[Megoldva] "Lökdösés" beállítása

Szövegszerkesztő
mkenczler
Önkéntesek
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. augusztus 27., csütörtök 11:11

[Megoldva] "Lökdösés" beállítása

Hozzászólás Szerző: mkenczler »

Nagyon hasznos, és állandóan használom, hogy a LO-ban a kijelölt objektumokat a kurzornyilakkal lehet mozgatni. Más programokban, pl. a Coreldraw-ban ezt "nudge"-nek, lökdösésnek nevezik.
Az is nagyon jó, hogy a Shift-kurzornyíl nagyot lök, az Alt-kurzornyíl meg kicsikét.
Azt viszont sehol nem találom, hogy mekkorát ugrik az objektum egy lökdösésre? És hogy mennyivel (-szer) nagyobb a Shift-es, illetve kisebb az Alt-os?

Azt értem, hogy ez nem egyszerű kérdés, mert függhet pl. az aktuális nagyítástól. (Függ is: nekem úgy tűnik, hogy mindig ugyanannyi képernyőpixel a mozgás, ami madártávlatból sokkal nagyobb abszolút elmozdulás, mint 200%-os nagyításban.)

Szóval: lehet-e ezt állítani, és ha igen, hol? Ha pedig nem, akkor nem lehetne-e? (RFF: request for feature)

További RFF, hogy a Draw-ban a (Bézier-)csomópont-szerkesztési módban ne az egész rajzobjektum mozogjon, hanem csak a kijelölt csomópont.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mkenczler 2016. október 17., hétfő 17:24-kor.
LibreOffice 6.x.x (az aktuális "fresh") Windows 10-en és 7-en (5.4.7 és 3.4.6 Portable)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Lökdösés" beállítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A változás előtti és utáni pozíciót tudod ellenőrizni. Alul, az állapotsoron. Legalábbis az én 4.4.7 verziómban ott lehet látni.
Objektum pozíciója.png
Azt nem tudom, hogy beállításokkal meg lehet-e adni az ugrások nagyságát...


Van továbbá egy kiterjesztés (MiniMove - MicroMove), amivel kézre állóbban (??? - megszokás kérdése...) lehet az objektumokat pozicionálni. Erről egyszer már tájékoztattalak (a Hírek felületén is):
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=6&t=1616
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Lökdösés" beállítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Azt értem, hogy ez nem egyszerű kérdés, mert függhet pl. az aktuális nagyítástól. (Függ is: nekem úgy tűnik, hogy mindig ugyanannyi képernyőpixel a mozgás, ami madártávlatból sokkal nagyobb abszolút elmozdulás, mint 200%-os nagyításban.)
Nálam minden Zoom (Nagyítás) értéknél ugyanannyi lesz cm-ben mérve a Nyíl, Shift-nyíl gyorsbillentyűk hatására az objektum elmozdulása.
A beállított alapegység is "cm" nálam.

LO 4.4.7-ben egy A/4 méretű lapon kipróbálva egy 1*1 cm méretű négyzettel:
Nyíl: 1 cm
Shift-nyíl: 3 cm
minden kipróbált Nagyítás értéknél.

Az Alt-nyíl: 0,01-0,03 cm között "véletlenszerűen" ugraszt még egyetlen azonos Zoom beállítás esetén is - valószínűleg ez számábrázolási, felbontási jelenség. Sajnos sem a LibreOffice, sem a Writer gyorsbillentyű beállításai között nem látszik ez a funkció (olyan mintha nem is lenne hozzárendelve semmi az Alt-Jobbra billentyűkombinációhoz). Ez azt is jelentheti, hogy ez a funkció az Operációs rendszer tulajdonsága, meg azt is, hogy olyan mélyen lévő al-funkcióhoz (grafikus elemek kezelése) van rendelve a gomb, hogy az már nem látszik (vagy nehezen található meg) a beállítófelületen.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
mkenczler
Önkéntesek
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. augusztus 27., csütörtök 11:11

Re: "Lökdösés" beállítása

Hozzászólás Szerző: mkenczler »

A sima lökdösés a rácsbeállításhoz kapcsolódik akkor is, ha a rácsra illesztés NINCS bekapcsolva.
Ha az 1 cm, akkor egy lökés = 1 cm. Ha 0,6 cm, akkor egy lökés = 0,6 cm. Kipróbáltam, az állapotsor segítségével, amit nagyon köszönök (keveset használtam eddig...)

A Shift-nyíl az 3 x rácsosztásnyit mozgat.
Az Alt-nyíl az nekem is 0,3 mm-nek mutatkozott mindentől függetlenül.

A MicroMove-t is köszönöm!
LibreOffice 6.x.x (az aktuális "fresh") Windows 10-en és 7-en (5.4.7 és 3.4.6 Portable)
mkenczler
Önkéntesek
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. augusztus 27., csütörtök 11:11

Re: [Megoldva] "Lökdösés" beállítása

Hozzászólás Szerző: mkenczler »

Bocs. Ha valakinek nem lenne világos:
– a "lökdösés" mértékét a rácsosztás beállításával lehet szabályozni:
Eszközök --> Beállítások --> Writer --> Rács
– a Shift-kurzornyíl a rácsosztás háromszorosával mozgatja a kijelölt objektumot.
LibreOffice 6.x.x (az aktuális "fresh") Windows 10-en és 7-en (5.4.7 és 3.4.6 Portable)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] "Lökdösés" beállítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kérésednek megfelelően leválasztottam és áthelyeztem a hozzászólásokat ide:

https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... 9074#p9074
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése