[MEGOLDVA] Mező beszúrás

Szövegszerkesztő
Avatar
telmerk
Önkéntesek
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. március 14., péntek 9:53
Tartózkodási hely: Closed office

[MEGOLDVA] Mező beszúrás

Hozzászólás Szerző: telmerk »

Sziasztok!

Egy felhasználói mezőt szeretnék definiálni, használati utasítás elkészítéséhez. A neve Step, és értelemszerűen mindig eggyel növekedne az értéke. Sajnos nem tudom, hogyan lehetne megvalósítani. Odáig jutottam el, hogy beszúrás - mezők - egyéb mezők - változók fül, felhasználói mező . . . de hiába írom be, hogy név/érték, ott nem lehet megadni, hogy szépen növekedjék a számozás, amikor beszúrom. Rossz helyen tapogatózok?

Előre is kösz a segítséget!

TtM
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára telmerk 2012. december 13., csütörtök 19:31-kor.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mező beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Nem értem pontosan, mire is lenne szükséged, de a csatolmányban látható mezőtípus kb. olyasmit tud.
Csatolmányok
mező_növekvő_számozással.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizi64 2009. május 26., kedd 18:53-kor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
telmerk
Önkéntesek
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. március 14., péntek 9:53
Tartózkodási hely: Closed office

Re: Mező beszúrás

Hozzászólás Szerző: telmerk »

Hm. Végülis ez így OK, de mi van akkor, ha az "ábra" mezőtípust már felhasználtam az ábrák számozásához, és egy ettől teljesen független számozást szeretnék elindítani, ami a lépéseket (Step) számolná?

Köszönettel:

TtM
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mező beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Még mindig nem értem pontosan, mi is akar lenni ez esetben az a "Step": nem egyesével akarsz számolni?
Viszont két párhuzamosan beszúrt, de egymástól teljesen független számláló is képes működni.
Csatolmányok
mező_növekvő_számozással2.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizi64 2009. május 26., kedd 18:54-kor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
telmerk
Önkéntesek
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. március 14., péntek 9:53
Tartózkodási hely: Closed office

Re: Mező beszúrás

Hozzászólás Szerző: telmerk »

"Viszont két párhuzamosan beszúrt, de egymástól teljesen független számláló is képes működni." - Ennek örülök. :)
Egy bonyolult használati utasítást készítek, és azért merült fel a probléma. A "Step" lenne a(z összeszerelés ) lépéseinek a száma. A számtartomány-ban található változók - ábra, rajz, szöveg, táblázat - már foglaltak (úgy értem, már használatban vannak) kéne egy új, ami a lépéseket számolná.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mező beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Ez a megoldás esetleg megfelel: ???

A felvett "k", "m" változók aktuális értéke a legutóbb beszúrt mezőben tárolódik. Ehhez adja az általad beírt növekményt az újabb mező beszúrásakor. Ennél a megoldásnál ugyan az újabb beszúrásakor (ha közben bezártad, vagy másra használtad a "Mezők-Változók" ablakot) újra be kell írni a k "értékét" (a képletet, ami "k+1"), de legalább nem kell fejben tartani, vagy kikeresni, melyik értéknél is tartottál.
Ha egy előbb beszúrt "k" mezőt törölsz, akkor - nem rögtön, hanem pl. egy újabb mező beszúrásakor - frissíti a listát, és újra folyamatos lesz a számozás.
Ugyanígy, ha beszúrsz egy "k" = (k+1) változó mezőt a meglévők közé, akkor az rögtön felveszi az (előtte lévő+1) értéket, és a mögötte lévők is növekednek eggyel.
Ezzel a megoldással úgy tűnik elég sok új "számlálót" lehet létrehozni.
Csatolmányok
Változók.jpg
változók.odt
(8.39 KiB) Letöltve 162 alkalommal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizi64 2009. május 26., kedd 18:55-kor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
telmerk
Önkéntesek
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. március 14., péntek 9:53
Tartózkodási hely: Closed office

[MEGOLDVA] Re: Mező beszúrás

Hozzászólás Szerző: telmerk »

Zizi64 írta:Üdv!

Ez a megoldás esetleg megfelel: ???
Ezzel a megoldással úgy tűnik elég sok új "számlálót" lehet létrehozni.
Kedves Tibor!

Igen, pontosan valami ilyesmire gondoltam! Nagyon köszönöm a segítséget, és bocs, hogy kicsit körülményesen fejeztem ki magam. . .

TtM
Válasz küldése