[Megoldva] Eszközök/Nyelv/Kijelöléshez-ben szereplő nyelvek listája...

Szövegszerkesztő
Avatar
Gaja
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2008. augusztus 14., csütörtök 23:24

[Megoldva] Eszközök/Nyelv/Kijelöléshez-ben szereplő nyelvek listája...

Hozzászólás Szerző: Gaja »

Változtatható-e az Eszközök/Nyelv/Kijelöléshez kiválasztás után megjelenő listában a nyelvek száma, illetve változtatható-e kívülről, hogy mi szerepeljen benne? Van egy dokumentumom, amiben több nyelvet használok, de a listában olyanok is szerepelnek, amire nincs szükségem, viszont újabb nyelv nem kerül bele, amire viszont gyakran szükségem lenne. Van erre mód? Vagy ki lehet ezt valahogy teljesen üríteni?
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gaja 2022. július 10., vasárnap 11:40-kor.
Gaja

MS Windows 11 64bit • aktuális LibreOffice verzió ;-)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eszközök/Nyelv/Kijelöléshez-ben szereplő nyelvek listája

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A LibreOffice kezelőfelülete véges számú nyelvre van lefordítva és "még végesebb" számú nyelvhez vannak nyelvi eszközök (elválasztó, helyesírás-ellenőrző, stb...)

A leírásodból nem tudom biztosan megállapítani, hogy pontosan milyen verzióból pontosan mit is hiányolsz.

A telepítés során lehet kiválasztani, hogy mely nyelveknek mely funkciói legyenek telepítve, avagy kihagyva. (Két fő csoport: a felhasználói felület nyelve, illetve a szövegek nyelvi eszközei. Ami feltelepül, abból választhatsz.
A hordozható verziókban van olyan (Portable Apps), aminek az egyik telepítője csak a "legfontosabb nyelveket" tartalmazza, a másik meg az összeset.
A másik fajta hordozható (winPenPack) meg tartalmazza az elérhető összeset, de az első futtatás során kell kiválasztanod a "telepíteni kívánt" nyelveket.

Tételezzük fel, hogy nálad NINCS feltelepítve a permanensen telepíthető (nem hordozható) verzió ma elérhető összes nyelvi kiegészítője. Ilyenkor újra futtatni kell a telepítőt és a módosítás (javítás?) opcióval leszedhetők,vagy felrakhatók a nyelvi eszközök. (bár élesben ezt még nemigen próbáltam, mert leggyakrabban MINDENT feltelepítek alapból.



Amit biztosan javítani kell a használati módodon: SOSE direkt formázásként add meg a nyelvet (vagy bármi egyéb formázási tulajdonságot), hanem a megfelelő Stílus tulajdonságai között (bekezdés- vagy karakter stílus). Ott pedig fel van mindig sorolva az összes elérhető nyelv. Az általad leírt mód pedig közvetlen (manuális) formázásnak minősül.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Gaja
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2008. augusztus 14., csütörtök 23:24

Re: Eszközök/Nyelv/Kijelöléshez-ben szereplő nyelvek listája

Hozzászólás Szerző: Gaja »

Nem, félreértettél. Vagyis az utolsó bekezdésedben leírtakhoz van inkább köze. Arról lenne szó, hogy szerkesztés közben a helyesírás-ellenőrző aláhúzza a szöveghez alapértelmezett nyelven hibás szavakat. Az Eszközök/Nyelv/Kijelöléshez menüpont alatt viszont be lehet állítani, hogy a kijelölés milyen nyelv legyen. Pl. a magyar szövegben van egy angol nyelvű mondat, akkor ha ezt a mondatot kijelölöm, akkor az említett menüben a mondat nyelvét át tudom állítani angolra.
A problémám az, hogy az említett menüpontban nekem jelenleg felsorol hét nyelvet (angol (USA), francia (Franciaország), görög, izlandi, magyar, német (Németország), olasz), valamint a Nincs, Vissza az alapértelmezettre és További... lehetőségeket. Ez azért van, mert a dokumentumomban egy-egy szót, mondatot ezekkel a nyelvekkel ellenőriztetek. Viszont kellene még egy nyelv, amit viszont többet használok a dokumentum további részében, ezt jelenleg csak minden egyes alkalommal a További... megnyomásával és a nyelvi listából kiválasztásával tudom elérni. A fenn felsorolt nyelvek közül pl. a görögöt csak egy-két szónál használtam, nyugodtan törölhető lenne a listából. Mivel ez a dokumentumomban egy-egy szót, illetve mondatot érint, nem csinálnék minden nyelvhez egy-egy stílust, mert felesleges, ráadásul az adott szöveg bárhol előfordulhat (címben, szövegtörzsben stb.), tehát a többi formázást nem szeretném felülírni. Én csak azta a dropdown listát szeretném kipucolni, amit a menü megnyitásakor kapok. A kérdésem az, hogy erre van-e lehetőség, ha igen hogyan tudom ezt elérni?
Remélem így már érthetőbb volt, hogy mit szeretnék.
Gaja

MS Windows 11 64bit • aktuális LibreOffice verzió ;-)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eszközök/Nyelv/Kijelöléshez-ben szereplő nyelvek listája

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én csak azta a dropdown listát szeretném kipucolni, amit a menü megnyitásakor kapok. A kérdésem az, hogy erre van-e lehetőség, ha igen hogyan tudom ezt elérni?
Ezt nem tudom.

Más listák HOSSZÁT a Hozzáértői Beállítások között lehet állítani, hátha ezt is. Akkor talán azok a plusz nyelvek is ráférnek.

Konkrétan a Legutóbbi Dokumentumok listájának a hosszát állítottam eddig az
Eszközök - Beállítások - Speciális - Szakértői beállítások megnyitása - Keresés: History vagy PickListSize. Az alapértelmezett érték módosítható, és akkor többet megjegyez a legutóbb szerkesztett dokumentumok közül.
Arra gondolok, hogy egy - általam még nem ismert néven - esetleg megtalálható, és annak a listának a hossza is állítható. Próbálj keresgélni a mostani listahossz értékének a beírásával a keresőbe. Mivel a Legutóbbi Dokumentumok listája egy gombbal törölhető is, feltételezem, hogy más lista is törölhető (még ha most még nincs is kezelőszerv hozzárendelve), csak meg kell találni a megfelelő API függvényt, eljárást, és akkor egy saját makróval ez is megvalósítható lehet.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Gaja
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2008. augusztus 14., csütörtök 23:24

Re: Eszközök/Nyelv/Kijelöléshez-ben szereplő nyelvek listája

Hozzászólás Szerző: Gaja »

Köszönöm, megnézem ott, hátha...
Gaja

MS Windows 11 64bit • aktuális LibreOffice verzió ;-)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eszközök/Nyelv/Kijelöléshez-ben szereplő nyelvek listája

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Most megnéztem, mert eddig ÍGY nem használtam.

Az általad jeltett nyelv-beállítás NEM közvetlen formázás, mert a Ctrl-A, Ctrl-M nem törli, csak a menüben található visszaállítás pont.
De nem is Stílus, mert az alkalmazott bekezdés/karakter stílusnak sem a neve, sem a beállítása NEM VÁLTOZIK.

Úgyhogy se nem tudod egyszerűen törölni, se nem tudod egyszerűen módosítani. Nem is értem, miért ezt használod...

Szülő nélküli egyedi karakter-stílusokat létrehozva és beállítva a kívánt nyelvekre, bármely bekezdésstílussal formázott szöveg egy részének a nyelvét meg tudod változtatni, anélkül, hogy más - a bekezdés stílus által meghatározott - tulajdonságok megváltoznának...
Még az alkalmazása is egyszerűbb az oldalsávról, mint az általad jelzett menüpont elérése.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Gaja
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2008. augusztus 14., csütörtök 23:24

Re: Eszközök/Nyelv/Kijelöléshez-ben szereplő nyelvek listája...

Hozzászólás Szerző: Gaja »

Bocs a késői válaszért, csak kissé elsodort az élet...
Igen, valószínűleg ez lesz a jó megoldás, jelenleg épp ezen (is) dolgozom a dokumentumban...
Gaja

MS Windows 11 64bit • aktuális LibreOffice verzió ;-)
Válasz küldése