Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Táblázatkezelő
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Sziasztok! Kezdőként szeretném a segítségeteket kérni, hogy az Openoffice 4.1.5-ben hol található egy olyan alap beállított adatfelviteli űrlap, mint az excelben szokott lenni.
Ha nem található benne, akkor segítség kellene, hogy sablont lehet e ezzel kapcsolatban hol lehet letölteni, vagy miként lehet létrehozni.
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kifejezetten erre írt saját makróiddal, és az Űrlapelemek használatával biztosan meg lehet oldani. De ez egy kezdőnek szinte lehetetlen.

A rendelkezésre álló Űrlapelemeket megtekintheted a eszköztárának a bekapcsolásával. (De attól, hogy a Munkalapra helyezed azokat, még nem fognak "működni"...)

Libreoffice 5.3.7-ben:
View - Toolbars - Form controls

Nézet - Eszköztárak - Űrlap vezérlőelemek
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Maga az Adatfelvitel kifejezés az Adatbázis-kezeléshez kapcsolódik, amit az AOO/LO-ban a Base komponenssel tudsz megvalósítani. Még talán egyszerűbben is, mint a Calc-ban. De ahhoz sajnos egyáltalán nem értek, és így abban nem tudok segíteni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

De természetesen a felhasználói/fejlesztői közösség tagjai erre is írtak már Kiterjesztést, amit egy kezdőnek sem nehéz telepíteni a kiterjesztéskezelővel.

A kiterjesztés a leírása szerint valami hasonlóra képes, mint az Excel adatfelviteli funkciója. Ezt viszont csak most találtam, sose használtam még, így nem tudom, hogy milyen minőségű, vagy hogy pontosan hogyan működik:

https://extensions.openoffice.org/project/DataForm
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Köszönöm a választ! Az adott linken sikerült megtalálni a szükséges segédprogramot. Működik.
Már csak egy gond van: a menürendszerben megtaláltam az Adatok fül alatt a Form menüpontban a szükséges részt. Azonban nem tudom sehogy sem kirakni ikonként. A Form részt nem találom a Testreszabás - Eszköztárak - Parancsok hozzáadása rész alatt. Esetleg valami más néven szerepelhet az ikon?
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Már csak egy gond van: a menürendszerben megtaláltam az Adatok fül alatt a Form menüpontban a szükséges részt. Azonban nem tudom sehogy sem kirakni ikonként. A Form részt nem találom a Testreszabás - Eszköztárak - Parancsok hozzáadása rész alatt. Esetleg valami más néven szerepelhet az ikon?
Most ezt a feltelepített kiterjesztéssel kapcsolatban kérded? Annak az indítóikonját akarod kitenni valamelyik eszköztárra?

(Mindjárt feltelepítem, meglátom, hogy hogyan is néz az ki...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Igen, jól érted. Köszönöm. Nagyon segítőkész vagy. :-)
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Illetve ahogy most próbálgatom, Így egy újabb problémába ütköztem. A felviteli ablakban jól lehet rögzíteni, viszont a képletet nem az előtte való sorból emeli tovább, hanem az első sorét a táblázatban. Ez olyan problémát okoz, hogy a képletet az adatfelvitel után az eredeti utolsó sorból le kell húzni. Lehet állítani az adatfelviteli mezőben, hogy a fősorból (sorszám, dátum, név, számszaki adatok, összegek) mezőből olvassa be a felviteli adatok nevét, de a képleteket mindig a táblázat utolsó sorából adja hozzá?
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

coboDataForm.png
NEgyon meglelpődtem. Én Libreoffice-T használok, de telepítve van néhány hordozható Apache Openoffice verzió is. Azt látom most, hogy ez a funkció - ott ahol mondod - a Libreoffice-ben már a 4.4.7 verzióban is ott volt külön telepítés nélkül, alapértelmezetten, és a legfrissebb 5.4.4 verzióban is természetesen.

De a nálam telepített AOO 4.1.3, 4.1.4, 4.1.5 verziókban nincs ott, fel kell telepíteni. jelen esetben ez szerencse - már ami az ikonfelvételt illeti. Mert Testreszabáskor meg tudod találni a Basic makrók között a belépési pontokat, már csak ki kell választani, hogy melyik a legalkalmasabb a funkció elindítására. (Egyelőre azt látom, hogy a coboDataForm lenne az, de ha azt felveszem, és indítom, akkor hibát jelez.)


A Testreszabáskor a
OpenOffice Macros - MyMacros könyvtárból a DataForm vagy a LibDataForm Modulból kell egyet hozzáadni a kiválasztott eszköztárhoz.
Úgy látom, hogy egyéni ikonkészlet nincs a kiterjesztéshez, úgyhogy a parancs mindenképpen szövegesen jelenik meg az eszköztáron. Neked kell hozzá kiválasztani egyet az OpenOffice létező ikonjai közül.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Más a helyzet a LibreOffice-szal: Nem kell telepítened a kiterjesztést, ezt a funkciót tartalmazza telepítő, tehát mindenképpen feltelepül a LO telepítésekor, de nem jelenik meg a kiterjesztések között, mert ezt integrálták a kódba.
A LO-ban a létező funkciók közül kell felvenni az Adat kategóriából az Űrlap (Form) elemet az eszköztárra. A LibreOffice-on belül sincs saját ikonja, az eszköztáron karakteres névvel jelenik meg :
Űrlap.png
Űrlap.png (9.84 KiB) Megtekintve 8255 alkalommal
És a LibreOffice-ban működik is nekem az eszköztárra felvett funkció.

(a Testreszabás lap Módosítás gombja "mögött" tudsz hozzá egy létező ikont választani - válaszd azt, amelyik segít asszociálni a funkcióra; nem baj, ha van más ("eredeti") funkciója az ikonnak...)


(Bocsánat, az angol Fórumon is tevékenykedem, ezért egyik verzió magyar kezelőfelületre, a másik épp angolra van állítva nálam,, az aktuális problémának megfelelően. De ha több félén is ki kell próbálnom dolgokat, akkor nem mindig állítom át...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az is érdekes, hogy az AOO vagy a kiterjesztés nem ismeri fel, hogy magyarra van állítva a kezelőfelület: továbbra is "Form..." név jelenik meg a a nyelv-átállítás és a program újraindítása után is. Az is látszik a kódban itt fentebb a képen, hogy nem is "Űrlap..." hanem "Modul..." lenne a magyar neve.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Köszönöm! Neked is ha adatfelvitel van, akkor helytelenül viszi tovább a képleteket? Vagy esetleg a Libreofficeban helyesen működik?
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Neked is ha adatfelvitel van, akkor helytelenül viszi tovább a képleteket? Vagy esetleg a Libreofficeban helyesen működik?
Ezt még nem próbáltam.

Milyen képletre gondolsz konkrétan?
Egy mintafájl jól jönne: Töltsél fel ide egy olyan fájlt, ahová normál módon írtad be a képleteket, és egy olyat, ahová a kiterjesztéssel.
(Akár egyetlen fájl két munkalapja is szóba jöhet, ott is lehetnek azonos, azonosan működő képletek...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

"Képlet használata nem megengedet a Data form-ban."
Így, egy "t"-vel...: ezt az üzenetet kapom AOO-ban, ha egy egyszerű
=A1
képletet megpróbálok bevinni. Mondjuk, ez egy ADAT beviteli funkció, nem képletíró/szerkesztő. Ilyen lehetőség inkább az adatbázis-kezelő szoftverekben van, az adatbázisok pedig CSAKIS adatokat tartalmazhatnak, automatikusan MŰKÖDŐ képleteket nem.



Kipróbáltam LO-ban is: Ott nincs hibaüzenet, és MŰKÖDIK a bevitt
=A1
legegyszerűbb képlet.



Javaslom neked is a LibreOffice használatát; főleg, ha olyan Excel funkciókat is szeretnél használni, ami csak a LibreOffice-ban van meg. Ilyen sok van, és egyre több lesz.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Csak azért 1 "t", hogy jelezzem a 3 "t"-ből 1-et kell lehúzni. :-) . Holnap átküldök egy mintafájlt és akkor látni fogod, hogy mire gondoltam. A Libreoffice-t is feltettem, de ott is a képleteket "le kell húzni" az adatok felvitele után. Az excelben automatikusan működik.
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Libreoffice-t is feltettem, de ott is a képleteket "le kell húzni" az adatok felvitele után. Az excelben automatikusan működik.
Úgy érted, hogy az Excelben az első beírt relatív hivatkozású képlet magától másolódik, és a hivatkozása automatikusan frissül a következő sorokban? (Baromi régen használtam Excelt... Ezt a funkciót meg soha - a LO-ban se.)

Ezt - gyanítom - már tényleg neked kell makróként megírni, ha mindenképpen szükséged van rá...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A telepített kiterjesztéshez hozzá kell adnod egy újabb rutint és azt felvenni az eszköztárra. (Ha már a kiterjesztés írója nem írta meg az eszköztáron elhelyezés részt...)
A kiterjesztés írója túl univerzálisra akarta megírni az indító rutint, és emiatt az eszköztárról nem indul el a coboDataForm(Optional oRng) rutin. (Nem tudom én se pontosan, hogy miért nem, de a paraméterátadások körül van a probléma.

Ha a szokásos makrószerkesztési módszerrel hozzáadod ezt a pár sort a makróhoz - bármelyik "end sub" direktíva után a DataFormula modulban:

Kód: Egész kijelölése

Sub RunDFfromToolbar
	coboDataForm
end sub
utána a RunDFfromToolbar rutint vedd fel az eszköztárra. Ikonja továbbra sem lesz, de legalább elindul. (Paraméterátadás nélkül hívja meg a coboDataForm(Optional oRng) rutint.)

A képlet-kezelés ettől még nem javul meg persze...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Holnap átküldök egy mintafájlt és akkor látni fogod,
Nos?!

...Vagy a javasoltakkal már MEGOLDÓDOTT a probléma? Ez esetben kérlek, azt is jelezd. (A nyitóposzt címének a szerkesztésével: add hozzá azt, hogy [Megoldva] )
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Bocs, de kicsit sok volt tegnap a munka. Mindjárt átküldöm, csak ki kell venni belőle adatokat.
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Hol tudok fájlt csatolni?
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Csak sikerült megoldanom. Feltöltöttem. Remélem jó lett.
könyvelési alap minta.xls
Könyvelési alap minta
(43.5 KiB) Letöltve 315 alkalommal.
Sajnos a probléma még mindig fenn áll. Próbáltam már a Libreofficeban és az openofficeban is. Sajnos a képletet nem húzza le. Az első sor képlete eltér a második sortól és a második sortól indul a lehúzás. Illetve ez addig amíg új adatot viszünk fel. Itt nagyon megakadtam és nem értem.
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

...Látom, sikerült csatolni a fájlt. ...Egy kicsit túl sok mindent tartalmaz.
Makrókat is (amik valószínűleg nem is működnek - igaz, nem próbáltam), mert soknak a neve ékezetes magyar karaktereket tartalmaz. Ez pedig nem megengedett a legtöbb normális programozási nyelvben.

Aztán látom, hogy nem a natív fájlformátumban van a minta mentve. Tudnod kell, hogy MINDEN program csakis a saját natív formátumaiban képes dolgozni, szerkesztés közben tehát az .xls fájlod is .ods "állapotba kerül". Mégpedig úgy, hogy mind a megnyitáskor, mind pedig a mentéskor a programcsomagnak el kell végeznie egy-egy konverziót. Megnyitáskor: .xls -> .ods, mentéskor .ods -> xls. Ez a folyamet a formátumok nem 100%-os kompatibilitása miatt mindig hordoz magában nem kevés hibalehetőséget; és előbb-utóbb - de szinte biztosan - a fájlod megsérüléséhez, vagy teljes elvesztéséhez fog vezetni.
Ezért a fontos fájljaidat MINDIG tartsd ODF formátumban!!! Ha valakinek szüksége van egy nem szabványos exportra, akkor egy MÁSOLATOT elmenthetsz .xls formátumba, ellenőrizd, és azt küldd el neki. De te mindig a NATÍV formátumú példánnyal dolgozz tovább!!!

Aztán látok 3 munkalapot. Feltételezem, hogy a "Rögzítés - számlák" lapon szeretnél adatokat bevinni. Ha kijelölöm pl.:az A1:S100 tartományt, akkor szépen tudom berakosgatni az adatokat a sorokba (adatbázis néven: a "rekordokba").
Látom a képleteidet a sárga oszlopokban.

Én azt javasolnám, hogy ezeket a képleteket eleve vidd be a sablonodba (a fájlba), amit cégenként/havonta/stb... üresen előveszel. Megfelelő feltételekkel (=IF()) el lehet érni, hogy csak akkor jelenítsenek meg eredményt, ha az adatsorok/megfelelő cellák már nem üresek.
Tehát, ahogy viszed be az adatokat, úgy fognak megjelenni az újabb és újabb eredmények a sárga cellákban. Persze ekkor csak a fehér területet kell kijelölnöd az Adatbeviteli Űrlap számára...

Vagy a további adatok bevitele ELŐTT lehúzod a képleteket kb. annyi plusz sorba, amennyi adatot be fogsz vinni. Nem nagy munka... Azért előtte, mert akkor az összes használt cellát egyszerre tudod kijelölni a sorban, és "lehúzni azt". Később már külön kell az A oszlopot , és külön a többit.



Aztán javaslom azt is, hogy ne használj szóközt a lapok nevében. (Sok későbbi bosszúságtól kíméled meg magad...) Helyettesítsd kötőjellel, alulvonással...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Akkor, ha jól értelmezem egyszerűbb a Libreofficeban makrók nélkül újra elkészíteni a fájlt a képletekkel és utána működni fog? Mármint az előző sor képletének továbbvitelével?
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Akkor, ha jól értelmezem egyszerűbb a LibreOffice-ban makrók nélkül újra elkészíteni a fájlt a képletekkel és utána működni fog? Mármint az előző sor képletének továbbvitelével?
Nem vagyok benne biztos, hogy jól értelmezed.

Azt javasoltam, hogy az összes képleted vidd be előre egy sablonfájlba. Kézzel és másolással.

Ami fizikailag is lehet sablon kiterjesztésű: ".ots": ekkor nem olyan könnyű véletlenül "elrontani" azt egy megnyitás és módosítás utáni visszamentéssel, mint az .xls-t, vagy az .ods-t. A sablon fájltípus megnyitásakor "Névtelen 1"-ként nyílik meg a fájl, neked kell gondoskodnod a megfelelő helyre, formátumba történő elmentéséről.

Szóval beírod az első olyan sor képleteit, ami dinamikus hivatkozással továbbmásolható; és te, kézzel lehúzod addig, ameddig adatra lehet számítani.
A képleteket pedig olyanra írod, hogy amíg üresek a sorban az adatcellák, addig NE JELENÍTSEN MEG eredményt.
Ezt az
=IF(ISBLANK(adatbeviteli tartomány a sorban);"";számítási képlet)
vagy magyar függvénynevekkel:
=HA(ÜRES(adatbeviteli tartomány a sorban);"";számítási képlet)
függvénnyel tudod megtenni.

Ekkor az adatbeviteli funkciót a képletek tartományára NEM, csak a valódi bemeneti ADATOK tartományára kell ráindítanod.
Ezzel elkerülöd azt a jelenséget, hogy az Excel beviteli funkciója (vagy a te régi makróid) máshogy működnek, mint a LibreOffice-é.

A régi makróidat nem néztem meg részletesebben, hogy mit is csináltak volna: ezt te biztos hamarabb meg tudod mondani, hiszen te használtad azokat.
Lehetséges, hogy az Excel beviteli funkciója is csak ezekkel kiegészítve tudta azt, amit te elvársz tőle: de ezt sajnos - Excel hiányában - nem tudom kipróbálni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Köszönöm. Holnap ki is próbálom.
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Csilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. január 27., szombat 11:24

Re: Adatfelviteli űrlap, mint az Excelben

Hozzászólás Szerző: Csilla »

Kicsit hosszabb időt fog igénybe venni a próba, mivel sok a munka is. Ettől független szerintem így már értem, mit szerettél volna a kobakomba elültetni. Ha így sem fog menni, akkor nálam a hiba. Köszönöm szépen a segítséget. Így már mennie kell. Sok mindent segítettél megérteni.
Openoffice4.1.5 Ubuntu
Válasz küldése