Alap dolgok hiányoznak?

Adatbázis kezelő
emberk
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. október 13., hétfő 11:31

Alap dolgok hiányoznak?

Hozzászólás Szerző: emberk »

Sziasztok.
Összeraktam egy kis adatbázist, ahol a cég által létrehozottt összes termék (alkaztrészenként) fel van sorolva. nem túl sok, nincs 500. Gondoltam erre bőven elég lesz az openoffice. Működik is a lekérdezés szépen, a jelentés készítés is, de alap dolgok egyszerűen nincsncsenek vagy csak én nem találom.
1. A jelentés remek lenne, ha tudnék benne szűrni, + számolni, max létrehozok sokat, hogy ne kelljen variálni az euro/dollár/forint között...
2. A lekérdezés ereményével semmit sem lehet kezdeni azon kívül hogy nézem. Se nyomtatni se calc-ba pakolni semmit.
Ezekre valaki tud megoldást? Mert gyakorlatilag mindennel kész vagyok cask használhtatlan ezen alap funkciók nélkül. A fene gondolta, hogy nem tudok másolni adatot a lekérdezésekből.....
Linux másfajta • 2.4.X • Ms Windows XP
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alap dolgok hiányoznak?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Az 1. pontodhoz:
Használj változókat a lekérdezéseknél.

Kód: Egész kijelölése

SELECT * FROM "Table1" WHERE "Table1"."Name" = :SearchName
a :SearchName egy párbeszéd ablakot hoz fel a lekérdezés lefuttatáas előtt, ahol megadhatod a kívánt értéket.

2. Használd a jelentéstervezőt, a 2.4.x változatoknál az 1.0.2-es változatot, mert a többi bugos a lekérdezéseknél, üres jelentést készít. a 3.0.0-nál csak az 1.0.5 használható a régebbiek nem.
Magyar segítség a használatához nincs, de angolok az OOo wikin, és itt a számolásról a jelentés tervezőben, és a Base-ben használható függvények. Keresést az OOo wiki Base oldaláról indíts, ott több hasznos link is található.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
emberk
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. október 13., hétfő 11:31

Re: Alap dolgok hiányoznak?

Hozzászólás Szerző: emberk »

Köszönöm a segítséget. Egész sokat haladtam azóta, ezek is jól fognak jönni köszönöm szépen.
Linux másfajta • 2.4.X • Ms Windows XP
emberk
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. október 13., hétfő 11:31

Re: Alap dolgok hiányoznak?

Hozzászólás Szerző: emberk »

Bocsi megint én. Na csak sikerült összerakni a lekérdezésben a megfelelő alakot, viszont szükség van egy union utasításra SELECT ******** UNIUN SELECT ********* jelenleg a kód kinézete. A jelentésterveő elkészítis a jelentést, a report tündér (a gyárialg beépített) elkészíti a jelntést, de azzal a hibaüzenettel fogad, hogy ez nem egy select parancs. Ami igaz is mert 2 select union-nal. A sun-os jelentés vizard 1.0.5-ös simán csak lefagy,3.0 alatt. 2.4.1-alatt pedig az összes sun-os jelentés készítő, üres jelentést produkál. Az igaz hogy a feni parancas cask akkor fut le ha a direkt sql-es futatást engedélyezem. Viszont máshogy 1 selecttel nem tudom megoldani.

Jelenleg így néz ki a kód:
SELECT "Code" AS "Termékkód", "quantity" AS "Egység", "EUR" AS "Ár(Euró)" FROM "Full" WHERE ( "Code" = 'I2' OR "Code" = 'I4' OR "Code" = 'I5' OR "Code" = 'I6' OR "Code" = 'I6/2' OR "Code" = 'I7' OR "Code" = 'I9' OR "Code" = 'I11' OR "Code" = 'C1' OR "Code" = 'C2' OR "Code" = 'C3' OR "Code" = 'I10' OR "Code" = 'I12/1' OR "Code" = 'I12/2' OR "Code" = 'I12/3' OR "Code" = 'I12/4' OR "Code" = 'I14/1' OR "Code" = 'I14/2' OR "Code" = 'T1' OR "Code" = 'I8' OR "Code" = 'I3' )
UNION
SELECT NULL AS "Termékkód", NULL AS "Egység", SUM( "EUR" ) AS "Ár(Euro)" FROM "Full" WHERE ( "Code" = 'I2' OR "Code" = 'I4' OR "Code" = 'I5' OR "Code" = 'I6' OR "Code" = 'I6/2' OR "Code" = 'I7' OR "Code" = 'I9' OR "Code" = 'I11' OR "Code" = 'C1' OR "Code" = 'C2' OR "Code" = 'C3' OR "Code" = 'I10' OR "Code" = 'I12/1' OR "Code" = 'I12/2' OR "Code" = 'I12/3' OR "Code" = 'I12/4' OR "Code" = 'I14/1' OR "Code" = 'I14/2' OR "Code" = 'T1' OR "Code" = 'I8' OR "Code" = 'I3' ) ORDER BY "Code" DESC
Linux másfajta • 2.4.X • Ms Windows XP
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alap dolgok hiányoznak?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A lekérdezés magában lefut és ad ki eredményt?

3.0.0 alatt tervező nézetben eltudod készíteni a jelentést? Amikor azt próbálod futtatni mi történik?

A 3.0.0 és win alatt a c:\Documents and Settings\<user>\Local Settings\Temp\sv5ko.tmp\ vagy hasonló alkönyvtárban lévő .rpt kiterjesztésű fájlok mit tartalmaznak?
Próbáld meg átnevezni odt-re, üresek vagy van bennük valamennyi adat?
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
emberk
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. október 13., hétfő 11:31

Re: Alap dolgok hiányoznak?

Hozzászólás Szerző: emberk »

Iegan a lekérdezés lefut és ad is ki eredményt, de amikor futtani akarom (2.4.1-alatt) akkor azzal a hibaüzenettel fogad, a jelentés, hogy ez nem egy select parancs, és ilstázzal a teljes sql-parncsaot mint hibát.
Linux másfajta • 2.4.X • Ms Windows XP
Válasz küldése