5.3-as verzió nem indul el.

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
Főadmirális
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012. április 7., szombat 15:58

5.3-as verzió nem indul el.

Hozzászólás Szerző: Főadmirális »

Kedves mindenki!

Kis segítséget kérnék. Telepítettem a legújabb 5.3-as verziót. Azóta nem indul el. Pedig már javítást is lefuttattam. A csatolt üzenetet jeleníti meg. mIt tegyek?
Csatolmányok
hiba.png
hiba.png (10.94 KiB) Megtekintve 2757 alkalommal
OpenOffice 3.1 / Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 5.3-as verzió nem indul el.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az új 5.3.0 verzió főleg azért van publikálva, hogy mi (te, én és a többi arra vállalkozó felhasználó, azaz az önkéntes tesztelők) tudjuk tesztelni, vissza tudjunk jelezni a fejlesztők felé a program- és fordítási hibákról, módosítandó dolgokról. A legfrissebb változatot "Fresh" változatnak hívják.

"Éles" munkára (otthoni és munkahelyi HASZNÁLATRA) a Still verziók legfrisebbjét javasolják a fejlesztők Ez eddig az 5.1.6-verzió volt, az 5.3.0 megjelenésével a legfrissebb Still verzió a LO5.2.5-ös lett.


A telepítés körülményeit is add meg. A 32 bites, vagy a 64 bites csomagot töltötted le? Teljesen tiszta telepítést végeztél? (Azaz előtte soha nem volt feltelepítve a gépeden OpenOffice vagy LibreOffice program, vagy az előző verziók uninstall-ja után kézzel eltávolítottad a régi verziók "maradékét" is? (A maradékok a Programkönyvtárban és a LO Felhasználói profilban tudnak gondot okozni. A hibaüzeneted is valami ilyesmire utal: duplikálva van talán egy olyan fájl ami a nyelvi eszközök kiterjesztései között maradhatott ott a régebbi verziókból. Vagy hibás a program: ez is benne van a pakliban egy 0-ás főverzió esetében...

Utóbbi estben a hibabejelentő oldalak egyikén a fejlesztők felé kell REPRODUKÁLHATÓ módon jelentened a problémát, mert itt a fórumon mi pont olyan felhasználók vagyunk, mint te; a fejlesztés menetébe beavatkozni nem tudunk.
mIt tegyek?
Szedd le teljesen (de tényleg teljesen) az 5.3.0 verziót, és telepítsd helyette valamelyik Still verziót: 5.2.4, 5.2.5, 5.1.6...

Egyébként a hozzászólásodat egy HÍR szál alá tetted. Máskor az új témádnak nyiss új topikot. A hozzászólásodat áthelyeztem egy új témába. Az eredeti helyén a hozzászólásokat folyamatosan törlöm, ahogy elavulnak az újabb és újabb verziókról szóló hírek.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 5.3-as verzió nem indul el.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Van azért, akinek működik az új 5.3.0 verzió 8én még nem telepítettem csak az előzetes beta verziót, mert az nem RÁTELEPÜLT a régebbi verziókra):
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... 1363#p9189
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Jegec
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. február 15., szerda 16:04

feltételes formázás

Hozzászólás Szerző: Jegec »

Hello!

Mit csinálok rosszul hogy nem jó a feltételes formázásba felvitt képlet?

Ezt a képletet teszi be: $B21=$J$5
Ez lenne a jó: $B11=$J$5

Kód: Egész kijelölése

Sub FeltetelesFormazas
	Dim oRange
	Dim oConFormat
	Dim oCondition(2) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
	Doc = ThisComponent
	Sheet = Doc.Sheets.getByName("Munkalap1")

	Dim szoveg As String
	Tablazat_induloszam=11
	Tablazat_vegeszam=51
	szoveg="$B11=$J$5"

		oRange = Sheet.getCellRangeByName("$A$"+Tablazat_induloszam+":$L$"+Tablazat_vegeszam+"")
		oConFormat = oRange.ConditionalFormat
			oCondition(0).Name = "Operator"
			oCondition(0).Value = com.sun.star.sheet.ConditionOperator.FORMULA
			oCondition(1).Name = "Formula1"
'			oCondition(1).Value = "$B"+Tablazat_induloszam+"=$J$5" 
'			oCondition(1).Value = "$B"& CStr(Tablazat_induloszam) &"=$J$5" 
'			oCondition(1).Value = "$B$11=$J$5" 
			oCondition(1).Value = szoveg
			oCondition(2).Name = "StyleName"
			oCondition(2).Value = "Bad"
		oConFormat.addNew(oCondition)
		oRange.ConditionalFormat = oConFormat
		
End Sub
Robis
OpenOffice 4.1.3 Windows 7-en
Válasz küldése