[Megoldva] - Többhasábos tárgymutató

Szövegszerkesztő
Fefe52
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021. december 26., vasárnap 14:15

[Megoldva] - Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Fefe52 »

Talán majd kapok választ kérdésemre, bár a fórum mintha pihenne. ;)
A LibreOffice 7.2 használom. Két pontnál megakadtam. Az egyik:
Elkészítem a tárgymutató bejegyzéseket, majd a megadott helyen szeretném elkészíteni a Tárgymutatót. Az egyhasábos változatnál kiírja az oldalszámokat, viszont ha 2, vagy 3 hasábos tárgymutatót választok, akkor nincs oldalszám. Már sok mindent kipróbáltam, de nem jött össze.
Továbbá nem lehet (vagy inkább én nem tudom) úgy formázni a tárgymutató megjelenését, ahogy szeretném: betűválasztó középre igazítva, árnyalt betű, stb.

Talán nem baj, ha ide is beírom a másik gondot.
Hogyan lehet végjegyzetből lábjegyzetet készíteni (és viszont) ha meggondoltam magam egy dokumentum szerkesztése közben ?
Köszönettel,
Fefe
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fefe52 2021. december 26., vasárnap 23:36-kor.
LibreOffice 7.2 a Pop! OS-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A fórum annyira pihen, amennyire a kérdezők pihennek.

A témádat különválasztottam.

Próbálok is majd válaszolni, de egy-két ODF típusú példafájl sokat segítene a segítésben...

Látni kéne, hogy milyen stílusbeállításokat használsz...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Fefe52
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021. december 26., vasárnap 14:15

Re: Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Fefe52 »

Ez igaz, és nagyon köszönöm a gyors reakciót.
A kéthasábos tárgymutatónál bejött, amire számítottam (?): ha nem sikerült, akkor kínlódás, de amikor el szeretném küldeni, hogy ne ez a gond, akkor azonnal pikk-pakk és ott az oldalszám. :shock:
Eddig az oldalszám helyett csak a kitöltő pontok voltak.
Viszont szeretném a betűelválasztót a hasáb közepére igazítani, valamint a kitöltő pontokat eltüntetni. Lehetne még "szépíteni" pld az elválasztó betű árnyalásával,, kiemelésével. Van egy LO . kézikönyv, amit letöltöttem és abból is szemezgetek, de nincs benne részletes magyarázat. A súgó sem segített (vagy inkább én voltam béna)
Egyébként ebben a dokuban van végjegyzet és lábjegyzet is, amiből csak lábjegyzetet szeretnék kialakítani.
Köszönettel,
F
Csatolmányok
Megtorlás_VeszprémV1.odt
Egy készülő anyag, nyers változat első oldalai.
(27.89 KiB) Letöltve 137 alkalommal.
LibreOffice 7.2 a Pop! OS-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egyelőre egy érdekesség, de lehet akár fontos információ is:
Először a LO 6.1.6 fixen telepített változattal nyitottam meg a fájlodat, amiben nem látszanak a kéthasábos részen az oldalszámok. Ez a verszió még nem ismeri az ODF 1.3 formátumot, ODF 1.2 Extended-ben képes csak dolgozni.

Majd egy frissen letöltött verziót a fájlodból megvizsgáltattam az ODF Validator-ral:
https://odfvalidator.org/
Az azt mondja, hogy ODF 1.3 formátumban készült a fájlod, de azzal nem teljesen kompatibilis.

Aztán megnyitottam a hordozható LO 7.2.1 verzióval is egy eredeti, letöltött példányt. Ez a verzió már ismeri az ODF 1.3 formátumot.
Abban LÁTSZIK az oldalszám.




Konklúzió:
Az biztosan nem tesz jót a dokumentumodnak, ha két eltérő ODF verzióra állított LO-szal szerkeszted. Az meg a halála, ha közben .doc, .docx formátumban is szerkeszted-mented.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A LO 7.2 verziómmal próbálkozom a fájlodon. Megváltoztattam az alkalmazott Bekezdésstílust, de csak az 1 hasábos részen történt meg az, amit beállítottam: Nagyobb betű és középre rendezés a Tárgymutató-elválasztó stílusban. És ráadásul működik, ha ezt a példányát a tárgymutatónak kéthasábosra állítom. Míg a másikon NEM.
A mostani állapotban a hasábok száma épp fordítva van, mint a te beküldött példádban.

Jó lenne, ha leírnád, hogy az első illetve a második példányát a Tárgymutatónak pontosan HOGYAN és MELYIK LO verzióban hoztad létre.
Megtorlás_VeszprémV1_Zizi64.odt
(30.46 KiB) Letöltve 159 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Fefe52
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021. december 26., vasárnap 14:15

Re: Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Fefe52 »

Igen, az előzmények sokat számítottak volna. Ezért elnézést, hogy arra nem tértem ki.
Szeretnék végérvényesen áttérni az LO-ra (és a linuxra is), így a másik op. rendszeren is már az LO-t használom. Legalább is törekedek a minél szélesebb körű használatára.
Így a korábbi dokumentumaim nyilván doc., illetve docx kiterjesztéssel kerültek mentésre.
Ezeket most előveszem, mert tervezem folytatni. A megküldött is eredetileg doc-ban mentett volt.
A két névmutatót egyszerre készítettem az LO 7.2 verziójával, az ODF 1.3, mivel nem igazán ismerem ennek lényegét, így elfogadtam az ajánlott beállítást.
Megnéztem a visszaküldött anyagot és elég sok mindenre rávilágított, vagyis nekem is sikerült egy másik anyagon létrehozni a cizellált kéthasábos tárgymutatót.
Köszönettel a segítségért és kívánok a 2022-es évre sok sikert és sok sikeres megoldást is.
F
LibreOffice 7.2 a Pop! OS-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] - Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha a Jobb klikk - Jegyzék szerkesztése - Bejegyzések TAB - "E" szint elemeit törlöm, majd a "B" mezőt újra létrehozom, akkor az addig magát megmakacsoló stílus végre érvényesül!
Katt a képre a jobb felbontásért
Katt a képre a jobb felbontásért
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Fefe52
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021. december 26., vasárnap 14:15

Re: [Megoldva] - Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Fefe52 »

Bár azt írtam, hogy megoldva, de néha előjön olyan probléma/kérdés inkább, hogy inkább kérdezek, mint csak nyomogatom a billentyűt.
Az már nyilvánvaló előttem is, hogy ha sok stílus keveredik, akkor "megbolondul a központi egység" ;) Így bár igyekszem azt elkerülni, sajna mindig van kevert stílusú anyag.
Most a tárgymutatónál olyan jelenség van, hogy egyik bejegyzésnél odaírja az oldalszám mellé a 'p' betűt, vagy éppen kedve szerint félkövérrel írja az oldalszámot. (mellékelek egy képernyőképet)
A stílusokat átnéztem, egységes, de megtettem az előzőekben is leírt teendőket.
Ugyan kézzel majd javítom, de vajon mi lehet a jelenség oka?
Köszönettel,
Fefe
Csatolmányok
Tárgymutató1.jpg
LibreOffice 7.2 a Pop! OS-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] - Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

mellékelek egy képernyőképet
Én meg nézegetem. Mert ilyen esetben mást nem lehet csinálni egy képernyőképpel.
ODF típusú mintadokumentumot küldjél légy szíves!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Fefe52
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021. december 26., vasárnap 14:15

Re: [Megoldva] - Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Fefe52 »

A mintában nincs, de a nagy dokuban van, amikor az oldalszám mellé pp. ír.
Köszönettel,
Fefe
Csatolmányok
minta.odt
(60.31 KiB) Letöltve 98 alkalommal.
LibreOffice 7.2 a Pop! OS-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] - Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Annyit sikerült némi próbálkozással kideríteni, hogy ha a szövegben több példányban is meglévő nevek közül töröltem a "fölöslegeseket", hogy csak egy példány maradjon, akkor a lista frissítése után eltűnt p. betű! Lehet, hogy a "p." olyasmit jelent, hogy több példányban is előfordul, de csak ez egyiknek az oldalszáma kerül be a listába... (normális esetben itt szerintem mindkét oldalszámnak meg kéne jelenni, vesszővel elválasztva...)

Ha lesz időm, még próbálkozom, de ezt te is kipróbálhatod, és ennek mentén esetleg leírásokban utánanézhetsz a dolognak.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] - Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ezt találtam:

https://wiki.openoffice.org/wiki/Docume ... e_of_index

Igen, ez az!
Csak állítsd be rendesen (amilyennek te szeretnéd): a Jegyzéken jobb-kattintva a Jegyzék szerkesztése - Típus - "Azonos bejegyzések egyesítése p-vel, illetve pp-vel" opció mellől vedd ki a pipát!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Fefe52
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021. december 26., vasárnap 14:15

Re: [Megoldva] - Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Fefe52 »

Igen, ez a jó.
Milyen egyszerű - már annak aki ismeri a rendszert :-)))
Köszönöm a segítséget.
LibreOffice 7.2 a Pop! OS-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] - Többhasábos tárgymutató

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Milyen egyszerű - már annak aki ismeri a rendszert :-)))
Én se ismerem ennyire. Fejlesztő se vagyok, meg "superuser" se. Csak próbálom "okosan" használni az internetes keresőket.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése