"csak olvasható" lett minden doksi

Szövegszerkesztő
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

"csak olvasható" lett minden doksi

Hozzászólás Szerző: góbé »

Helló!
Most tértem át XP-ről Win 7-re.
A könyveket/szövegeket tároló mappa minden szövege "csak olvasható" jellemzőt kapott és az ApacheOO szólt, hogy szüntessem meg az írásvédettséget.
Admin jogosultsággal meg is tettem a teljes könyvtár minden alkönyvtárára. Semmi változás! :crazy:
Sok és változatos, de eredménytelen próbálkozás után felhívtam egy szám.gép szaki haveromat.
Aszongya: ha mindezt kipróbáltad és nem vált be, akkor csak az maradt, hogy a teljes könyvtárat másold át új néven, ugyanarra a wincsre.
MŰKÖDÖTT! :knock: :ucrazy:
A régit töröltem, majd az újat visszaneveztem az eredeti nevére.
PS. a fentieket tanulságként írtam le.
PPS. "ha leáll az autód motorja - csak úgy, hirtelen - állítsd meg, szállj ki, csapd be az ajtót, majd nyisd ki, űlj be és a motor el fog indulni" - így müködnénak a gépkocsik, ha Bill Gates gyártaná őket.
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "csak olvasható" lett minden doksi

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Köszönjük a jelzést!
Most tértem át XP-ről Win 7-re.
A fő kérdés, hogy hogyan?
Ha ugyanazon a gépen, a dokumentum partíciót/könyvtár-szerkezetet változatlanul hagyva telepítetted az XP "helyére" a Wint7-et, akkor ez egy "ismerős" probléma: manapság az angol fórumon a Win7-ről, Win8-ról Win10-re áttérők szentségelnek hasonló Microsoft hibák, problémák miatt.

Mivel én soha nem "rátelepítettem" a régi gépre/op.rendszerre az újat, hanem új (használt, olcsó, de jobb) gépre telepítettem az újabb operációs rendszert, és hálózaton keresztül másoltam át a dokumentumaimat a régi gépről, ezért ilyen problémám sohasem adódott eddig. Pedig már volt Win98, Win98SE, WinME, WinXp, Win7 a gépeimen; amelyeken mindig volt valamilyen StarOffice, OOo, AOO, LO verzió...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: "csak olvasható" lett minden doksi

Hozzászólás Szerző: góbé »

valamilyen hiba miatt összeomlott a WinXp és ezután már nem tudott bootolni a rendszervinyóról.
Két hétig egy Hirens CD-ről indult a gép, majd vettem egy SSD-t rendszervincs-nek és akitől vettem javasolta, hogy Win7-et tesz rá.
A könyveket és más anyagokat tartalmazó vincs (nem azon volt az összeomlott XP) ott maradt a gépben ezalatt.
Mikor hazakerült a gép, minden okésnak tünt, de hamarosan gondok adódtak, amint azt fennt leírtam. :-(

Pillanatnyilag a legnagyobb gondom, hogy nem találom az Apache OO felhasználói szótárait.
Minden szerzőnek létre hozok egy ilyent. Pl. Richard Morgan-nak egy Morgan.dic szótárt. Az XP alatt ezek egy wordbooks nevű könyvtárban voltak, az Aplication Data könyvtár mélyén. A Win7-ben nincs Aplication Data viszont van Program Files (x86)\OpenOffice 4\share\wordbook\hu\ és ebben a szokásos soffice.dic és business.dic. Tehát itt lesznek majd a saját szótárak, - gondoltam - de nem ez a helyzet! Az említett Morgan.dic szépen létrejött az ApacheOO-ban és működik, tudok szavakat belerakni és azok meg is maradnak benne. De a c:\ lemezen NEM TALÁLOM. Kerestem *.dic fájlokat és van is jó sok, mert nemcsak az OO használja ezt a kiterjesztést, de a Morgan.dic nincs köztük.
Az OO a c:\ lemezre installálja magát, ami most az SSD-n van. A többi könyvtárak más wincsesztereken vannak.
A Morgan könyvet onnan töltöm be az OO-ba, de azon sincs a Morgan.dic.

Ha van valakinek tapasztalata ApacheOO és Win7 együtt(nem)müködéséről, kérem ossza meg velem is!
Előre is kössz.!
góbé
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "csak olvasható" lett minden doksi

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Pillanatnyilag a legnagyobb gondom, hogy nem találom az Apache OO felhasználói szótárait.
Minden szerzőnek létre hozok egy ilyent. Pl. Richard Morgan-nak egy Morgan.dic szótárt. Az XP alatt ezek egy wordbooks nevű könyvtárban voltak, az Aplication Data könyvtár mélyén. A Win7-ben nincs Aplication Data viszont van Program Files (x86)\OpenOffice 4\share\wordbook\hu\ és ebben a szokásos soffice.dic és business.dic. Tehát itt lesznek majd a saját szótárak, - gondoltam - de nem ez a helyzet! Az említett Morgan.dic szépen létrejött az ApacheOO-ban és működik, tudok szavakat belerakni és azok meg is maradnak benne. De a c:\ lemezen NEM TALÁLOM. Kerestem *.dic fájlokat és van is jó sok, mert nemcsak az OO használja ezt a kiterjesztést, de a Morgan.dic nincs köztük.
Azt gondolom, hogy a saját szótárak elég régen a Felhasználói profilban tárolódnak, és nem a programkönyvtárban. (Bár én sohasem készítettem, és nem használtam ilyet.)
A Felhasználói profil helye viszont tényleg más lett a Win7-en, mint a Win XP-n volt. Ez a Microsoft "áldása".
C:\\Users\a_te_felhasználóneved\AppData\Roaming\OpenOffice\4\User\
Ezen belül találod a "wordbook" könyvtárat.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: "csak olvasható" lett minden doksi

Hozzászólás Szerző: góbé »

Kár volt másra bíznom a Win 7 installt. :(
nálam ilyen nincs: C:\\Users\a_te_felhasználóneved\AppData\Roaming\OpenOffice\4\User\
A c:\users-ben csak Public és User van, viszont AppData nem létezik egyikben sem.
Az előzőekben megadott helyen VALÓBAN találhatóak felhasználói szótárak:
c:\Program Files (x86)\OpenOffice 4\share\wordbook\hu\
Az ide bemásolt - régebbi - szótárakat látja az OO.
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "csak olvasható" lett minden doksi

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Akkor létre kell hoznod egy új Felhasználót, amit vagy letöröltél, vagy nem is lett létrehozva. (Egy biztos van, az a Rendszergazda, felhasználó nélkül "nem is működik" a Windows, hiszen minden egyéni beállítás (milyen ikonok vannak az asztalon, mi a háttérképed, milyen az ikonméret, stb...) az éppen aktuális felhasználói könyvtárban van elmentve...
De nem lehet az, hogy az User a te felhasználóneved? Mi van azon a könyvtáron belül?


Mivel nézed, hogy létezik-e? A kétpaneles "régimódi" fájlkezelőkben (Total Commander, Unreal Commander) valószínűleg be kell kapcsolnod a 'rejtett fájlok megjelenítése' opciót (a Windows fájlkezelőt nem használom, nem ismerem), mert esetleg mégis létezik, csak nem láthatod...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: "csak olvasható" lett minden doksi

Hozzászólás Szerző: góbé »

Zizi64 írta: Mivel nézed, hogy létezik-e? A kétpaneles "régimódi" fájlkezelőkben (Total Commander, Unreal Commander) valószínűleg be kell kapcsolnod a 'rejtett fájlok megjelenítése' opciót (a Windows fájlkezelőt nem használom, nem ismerem), mert esetleg mégis létezik, csak nem láthatod...
égek mint...(ki-ki szabadon behelyettesíthet ide) :knock: :ucrazy: :crazy:
a Windows fájlkezelőt én sem ismerem, de a Total Com-ban - esküszöm - beállítottam a rejtett fájlok láthatását... :oops: és mégis ki volt kapcsolva... :mrgreen:
és abban is igazad volt, hogy a felhasználói nevem User, a "rangom" Administrator, jelszó nincs...
Nemtom mennyire egészséges ez a felállás... ejsze teszek rá jelszót...

bocs a zavargásért és kössz. a törődést
Üdv. góbé
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Válasz küldése