[Megoldva] Feltételes formázás módosítása

Táblázatkezelő
Avatar
PingWin
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. április 11., kedd 11:17

[Megoldva] Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: PingWin »

Mentés után módosítottam (bővítettem) a feltételes formázás beállításait.
Sajnos a régi formázási beállításokat hivatkozási hiba miatt már nem, csak az újakat érvényesíti a táblázatban, miután mentem a módosítást, és újra megnyitom a táblázatot.
---
Hogyan tudom elérni, hogy a régi formázás is megmaradjon és az új is?
Módosításkor figyelmeztet, hogy már feltételesen formáztam, megadhatnék egy új átfedő feltételes formázást, ami talán nem tenni tönkre a régit, de hol lehet azt megtenni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PingWin 2017. április 11., kedd 21:18-kor.
LibreOffice 5.1.6.2 / LinuxMint 18.0 MATE 64 bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mentés után módosítottam (bővítettem) a feltételes formázás beállításait.
Sajnos a régi formázási beállításokat hivatkozási hiba miatt már nem, csak az újakat érvényesíti a táblázatban, miután mentem a módosítást, és újra megnyitom a táblázatot.
---
Hogyan tudom elérni, hogy a régi formázás is megmaradjon és az új is?
Hivatkozási hibás formázásokat ne hagyjál benn a fájlban, mert előbb utóbb az adatokat is el fogod veszteni belőle (és mindig készíts időbélyeges biztonsági mentéseket!)
És kellene egy mintafájl (vagy inkább több): az "előtte" "utána" állapotok demonstrálására. 128 KiB-ig tudsz ide példafájlokat feltölteni, a nagyobbakat fájlmegosztó szolgáltatásokon keresztül tudod ide belinkelni.

...De legalább egy részletesebb leírás kellene arról, hogy PONTOSAN miket csináltál a fájlodban...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
PingWin
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. április 11., kedd 11:17

Re: Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: PingWin »

Első lépésben a AN4:AO4 cellákat formáztam feltételesen. Mentettem, ez az előtte állapot.
Megnyitás után folytattam a feltételes formázást. Most az alatta lévő két cellát formáztam. Mentettem.
Újra megnyitottam és a régi (előtte) formázás hivatkozáshibával elveszett.

előtte
https://www.dropbox.com/pri/get/el%C5%9 ... Pn1_XC-h5g

utána
https://www.dropbox.com/pri/get/ut%C3%A ... Km36GUYt5A
LibreOffice 5.1.6.2 / LinuxMint 18.0 MATE 64 bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kérlek olyan linket osszál meg itt, amihez nem kell sehova se regisztrálni...

(A Google Drive-nél lehet nyilvános linket kreálni egy általam feltöltött dokumentumhoz, amit ha elküldök másnak, nem kell google fiókkal rendelkeznie, le tudja tölteni anélkül is. Tőlem a DropBox regisztrációt kér, ha rákattintok a linkeidre: nincs a lapon közvetlen letöltési lehetőség.
Nem tudom, hogy a DropBoxnál ez hogy megy, de csak emiatt nem fogok oda regisztrálni, illetve más regisztrációmmal sem fogok belépni.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
PingWin
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. április 11., kedd 11:17

Re: Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: PingWin »

Bocsánat, amikor legutóbb használtam a dropboxot még működött gond nélkül. :(
Itt a két minta:
users.atw.hu/bp/minta-elotte.xls
users.atw.hu/bp/minta-utana.xls
LibreOffice 5.1.6.2 / LinuxMint 18.0 MATE 64 bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Itt a két minta:
users.atw.hu/bp/minta-elotte.xls
users.atw.hu/bp/minta-utana.xls
Azt már most látom, hogy .xls formátumban dolgoztál. Ne várj el 100%-os kompatibilitást, főleg a formázások terén ne. Soha nem volt és soha nem is lesz 100%-os kompatibilitás a különböző fájlformátumok között.
Mindig ODF formátumban dolgozz, abba mentsd a fájljaidat és csak a szerkesztés végén készíts idegen formátumokban egy (vagy több) exportot a dokumentumodról. De ha újra (tovább) kell szerkesztened a dokumentumot, akkor az ODF verziót nyisd meg szerkesztésre, és ne az idegen formátumú exportokat!
Az ODF egy nemzetközi szabvány, az újabb M$ Office programok is képesek megnyitni - természetesen az átjárhatatlan tulajdonságok abban az esetben is el fognak veszni.

No, de majd megnézem a konkrét fájljaidat is, és próbálok konkrétabb információval szolgálni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
PingWin
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. április 11., kedd 11:17

Re: Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: PingWin »

Anno 5-6 évvel ezelőtt MS-OFF 2002-vel készítettem, 22 hónappal ezelőtt álltam át a LibreOffice programra, ez a táblázat még a múltból jött velem. Korábban is, ma is csak én használtam/használom a táblázatot, a végeredmény amit megosztok egy képernyőmentésből kivágott kép hetente.
LibreOffice 5.1.6.2 / LinuxMint 18.0 MATE 64 bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nos, azt nem értem, hogy miért akarsz külön-külön kis cellatartományokat formázni feltételesen, hiszen azt megteheted egyetlen feltételrendszerrel is. (Nem tudom persze, hogy ez a LibreOffice funkció működik-e az Excellel megnyitva is, mert már több mint egy évtizede nem használok Excelt.)

Azt is látom - ha jól értelmezem a látottakat -, hogy nem minden cellastílust te hoztál létre: van ami a .xls/.ods/.xls konverzióból származik.
Ne feledd: ha idegen fájlformátumba mentesz, akkor MINDEN EGYES megnyitáskor és MINDEN EGYES mentéskor a programnak el kell végeznie egy teljes konverziót. És mivel az MS programcsomag egészen másként kezel bizonyos tulajdonságokat, mint a nyílt forrású programok, ezek a konverziók hibához vezethetnek.
Valószínű (sőt több, mint valószínű) hogy a feltételes formázásokat is teljesen máshogy kezeli az Excel - hiszen például a szövegszerkesztőjük sem ismeri és nem használja olyan széleskörűen a Stílusokat, mint a LibreOffice vagy az Apache OpenOffice.
Az MS sok mindent közvetlen formázással old meg, amit a LO a sokkal fejlettebb megoldást biztosító Stílusokkal. Emiatt az .xls/.ods konverzió során automatikusan létrejönnek olyan cellastílusok, amelyek az eredeti .xls-ben nem tudnak létezni, mert az Excel nem ismer olyan funkciót.

Ha jól értelmeztem, amit meg akarsz valósítani, akkor itt van .ods formátumban, egyetlen feltételes formázási képlettel megadva:
minta-utana_z3.ods
(82.09 KiB) Letöltve 95 alkalommal.
A nagyobb bájtméretű képeket (több is volt) töröltem a fájlodból, így sokkal kisebb lett a mérete 730 KiB helyett csak 84 KiB.
Máskor ha ezt megteszed, akkor gond nélkül tudod ide feltölteni.

Teljesen fölösleges ilyen nagy bájtméretű képekkel terhelni egy táblázat dokumentumot. Mindig optimalizáld a képeket a beágyazás előtt valamilyen ingyenes képszerkesztő, képátalakító, képmenedzser programmal. Én az IrfanView programot szoktam erre a célra használni: mindig .png fájlformátumot hozok létre, 256 színnel és nem több mint 150 dpi pixelsűrűséggel és a valóban szükséges fizikai méretekkel.
Azt nem tudom, hogy pontosan milyenre akartad méretezni ezt a képet, mert a rejtett cellák miatt nem látszott csak egy kis része (akkor meg végképp minek a kép), de a fájlban lévő magasságméret alapján optimalizáltam a képedet.
A te képed optimalizálva:
A fájlnév az .ods (valójában .zip) archívumba beágyazott kép fájlneve, nem én találtam ki.
A fájlnév az .ods (valójában .zip) archívumba beágyazott kép fájlneve, nem én találtam ki.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Anno 5-6 évvel ezelőtt MS-OFF 2002-vel készítettem, 22 hónappal ezelőtt álltam át a LibreOffice programra, ez a táblázat még a múltból jött velem. Korábban is, ma is csak én használtam/használom a táblázatot, a végeredmény amit megosztok egy képernyőmentésből kivágott kép hetente.
Akkor pláne az ODF (ez esetben: .ods) fájlformátumot használd.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
PingWin
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. április 11., kedd 11:17

Re: Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: PingWin »

Köszönöm a segítséget, megoldódott a problémám.
A hiba az volt, hogy a régi xls formátumot használtam.
Most ods-ben oda vissza zárom-nyitom a fájlt és nem veszik el a formázás. (Egyetlen feltétellel sajnos nem adható meg egy oszlop formázása, mert két egymás melletti cella egy eredmény, ha ez egy feltételnek megfelel akkor kap egy adott háttérszínt. Ezt kell kb. 130-140 helyen végigvizsgálnia a feltételes formázásnak, mindegyiket más értékhez hasonlítva.)
Valóban sok fölösleges dolog belekerült már ebbe a táblázatba (ami egyébként a valóságban hatszor ekkora, mert hat lapos) és itt a remek alkalom letisztítani. Egy lapos marad, csak a legszükségesebb marad benne, év végén majd áthelyezem a gyűjtőbe ezt a lapot.

Még egyszer köszönöm a segítségedet. :)
LibreOffice 5.1.6.2 / LinuxMint 18.0 MATE 64 bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

(Egyetlen feltétellel sajnos nem adható meg egy oszlop formázása, mert két egymás melletti cella egy eredmény, ha ez egy feltételnek megfelel akkor kap egy adott háttérszínt. Ezt kell kb. 130-140 helyen végigvizsgálnia a feltételes formázásnak, mindegyiket más értékhez hasonlítva.)
Természetesen nem vitatom, hogy te tudod pontosan, hogy mit akarsz, mit kell megvalósítanod, de a csoportos feltételes formázás is kezeli a relatív cellacímzést. Tehát ha a kijelölt tartomány első cellájára megadsz egy képletet, de nem rögzíted le valamelyik koordinátáját a hivatkozásnak a képletben, akkor az automatikusan fog növekedni a formázandó cellatartomány sorainak (vagy oszlopainak) a függvényében. ha meg lerögzíted $ jellel, akkor minden sorban vagy oszlopban ugyanaz marad a hivatkozás.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
PingWin
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. április 11., kedd 11:17

Re: [Megoldva] Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: PingWin »

Igen, az első sort manuálisan megcsinálom dollárral rögzítve és a többi sorra már másolhatom a formátumot.
LibreOffice 5.1.6.2 / LinuxMint 18.0 MATE 64 bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Feltételes formázás módosítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Igen, az első sort manuálisan megcsinálom dollárral rögzítve és a többi sorra már másolhatom a formátumot.
Nem másolásra gondoltam, hanem EGYBEN MEGADÁSRA - mint a példafájlomban. (Mondom, lehet, hogy neked nem pont erre van szükséged, de hátha...) Egyszerre jelölöd ki az egész formázandó területet, egyetlen képletet adsz meg (ezt az első cellára kell létrehoznod), de az nem statikusan, hanem dinamikusan fog működni, ha valamelyik koordinátát nem rögzíted le. A te esetedben a sorok koordinátáját ne rögzítsd le.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése