ^ jelet).
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése