Van-e OOo-s megfelelője az excelles DataAnalysis Toolpaknak?

Táblázatkezelő
szkajt
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. július 31., péntek 22:27

Van-e OOo-s megfelelője az excelles DataAnalysis Toolpaknak?

Hozzászólás Szerző: szkajt »

üdv!

tegnap telepítettem a progit win-re, valami bővítményként kéne hozzáadni mint az MS-nél gondolom, de nem találtam a honlapon, lehet csak rosszul kerestem, ha tudtok segítsetek pls.
Ezzel a Data Analysis Toolpack-al lehet statisztikai cuccokat, varianciaanalízist, t-próbát, korreláció számítást stb. elvégezni.
Van-e hasonló OOo-ra vagy vissza az excell? :/

előre is kösz
OpenOffice 3.1 a Windows 7 7260-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Van-e OOo-s megfelelője az excelles DataAnalysis Toolpaknak?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

A z OOo Help-jén kívül ajánlom a
http://wiki.services.openoffice.org/wik ... y_category
oldalt tanulmányozásra.

Nagyon sok függvény létezik az OOo-ban. nem külön Toolpack-ban, hanem alapfunkcióként. (Persze létezik egy csomó kiegészítő is ki-ki írhat magának, vagy más számára bármilyen függvényt: http://extensions.services.openoffice.org/ )

Különbség a két Office között: itt (OOo) a magyar nyelvű kiadásban sincsenek lefordítva a függvénynevek, mint az MS-ben. Az OOo-ban is létező magyar függvényneveket persze felismeri, és helyesen importálja MS-ből. A Help tartalmazza a magyar neveket is, és elirányít a megfelelő angol névhez.
Biztos van néhány olyan függvény, amely nincs meg egyikben, vagy a másikban. Olyan is van, hogy létezik mindkettőben, de az angol nevük sem egyezik, olyan is van, amely mindkettőben létezik, de a használatuk kicsit eltérő.

A csatolmány az MS_Ex97 Toolpak (csak ez volt a kezem ügyében) függvényei és az OOo függvényeinek név szerinti összevetését tartalmazza. (Tehát működést, tartalmat nem vizsgáltam.) A fájl csak kezdemény, nincs befejezve - lehet, hogy már nem is lesz - tehát teljes körűnek, átfogónak semmiképpen nem mondható, de igazolni látszik az előbb leírtakat.
Csatolmányok
ATPVBAEN97.ods
(35.81 KiB) Letöltve 126 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
szkajt
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. július 31., péntek 22:27

Re: Van-e OOo-s megfelelője az excelles DataAnalysis Toolpaknak?

Hozzászólás Szerző: szkajt »

Köszönöm a segítséget már megtaláltam a dolgokat! :)

Viszont ez sajnos kevés, mert lehet hogy megadja a végeredményt egy számmal, de a részleteket elrejti, az MS-ben meg kiírja hogy miből és hogyan számolta ki táblázatba rendezetten :?

No mind1 most már nem rakom vissza az excell-t inkább megtanulom könyvből :)

Üdv!
OpenOffice 3.1 a Windows 7 7260-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Van-e OOo-s megfelelője az excelles DataAnalysis Toolpaknak?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Melyik konkrét függvénnyel, függvényekkel van ez a gondod?
A tömb függvények az OOo- ban is úgy működnek, hogy nem egyetlen szám az eredmény, hanem egy tömb, amelynek elemei (cellái) többletinformációkat tartalmaznak.
Például én a LINEST (magyar Ex: LINILL) lineáris regressziós függvényt használom leggyakrabban, kalibrálási eredmények alapján másodfokú jelleggörbe (polinom) együtthatóinak meghatározására. A nullad-, első-, és másodfokú együtthatón túl megkapom pl. a görbeillesztés jóságára vonatkozó számértéket is.
Használatuk elég jól le van írva a súgóban. (Igaz, én is még az Ex-ben ismertem meg őket, és amíg nem volt magyar nyelvű - sőt az elején semmilyen nyelvű - súgó az OOo-ban vissza-vissza jártam tanulni :) .)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
szkajt
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. július 31., péntek 22:27

Re: Van-e OOo-s megfelelője az excelles DataAnalysis Toolpaknak?

Hozzászólás Szerző: szkajt »

Üdv!

Konkrétan most elvesztem picit, egyrészt amiket megtaláltam és egyetlen számot adnak ki (ami amúgy tökéletesen elég lenne, csak a tanár szívat a részletekkel), azok az FTEST, TTEST, aztán nem találtam egy ill. több szempontos ANOVA (Analysis Of Variances) függvényeket, még ezt a LINEST-et sem, de akkor tisztázzuk ezek már benne vannak a magyar OOo-ban és a függvénytündérrel tudom előcsalogatni őket?

A lineáris regresszió nekem is kéne még a korreláció is, mint itt a csatolmányban a "C" munkalapon, valami olyasmire gondoltam..
biometria_fel.xls
(21 KiB) Letöltve 98 alkalommal.
Szóval akkor hol is vannak eldugva ezek a függvények? :)

Köszönöm hogy ennyit segít,
Minden jót,
Attila
OpenOffice 3.1 a Windows 7 7260-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Van-e OOo-s megfelelője az excelles DataAnalysis Toolpaknak?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Hát ennyit tudok hozzátenni a dologhoz:
(44,5 éves koromra ennyit sikerült megőriznem a főiskolás koromban még nem is létező tudásomból :lol: :lol: )
Csatolmányok
biometria_fel.ods
(42.64 KiB) Letöltve 122 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
szkajt
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. július 31., péntek 22:27

Re: Van-e OOo-s megfelelője az excelles DataAnalysis Toolpaknak?

Hozzászólás Szerző: szkajt »

Köszönöm a gyors választ és a megoldásokat, valahogy elkerülte a figyelmemet, még nem szokott hozzá a szemem az új felülethez :)

Kicsit még fura hogy csak úgy beszúrja a számokat és nem ad neki valami formát mint a MStermék, de a help tényleg segít :)
csak ez picit a linuxosok mániája ez a help-olvasgatás nekem még nem áll rá az agyam, kényelmes wines felhasználó vagyok aki megszokta hogy ki van nyalva a valaga :)

Ráadásul amint látja, nincs meg minden részletesen, de a lényeg benne van, csak az ördög a részletekben vész el, ahogyan a tanárom is :))

No akkor majd megoldom valahogyan, még fél évre visszakerülhet az az excell aztán ne is lássam többet :)

(mellesleg ha érdekli, amit tudok, az hogy a korrelációs együttható (r) a változók közötti kapcsolat erősségét vizsgálja [0..1 közti érték lehet], ennek a négyzete a determinisztikus együttható (r^2), ami azt jelenti hogy az Y változó összvarianciájának hány százalékát magyarázza meg az X változó, jelen esetben elég kevés, csak a ~46,8% ez az érték, ez nem annyira erős kapcsolatra utal.)

Köszönöm még egyszer a segítséget és további szép vasárnapot! :)

Üdvözlettel,
Kasza Attila
OpenOffice 3.1 a Windows 7 7260-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Van-e OOo-s megfelelője az excelles DataAnalysis Toolpaknak?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Zölddel jelölve még néhány eredményt találsz az újabb fájlban, de ez részemről inkább keresztrejtvény fejtés volt, mint tudás alkalmazása!
Konkrétan: próbáltam kihozni a te eredményeidet, a bemenő adatok és az alkalmazott függvények eredményeinek felhasználásával,
ezért mindenképpen nézz utána, hogy amit csináltam, az nem véletlenül adta-e a jó(?) eredményt!
Csatolmányok
biometria_fel2.ods
(49.78 KiB) Letöltve 137 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése