[Megoldva] Nem aktívak a vonalzók

Szövegszerkesztő
szokolof
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2008. november 4., kedd 21:44

[Megoldva] Nem aktívak a vonalzók

Hozzászólás Szerző: szokolof »

Olyan problémám van az 5.2.2.2-vel (de már az 5.2.0.4-el is volt), hogy nem tudom a vízszintes és a függőleges vonalzót aktiválni.

Az ESZKÖZÖK->BEÁLLÍTÁSOK->LIBRE OFFICE WRITER->NÉZET menüpontban a vízszintes vonalzó nem is állítható kikapcsoltra, a függőleges vonalzó pedig be van pipálva. Mégsem jelenik meg egyik vonalzó sem. Alapértelmezett stílust használok.

Hogyan tudom előcsalni a vonalzókat? Tud valaki segíteni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szokolof 2016. október 13., csütörtök 9:56-kor.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem aktívak a vonalzók

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Alapértelmezett stílust használok
A stílusoknak (ha egyazon dologra gondolunk) nincs - nem lehet - köze az UI (kezelőfelület) beállításaihoz.

Próbáltad már a Felhasználói profilodat törölni/átnevezni? (Ilyenkor a program újabb indításakor létrejön egy új profil az összes alapértelmezett beállításértékkel. Ha a te profilod sérült volt, vagy a frissítések során inkompatibilissé vált, akkor ez segíthet.)

Nálam még nincs az 5.2.2.2 telepítve, azzal nem tudom kipróbálni. Megnézem, hogy a hordozható verziók között fel van-e telepítve az 5.2.0.4-es...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem aktívak a vonalzók

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Fel kellett telepítenem az 5.2.0.4 portable verziót, hogy kipróbálhassam...

Nálam csak a vízszintes vonalzó jelent meg alapértelmezett beállítási értékként, de a Nézet - Vonalzó - Függőleges vonalzó menüponttal azonnal be tudtam kapcsolni a függőlegest is.

Ugyanezt tapasztalom a LO portable 5.1.4.2 és az LO portable 5.2.1.2 verzióban is.

(Az 5.x.x.x verziók sok változást hoztak a kezelőfelület struktúrájában is. Hogy ez jó, vagy rossz dolog, azt mindenki döntse el.
A 4.4.7 verziómban ugyanezen menüpontban egyszerre tudtam csak ki-/bekapcsolni a két vonalzót.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
szokolof
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2008. november 4., kedd 21:44

Re: Nem aktívak a vonalzók

Hozzászólás Szerző: szokolof »

Zizi64 írta: Próbáltad már a Felhasználói profilodat törölni/átnevezni? (Ilyenkor a program újabb indításakor létrejön egy új profil az összes alapértelmezett beállításértékkel. Ha a te profilod sérült volt, vagy a frissítések során inkompatibilissé vált, akkor ez segíthet.)
Nem, még nem próbáltam. Hol találom a "Felhasználói profilt" és hogyan tudom törölni?
Windows 10. x64, Libre Office 5.2.2.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nam aktívak a vonalzók

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Miután kipróbáltam a dolgot, és nálam működött, ezért előbb a második hozzászólásom szerint kellene megkeresned a vonalzó új bekapcsolási lehetőségét.

Ha ez nem megy, vagy nem működik, akkor az aláírásodba bele kellene írnod, hogy milyen operációs rendszeren használod a LibreOffice-t, mert a Profil elérhetőségi útvonala ennek a függvényében más és más. (mert amit most látok, az majdnem biztosan elavult már /Ms Windows másfajta • 3.1.X • Ms Windows XP/ )

Itt megpróbáltuk összegyűjteni az AOO/LO felhasználói Profiljával kapcsolatos információkat:

https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=17&t=287

Az aláírásodat itt tudod szerkeszteni ezen a Fórumon:
Felhasználói vezérlőpult - Profil FÜL (ez természetesen nem a LO program profilod, hanem a Fórum profilod) - Aláírás szerkesztése ALFÜL: írd be, amit fontosnak érzel: LO verzió, op. rendszer verzió... stb...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
szokolof
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2008. november 4., kedd 21:44

Re: Nem aktívak a vonalzók (Megoldódott!)

Hozzászólás Szerző: szokolof »

A felhasználói profil törlését követően a probléma megoldódott (user/felhasználó/AppData/Roaming/LibreOffice)

Köszönöm a segítséget.
Windows 10. x64, Libre Office 5.2.2.2
Válasz küldése