Címsor megjelenítése az élőfejben/élőlábban

Szövegszerkesztő
LRu
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. február 17., szerda 0:12

Címsor megjelenítése az élőfejben/élőlábban

Hozzászólás Szerző: LRu »

Kedves LibreOffice Writer felhasználók!
Egyre jobban tetszik a LibreOffice - véleményem szerint - tökéletesen használható programcsomagja.
A munkahelyemen MS Office-t kell használnom, de a szalagos ikonelrendezés óta közel kezelhetetlennek és túlbonyolítottnak tartom a használatát. A legújabb változat felhőre épülő online használata adta az utolsó lökést az otthoni váltáshoz. Eddig inkább a Calc-ot használtam, melyben az eddigi dolgaimat sikerült is megoldani. Még szoknom kell az eltérő gondolkodásmódot, de szépen haladok.
A Writer-rel kapcsolatosan belefutottam egy olyan problémába, amit nem sikerül megoldanom. Hihetetlennek tartom, hogy ez eddig még nem merült fel másban, bár lehetséges, hogy én vagyok az, aki túlságosan is szereti automatizálni a dolgait.
Arról lenne szó, hogy szeretném megjeleníteni a Címsor 1 és Címsor 2 adatokat a fejlécben, de az sajnálatomra nem a számomra elfogadható módon történik.
Mellékelek egy mintát arról, hogy mire gondolok. (Egy erre készült tesztdokumentum, melyben a formázási beállításokat teszteltem.)
Próba.odt
(12.81 KiB) Letöltve 118 alkalommal.

A 2. oldalon a Fejlécben elvárt adat számomra az "(üres) - Tartalomjegyzék", a 3. oldalon "Cím 1 - 1. Alcím 1", az 5. oldalon "Cím 1 - 2. Alcím 2", a 7. oldalon "Cím 2 - 1. Alcím 1" lenne. Az 5. oldal egy kicsit határeset a számomra, mivel ott logikailag a megjelenítés megmagyarázható, érthető.
Tudna valaki segíteni ebben? Minden segítséget és ötletet előre is köszönök!
LibreOffice 7.0.4.2 / Windows 7 Home Premium 64 bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Címsor megjelenítése az élőfejben/élőlábban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Őszintén szólva ezt a 'fejezetnév a fejlécben' funkciót nem használtan eddig ilyen mélységig.

Próbáltam megfejteni a program logikáját, ennyire jutottam:

Beszúrod a mezőket és beállítod, hogy melyik, melyik szintet mutassa.
No, de honnan vegye az információkat??
Megtehetné, hogy a SORON KÖVETKEZŐ olyan szintű címsor tartalmát mutassa, amilyenre a mező tulajdonságát állítottad. Ekkor működne kb. úgy, ahogy te elvárod.

De a program nem ezt mutatja, hanem - azt gondolom, azt tapasztaltam - egy olyan információ köteget, ami azon alapul, hogy a LAP ELSŐ SORA melyik szinthez, szintekhez(!) tartozik, legyen az akár vadonatúj bekezdés első sora, vagy az előző oldalon megkezdett bekezdés "áteső" sora.E szerint a logika szerint a lapon a Címsor 1 szintűre formázott első sor nem tartozik más szinthez, csakis a Címsor 1 -hez. Ezért írja ki kétszer az első szintnek megfelelő aktuális fejezetcímet, ha a lap olyan szintű sorral kezdődik, amely saját maga nem rendelkezik alcím-tulajdonsággal.
Hogy az ebben az esetben nem értelmezhető al-szintek helyett miért nem ÜRES mezőt jelenít meg, no ez itt a valódi kérdés: Ezt nem tudom...

A többi esetben a program tartja magát a logikához: ha az első sor a lapon még az előző alfejezethez tartozik, akkor annak a számát fogja feltüntetni a fejlécben az adott szintűre állított mezőben. Ezért pont olyan az ötödik oldal, amilyen.

Létrehoztam a fájlodban egy további al-al-alszintet és beszúrtam egy harmadik mezőt is a fejlécbe, amit erre az új szintre állítottam be. Ekkor is pontosan az föntebb logika leírt szerint működött a program.


Nem találtam a beállítások között olyan paramétert, ami ezen a logikán változtatna.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
LRu
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. február 17., szerda 0:12

Re: Címsor megjelenítése az élőfejben/élőlábban

Hozzászólás Szerző: LRu »

Köszönöm a visszajelzésedet!
Sajnos, én is ezt a "logikát" találtam a programban, de ez semmilyen szinten sem jó!
Ahogy fent írtam is, akkor elfogadhatónak tartom, ha legalább két sor (fattyúsorok kezelése beállításból) megjelenik az oldalon az előző bekezdésből (lásd: Próba.odt 5.oldalon).
A többi esetben azonban nem!
Ahogy Te is írtad, az igazi kérdés , hogy a 2. szintű "Fejezet száma és címe" formátumhoz milyen alapon (milyen logikával) hozza az 1. szintű adatot?
Amennyiben az első sor "Címsor 1" formátumú, úgy az üres cellát is csak akkor tartanám elfogadhatónak, ha azon a lapon egyáltalán nincs "Címsor 2" formátumú adat. Mivel fejlécről beszélünk, annak adatai arra az oldalra vonatkoznak. Véleményem szerint akkor működne jól, ha az oldalon található első normál bekezdés adatait hozná.
Nem tudom, hogy ezt meg lehetne-e valósítani?
Esetleg ezt a problémát a fejlesztők felé is jeleznem kellene?
LibreOffice 7.0.4.2 / Windows 7 Home Premium 64 bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Címsor megjelenítése az élőfejben/élőlábban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem tudom, hogy ezt meg lehetne-e valósítani?
Esetleg ezt a problémát a fejlesztők felé is jeleznem kellene?
Szinte bizonyos, hogy ezt a csak a programkódba történő belenyúlással lehet megvalósítani. Ezt - elvben - te is megteheted, hiszen nyílt forráskódú programcsomagról van szó; de gondolom, nem ez a járható út a számodra.
A magyar, vagy az angol hibabejelentő oldalakon tudod megnézni, hogy van-e erre vonatkozó bejegyzés, esetleg fejlesztési javaslat. Itt mi a fórumon csak a meglévő funkciók használatában tudunk segíteni. Fejlesztők ritkábban járnak errefelé.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
LRu
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. február 17., szerda 0:12

Re: Címsor megjelenítése az élőfejben/élőlábban

Hozzászólás Szerző: LRu »

Köszönöm a válaszodat. Megnézem a hibabejelentőt, de bogarat tettél a fülembe a program esetleges módosításával kapcsolatosan is... (Ez az első nyílt forráskódú program, amit használok.)
LibreOffice 7.0.4.2 / Windows 7 Home Premium 64 bit
Válasz küldése