Szűrés - automatikus kitöltés probléma

Táblázatkezelő
rezrov
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 10:57

Szűrés - automatikus kitöltés probléma

Hozzászólás Szerző: rezrov »

Üdv!

A következő a problámám. Egy szűrt adatbázison automatikus kitöltést alkalmaztam, aminek az lett az eredménye, hogy a szűrés utáni rejtett cellákban az automatikus kitöltés felülírta az értékeket. Tehát nem csak a látható, hanem a szűrésből kizárt cellákon is alkalmazta az automatikus kitöltést. Ez így szerintem nem okés. Épp azért csináltam a szűrést, hogy csak azokkal az adatokkal dolgozzak, amire szükségem van, erre felülírja azt is, amit nem kellene.
Tudja valaki, miért működik ez így? Valami megoldás? Több gépen is teszteltem, ugyanezzel az eredménnyel. A fájl .xls volt. Az excel jól kezelte a fenti műveletet, szűrésből kizárt cellákat érintetlenül hagyta.
OpenOffice 3.1.1 XP SP3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szűrés - automatikus kitöltés probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Észrevételeim, néhány perc próbálkozás után:
(OxygenOffice 3.1.1, WinXPprofiSP3)

1.: A szűrt tartományon (a szűrésbe bevett üres, kitöltendő próba oszlopon) a "Szerkesztés->Kitöltés" menüpont bejegyzései szürkék, tehát ez a funkció a szűrt tartományon nem is használható.

2.: A "sima lehúzással" történő kitöltés működik, de ahogy írod, abba a cellába is tesz értéket, ami nem is látszik. Azt, hogy így kell-e működnie, vagy ez hiba, én nem tudom eldönteni.

3.: A Crtl-c, Ctrl-v a szűrt tartományon úgy működik, ahogy te szeretnéd. Próbáld azzal megoldani.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése