[Megoldva] Szöveg beírása képbe

Szövegszerkesztő
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

[Megoldva] Szöveg beírása képbe

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Találtam egy díszes keretet, amit felraktam mint egy oldal keretét. Mint kép, természetesen kitölti az egész oldalt, habár csak a széle látható. A szöveget szeretném ezen a képen belül tartani és szépen elrendezni. A keresztülfuttatást használhatnám, de biztosan van valami lehetőség arra, hogy kifejezetten a képen belül fusson a szöveg. Hogyan?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábriel 2016. június 16., csütörtök 17:02-kor.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szöveg beírása képbe

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

A fentiekkel összefügg, hogy nem is lehet írni, a szövegszerkesztés egyszerűen eltűnik. Egy kis "máltai kereszt" mutatja, hogy mozgathatom a képet, Ha kattintok, megjelenik egy horgony.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szöveg beírása képbe

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A képet átküldheted a háttér-objektumokat tároló rétegre (layer-re)

A képet horgonyozd az oldalhoz, és ügyelj arra, hogy kívül is maradjon üres hely, mert a nyomtatók nem tudnak 0 margóval nyomtatni minden - főleg a lap alján nem.
Jobb klikk a képen - Kép - Körbefuttatás - "Keresztül"+"Háttérben" opció - OK

Ezután már tudsz írni a kép"RE". Az oldalstílusban a margók méretét (a szöveg számára) célszerű olyanra állítani, hogy a szöveg mindenféle igazítás esetén a "rámán" belül maradjon. Ily módon a kép és a szöveg más margóval rendelkezik: azaz a kép méretét csak az oldalméret és a nyomtató képessége szabja meg, a szöveg margó pedig a rámán belülre kerül, hogy a beírt szöveg sehol, semmilyen állapotában ne lógjon túl a rámán.


Ha a keretet ábrázoló képet nem csak egyetlen oldal háttereként akarod alkalmazni, akkor célszerű beépíteni azt az alkalmazott oldalstílus hátterébe.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szöveg beírása képbe

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Kösz szépen, de nem sikerült. Ezt csináltam lépésről lépésre:
Jobbklikk>Körbefuttatás>Keresztülfuttatás.
Jobbklikk>Körbefuttatás>Háttérben.
Jobbklikk>Horgony>Oldalhoz.
Ettől függetlenül rögtön eltűnik a szövegszerkesztő, amikor rákattintok az oldalra és a kép gátlástalanul elmozdul bármerre, de írni nem lehet rá. :shock:
A stílusok és formázásban az oldalformázásba be akartam írni az oldalt ezzel a háttérrel, de az se hagyja magát.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szöveg beírása képbe

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jaj bocsánat, arra nem gondoltam, hogy jó néhány menüpont helye az 5.x.x verzióban megváltozott... Én 4.4.7-tel próbálva írtam le, hogy mit kell tenned.
De nálam működik a LO 5.1.1- hordozható verzióval is - úgy kattintva, ahogy te leírtad.

Természetesen az egeret csak óvatosan használhatod az első javaslatom alkalmazása esetén (főleg arra, hogy a kép MELLÉ kattints, hogy a kurzor a szerkesztendő szövegre kerüljön). ezután a nyilakkal kell navigálnod.
Kép a háttérben 1.odt
(706.28 KiB) Letöltve 193 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szöveg beírása képbe

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Kösz Tibor, így értem. A kép mellé kattintva megy
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szöveg beírása képbe [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az oldalstílusos ötletem alapesetben úgy működik, hogy a képet az oldalstílus hátterébe kell beimportálnod. Ekkor a kép a margók közötti területet tölti ki. Vagy mozaikszerűen, vagy a margókhoz széthúzva egyetlen példányban - ez attól függ, hogy hogyan állítod be. No, de a margót így elhasználtad a rámád igazításához, a szövegedet emiatt a bekezdés stílus behúzásaival, térközökkel, üres sorokkal, vagy szövegkerettel tudod a rámán belülre kényszeríteni.
Ennél a megoldásnál jóval szabadabban "egerészhetsz": a valóban "háttérben" lévő kép nem zavar be.
Kép a háttérben 2.odt
(705.84 KiB) Letöltve 189 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése