Számláló

Adatbázis kezelő
tomi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. július 14., péntek 11:02

Számláló

Hozzászólás Szerző: tomi »

Sziasztok,

Készítek egy adatbázist, melyet könyvelésre fognak használni a jövőben. A helyzet, hogy egy résznél igazán elakadtam és a segítségeteket szeretném kérni.
Szóval, egy táblán 'raktárakat' lehet rekordként bevinni, egy másik táblán 'ezközöket', továbbá van egy tábla melyen a 'beérkező ezközöket'. A lényeg, hogy a 'beérkező ezközök' táblán meg lehet adni a beérkező mennyiséget, illetve, hogy melyik raktárba fogjuk a jövőben tárolni.
Amire szükségem lenne: Szeretném ha valamimódon ki tudnám mutatni, akár változó formájában, hogy X ezközből Y mennyiség van a Z raktárban. Természetesen az összes beérkezett ezközt mutatnia kellene, valós adattokal.

Sigítségeteket előre is köszönöm! :D
Openoffice 4.1 WIN10
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Számláló

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Készíts egy lekérdezést.
Mellékelek egy példa adatbázist amiben megtalálhatod a megoldásomat. (Megjegyzem, nem mozgok túl otthonosan az adatbázis kezelésben, csak kisebb hobbi célra készítettem magamnak párat)
Például:

Kód: Egész kijelölése

SELECT "eszkozok"."Eszköz", "raktarak"."Raktár", SUM( "beérkező"."mennyiség" ) AS "Összesen" FROM "beérkező", "raktarak", "eszkozok" WHERE "beérkező"."RaktárID" = "raktarak"."RaktárID" AND "beérkező"."EszközID" = "eszkozok"."EszközID" GROUP BY "eszkozok"."Eszköz", "raktarak"."Raktár" ORDER BY "eszkozok"."Eszköz" ASC
A fenti kód segítségével létre tudod hozni a saját lekérdezésedet is.

megjegyzés: azt nem tudom, hogy sok bevitt adat után miként változik a teljesítmény. Lehet itt még szükséges lenne valamiféle optimalizáció (pl.: ha már több tízezer-százezer soros a táblád)

off: máskor egyszerűbb úgy gondolkodni, hogy te csinálsz egy alapot, amiből ki lehet indulni...

Üdv:Anti
Csatolmányok
pelda.odb
példafájl mező csoportosítás szerinti összegének lekérdezésére
(13.59 KiB) Letöltve 228 alkalommal.
Válasz küldése