[Megoldva!] PDF mentés után űrlap szövegdoboza nem írható!

Rajzoló
tothawsx
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008. március 27., csütörtök 10:56
Tartózkodási hely: Szeged

[Megoldva!] PDF mentés után űrlap szövegdoboza nem írható!

Hozzászólás Szerző: tothawsx »

A LO Draw 6.0 alpha1 verzióban készített .odg konvertálása után (PDF), pl. a Sumatra PDF olvasóban nem írható a frissen generált PDF szövegdoboza!
Most nézem, hogy a LO Writerből generáltnál sem működik...
Fent van a gépemen a LO 5.4.2.2 is, de azon sem megy!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tothawsx 2017. október 26., csütörtök 23:51-kor.
T. A.
Szeged
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF mentés után űrlap szövegdoboza nem írható!

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A LO Draw 6.0 alpha1 verzióban
Szép dolog a tesztelés,hogy segítesz a fejlesztőknek - főleg, ha a tesztek eredményét el is juttatod a fejlesztőkhöz! Gondolom, tesztelési, fejlesztési céllal telepítetted az Alfa verziót...
De ha DOLGOZNI szeretnél a programcsomaggal, akkor inkább a legfrissebb Still verziót használd, még csak nem is a Fresh verziót! A legfrissebb Still verzió most a LO 5.3.6. A legfrissebb Fresh verzió pedig a LO 5.4.2.


Ezt a funkciót egyébként sohasem próbáltam, úgyhogy azt sem tudom, hogy VALAHA működött-e...

Mintadokumentumokat kérek, hogy legalább próbálkozni tudjak! Másik LO verzióval, másik PDF olvasóval, más beállításokkal, stb...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
tothawsx
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008. március 27., csütörtök 10:56
Tartózkodási hely: Szeged

Re: PDF mentés után űrlap szövegdoboza nem írható!

Hozzászólás Szerző: tothawsx »

Üdv!
Részben igazad van, de nem teljesen!
Persze egy alpha állapotú szoftver nyilván nem tökéletes, de ígértek egy csomó javítást!
A Youtube pedig tele van működő Writer videókkal, miszerint beszúr szövegdobozt, és megnyitva valamilyen PDF olvasóval, írható az!
Érdekes Draw kapcsán nem találtam ilyet...

Csatolom az eddigi és érzékeny adatokat NEM tartalmazó forrást!

Előre is köszi, hogy ránézel.
Csatolmányok
garden_november_heti-2-A4-FORUM.odg
(92.36 KiB) Letöltve 312 alkalommal.
T. A.
Szeged
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF mentés után űrlap szövegdoboza nem írható!

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Persze egy alpha állapotú szoftver nyilván nem tökéletes, de ígértek egy csomó javítást!
A javításokat SOHASEM az új főverzió első kiadása tartalmazza. Az 5.4.2 már tartalmaz javításokat a LO 5.4.0-hoz és a még régebbi verziókhoz képest. De egy főverzió első kiadásában általában több az új hiba (ha más nem, hát fordítási) , mint az előző néhány verzióban kijavított összesen... Egy fő verzió első kiadása SOHASEM javallott éles munkára, de az alfa verziók még annyira sem!!!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF mentés után űrlap szövegdoboza nem írható!

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Youtube pedig tele van működő Writer videókkal, miszerint beszúr szövegdobozt, és megnyitva valamilyen PDF olvasóval, írható az!
Érdekes Draw kapcsán nem találtam ilyet...
Igen a Writernek van ilyen funkciója. Ezt se gyakran használtam eddig (gyakorlatilag csak fórumtémák tesztelésére), de nem könnyen találom meg, hogy melyik fórumon is volt az a téma...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF mentés után űrlap szövegdoboza nem írható!

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jó hírem van. A LO 5.3.6 verzióban Draw-ból is működik a dolog. Nálam itthon Foxit Reader van telepítve a PDF-ek olvasásához, azzal is működik.

Rossz hírem van. A Draw grafikus téglalapjaiba írt szöveggel nem működik (sohasem működött) a dolog.
Ehhez a kitöltős megoldáshoz a Form (Űrlap) vezérlő elemeket kell használnod a Draw-ban is, a Writerben is. Azok megformázása kicsit nehézkesebb, mint a grafikus elemek szövegeinek megformázása. (Például nem használhatók a stílusok a Form vezérlőkhöz...)

Segítségül néhány link:
http://foersom.com/org/HowTo/OoCreatePdfForm.html
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... hp?t=42312
https://help.libreoffice.org/Common/Form_Controls/hu
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
tothawsx
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008. március 27., csütörtök 10:56
Tartózkodási hely: Szeged

Re: PDF mentés után űrlap szövegdoboza nem írható!

Hozzászólás Szerző: tothawsx »

Izé, én eddig is űrlap elemeket szúrtam be/(próbáltam) az eszköztárról!
Tervező nézet BE, majd szövegdoboz ikon kiválaszt, egérrángatás és kész!
Utána megadtam néhány egyéni paramétert, de azok az írhatóságot nem befolyásolták, szerintem!
Azért köszi, nézem a kapott hivatkozásokat.
T. A.
Szeged
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF mentés után űrlap szövegdoboza nem írható!

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Igen, most már látom, hogy te is Űrlapelemeket használtál... (először a felül, és az alul lévő grafikus szövegdobozokat vizsgáltam...)
De akkor még jobb hírem van: Nálam a te fájlod napi menüi LO 5.3.6-ból és LO 5.4.2-ből PDF-be exportálva működnek a Foxit Reader-emben (semmit nem változtattam az alapértelmezett export beállításokon).
És LO 5.4.2-vel exportáltam a te fájlodat, majd a kapott PDF-et Foxit Readerrel nyitottam meg, módosítottam néhány nevet és mentés másként funkcióval újra elemtettem. Ez az eredmény:
Foxit readerrel módosítva.pdf
(163.98 KiB) Letöltve 311 alkalommal.
A Foxit Readerem verziója: 7.0.6.1126
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
tothawsx
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008. március 27., csütörtök 10:56
Tartózkodási hely: Szeged

Re: PDF mentés után űrlap szövegdoboza nem írható!

Hozzászólás Szerző: tothawsx »

Akkor én nagyon benéztem a Sumatra 3.1.2 (64 bit) PDF olvasó ökörségét! :(
Felraktam egy Acrobat Reader DC és ott is jó! :)
Bocs, de annyira megbíztam az eddig jól működő lengyel programban!
T. A.
Szeged
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva!] PDF mentés után űrlap szövegdoboza nem írhat

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Akkor én nagyon benéztem a Sumatra 3.1.2 (64 bit) PDF olvasó ökörségét!
Eredetileg nem is volt más dolga az ilyen szoftvereknek, mint MEGNYITNI, MEGJELENÍTENI és NYOMTATNI a PDF fájlokat.
Csak aztán jöttek az egyéb igények.

Van amelyik fejlesztő követte ezeket, van amelyik nem. Az én Foxit Reader programverzióm sem tudja például az "animált, forgatható 3D" tartalmakat megjeleníteni. Azokat például (minden állapotban) nem is fogod kinyomtatni valószínűleg, csak a képernyőn nézed.
Az Adobe meg tud ilyet is. De hát ők találták ki a PDF formátumot, azt tesznek még bele a meglévő tulajdonságokon felül, amit csak akarnak.
Ja, hogy a többi Readerrel emiatt nem lesz kompatibilis a formátum?! Hát az csak annyiban érdekli őket, hogy ezzel előnyt szerezzenek a programjuk szerkesztésre is képes, fizetős változata számára.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése